By 

2 miesiąc życia dziecka. VOL.2


O Matko, jak ten czas szybko mija! Wciąż jesteśmy w tak zwanym „IV Trymestrze„, ale coraz lepiej sobie radzimy. Powoli kształtuje nam się plan dnia i pewne rytuały. Zaliczamy też coraz dłuższą aktywność!

Już się dotarliśmy i całkiem przyzwyczailiśmy. Ja się czuję jakby Żabcia była z nami od zawsze! Żabek chyba również ma podobne odczucia, ponieważ wciąż nie zauważam żadnych oznak zazdrości, natomiast chętnie Siostrzyczkę pilnuje i uspokaja (oczywiście pod nadzorem!) i powtarza w kółko: „słodka ta nasza dzidzia, prawa??” :)

Drugi miesiąc to czas…

Kiedy zaczynają się >>skoki rozwojowe<<. Mogą one dać nam ostro w kość (Żabek), ale mogą również przejść niezauważenie (Żabcia) – grunt, że nasze dzieci nabywają nowych umiejętności, rozwijają się.

To również czas, w którym dziecko staje się coraz bardziej aktywne i czujne, chociaż wciąż może jeszcze dużo spać (jeśli ma się dużo szczęścia). Coraz częściej dostrzegamy również uśmiech, który rozmiękczyłby najtwardsze serca.

Na pocieszenie dla niewyspanych – mało, które dziecko w tym czasie już przesypia noce. Małe brzuszki wciąż potrzebują dużo paliwa, niestety również w nocy. Ewentualne problemy brzuszkowe (gazy, kolki, refluks) wciąż mogą (ale nie muszą) się utrzymywać. Natomiast noce mogą się już uregulować i jeśli nie ma żadnych problemów, powinna być regularność w pobudkach.

Jeśli dziecko dużo ćwiczy na brzuszku, to już może mieć unosić w tej pozycji dość wysoko głowę, a trzymane pionowo może ją sztywno utrzymać. Również może już chwytać przedmioty, przewracać się z boku na plecy, śmiać, czy „a-gugać”.

Jeśli chodzi o Żabcię to na brzuchu jest leniwa – unosi głowę, ale na krócej niż 10 sekund. Natomiast trzymana w poziomie utrzymuje ją dość sztywno. Dużo się uśmiecha, ale nie śmieje. Grucha i „a-guga” :) Nie chwyta przedmiotów, ale zdarza jej się złożyć ręce – jak do modlitwy!

2 miesiąc życia dziecka

Podsumowanie:

Waga Matki: +3 kg ciążowe do zrzucenia (nic się nie zmieniło :( )

Waga Żabci: 5,025 kg (waga startowa: 3,88 kg)

Noszony rozmiar: 62 (wzrost: 57 cm wzrost startowy: 53 cm)

Karmienie: mm. W nocy: o 23 i ok 5-6.

Sen: Zasypia samodzielnie, czasem ze smoczkiem, czasem bez, w dzień często podczas jedzenia. W nocy budzi się tylko na jedzenie, drzemki w ciągu dnia trwają ok 2 godzin.

Umiejętności: Uśmiecha się, zaczyna gruchać :)

Dolegliwości: >>Ciemieniucha<<. Poza tym znaleźliśmy guzka wielkości prawie 2cm na boku, pod lewą paszką. Prawdopodobnie naczyniak, który powinien się wchłonąć. Do obserwacji. Kolejne USG po miesiącu.

Galeria:

2 miesiąc życia dziecka

Drugi miesiąc na Instagramie:

2 miesiąc życia dziecka

Podsumowanie drugiego miesiąca życia Żabka znajdziecie >>TUTAJ<<.

Obserwuj nas na Facebooku:

I na Instagramie:

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

YOU MIGHT ALSO LIKE

niemowlę płacze
Dlaczego niemowlę płacze? [PŻPS]
February 02, 2018
depresja poporodowa
Miłość od pierwszego wejrzenia.
January 24, 2018
drugie dziecko
Syndrom drugiego dziecka.
January 19, 2018
Pierwszy spacer – przyjemność i wyzwanie!
January 12, 2018
1 miesiąc życia dziecka. VOL.2
January 08, 2018
Skąd się wzięły imiona Żabek?
January 05, 2018
Wszechwiedzący czterolatek.
January 03, 2018
poród
Poród, czyli narodzin cud. VOL.2
December 20, 2017
Koniec bycia jedynakiem.
December 18, 2017