By 

Ekologiczny obiad :: BioBazar Gdańsk.


Kiedyś nie przejmowałam się skąd pochodzi marchewka, która znajduje się na moim talerzu. Ani czy jedzony przeze mnie kurczak uciekał przed kogutem na wolności, czy był zapładniany w klatce w towarzystwie hormonów czy innych antybiotyków. Ot, ignorantka.

Wszystko się zmieniło, jak pojawił się ON.

Kiedy rozchodzi się o zdrowie i przyszłość mojego dziecka to jestem dużo bardziej czujna. Poluję na jajka od „szczęśliwych kur”, sprawdzam czy indyk w mięsnym jest ekologiczny i zamawiam marchewkę ze wsi. W miarę możliwości oczywiście.

Następnie pojawiło się TO miejsce.

Niesamowicie się ucieszyłam na wieść, że w Gdańsku otworzył się BioBazar, w którym można znaleźć żywność, której ekologiczne pochodzenie potwierdzają certyfikaty. Na zakupy w Gdańsku oraz w Katowicach można wybrać się w soboty. W Warszawie dodatkowo w środę i w piątki.

Tak więc w zeszłą sobotę obłowiłam się wraz z Żabkiem i Szanownym Małżonkiem w składniki niezbędne do ekologicznego, niedzielnego, domowego obiadu…

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Niedzielny obiad to rzecz święta.

Wyjątkowo szalejemy z dwoma daniami. Za pierwsze odpowiedzialny jest Szanowny Małżonek – robi pyszny rosół. Ja jestem odpowiedzialna za konkrety. Tym razem bardzo tradycyjnie, powrót do dzieciństwa pod postacią pure z ziemniaczków, gotowanej marchewki, surówki z pora i tego co Żabek lubi najbardziej – klopsików z mielonego indyka. Wszystko zostało uwieńczone ogórkami, które były tak ukiszone, jakby zrobiła to moja babcia. Pyszota.

W sobotę idę znowu!

bb-nowe-logo

BioBazar w sieci: http://biobazar.org.pl/ 

BioBazar na Facebook’u:

>>Warszawa<<

>>Katowice<<

>>Gdańsk<<

Hania
About me

Apodyktyczna Defetystka. Maniakalna Choleryczka. ‚House Manager’, koordynatorka domowego zoo. Z wykształcenia marketingowca. Z zawodu blogerka i biznes-mama. Żona swojego Szanownego Małżonka. Trochę zwariowana, czasami sfrustrowana matka Żabka, którego imię Wojtuś. Zaplanowana, zorganizowana i wiecznie niewyspana.

YOU MIGHT ALSO LIKE

historyland
Miejsce w Krakowie, które trzeba pokazać dzieciom!
September 21, 2017
gorączka
Jak mierzyć dziecku temperaturę i jak radzić sobie z gorączką?
September 14, 2017
Gdy wali się cały świat.
September 08, 2017
elektroniczna niania
A kto pilnuje Twojego dziecka nocą?
September 04, 2017
Wicie gniazda w drugiej ciąży.
August 29, 2017
jak dbać o włosy w ciąży
Jak dbać o włosy w ciąży i po porodzie.
August 24, 2017
Przemyślenia Matki #12 – Ból głowy.
August 14, 2017
atak paniki
Całe życie z lękiem w tle…
July 18, 2017
Jak zadbał o mnie Instytut Urody Karolina Orłowska. #KONKURS
July 13, 2017
  • co ciekawego stworzycie z tych składników? :) #opowiadaj #smacznastrona

  • Z ciekawości też pójdę, bo chcę się przekonać czy mięso rosolowe jest naprawdę bio i będzie rosół jak u mamy.

  • Mieszkamy na wsi i warzywa mamy swoje ekologiczne na szczęście, w super zdrowe miesko z królika zaopatrza nas moja siostra a jaja od kurek co naprawde szczęśliwie biegają po podwórku kupujemy u narzeczonej szwagra :-)