By 

4 miesiąc życia dziecka vol. 2


4 miesiąc to dla nas szczęśliwy czas przespanych nocy! Mamy dużo szczęścia i dzieci – z natury najwyraźniej – śpiochy. Poza tym Żabcia robi się coraz bardziej kontaktowa, a jak chichocze to poprawia humor całej rodzinie!

Poza tym, w dniu, w którym Żabcia skończyła 4 miesiące, czyli 8 kwietnia 2018, została ochrzczona. Było to dla nas bardzo ważne wydarzenie, które dzięki pomocy Magdy z Babyshower Trójmiasto przebiegło tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Ale szczegóły już wkrótce :)

Czwarty miesiąc to czas…

Kiedy dzieci zazwyczaj unoszą głowę o 90 stopni, leżąc na brzuchu. Śmieją się głośno, a trzymane pionowo mogą już mocno trzymać głowę. Zaczynają wyciągać ręce po zabawki i je chwytają. Niektóre dzieci potrafią już przewrócić się z brzuszka na plecy lub odwrotnie – nasza Żabcia ani nawet myśli, żeby coś takiego uczynić, za to pięknie gaworzy!

Żabkowi w tym czasie rozszerzałam już dietę – kiedyś to były zupełnie inne zalecenia (zobacz >>TUTAJ<<). Teraz nie zaleca się rozszerzania diety dzieciom przed 6 miesiącem – niezależnie od tego jak są karmione. Więc póki co nie rozszerzam – chociaż Żabkowi to nie zaszkodziło, ale z niego to był kawał 8 kilowego chłopa, miał większe zapotrzebowania żywieniowe ;)

Poza tym Żabcia bardzo się interesuje tym co ją otacza, chętnie obserwuje świat za oknem, swojego brata w zabawie i chce by z nią gadano. Jest naprawdę spokojnym dzieckiem, bardzo dużo się uśmiecha i śmieje, ale ewidentnie męczy ją ząbkowanie…

 

Podsumowanie:

Waga Matki:  +2 kg ciążowe do zrzucenia (ale wróciłam na siłkę!)

Waga Żabci: 5,95 kg (waga startowa: 3,88 kg)

Noszony rozmiar: 62/68 (wzrost: 64 cm; wzrost startowy: 53 cm)

Karmienie: mm. Ostatnie karmienie ok 20:00 i ok 5-6.

Sen: Zasypia samodzielnie, wciąż w otulaczu i często ze smoczkiem. Zazwyczaj ma 3 drzemki w ciągu dnia trwające od 40 minut do 2,5 godziny.

Umiejętności: Uśmiecha się i chichocze, grucha i zaczyna chwytać zabawki, po czym próbuje oczywiście wsadzić je do paszczy. Potrafi długo trzymać głowę leżąc na brzuchu i jak jest trzymana w pionie.

Dolegliwości: Wzmożone napięcie mięśniowe w trakcie rehabilitacji, naczyniak zanika, szykujemy się już na zęby… Poza tym jest w skoku rozwojowym i czasami tak strasznie jęczy… ;)

Powspominajmy:

1 miesiąc życia Żabci

2 miesiąc życia Żabci

3 miesiąc życia Żabci

Galeria:

Czwarty miesiąc na Instagramie:

Podsumowanie czwartego miesiąca życia Żabka znajdziecie >>TUTAJ<<.

Obserwuj nas na Facebooku:

I na Instagramie:

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Czy moje dziecko się najada?
April 17, 2018
Czym są te straszne pneumokoki?
March 26, 2018
Nie spiesz się Matko…
March 23, 2018
Nie lubię bawić się z dziećmi.
Nie lubię bawić się z dziećmi.
March 13, 2018
3 miesiąc życia dziecka. VOL.2
March 09, 2018
oillan baby
Jak dbam o skórę moich dzieci?
March 01, 2018
Jak zapobiegam zazdrości u rodzeństwa.
February 27, 2018
Plan dnia niemowlaka (do 4 miesiąca).
February 23, 2018
2 miesiąc życia dziecka
2 miesiąc życia dziecka. VOL.2
February 09, 2018