By 

#TOP7: Co robi matka w wolny dzień.


Matka dzień wolny święci. Jak Żabek zostaje w domu z Szanownym Małżonkiem, albo jak Babcia zabiera go do siebie – czuję się trochę tak jakbym była spuszczona ze smyczy. Przez parę minut z przyzwyczajenia rozglądam się na około i co jakiś czas odruchowo powiem „nie, nie wolno” – ale szybko zaczynam się upajać SAMOTNOŚCIĄ. Jesteście ciekawi, co matka – taka jak ja – robi, jak ma wolne od Potomstwa?

  1. Przede wszystkim szerokim łukiem omija parki, skwerki, place zabaw – na których i tak od jakiegoś czasu spędza pół życia.
  2. Idzie kupić SOBIE coś w Galerii Handlowej. Ogląda wszystkie modne sukienki, eleganckie żakiety i garsonki, stroje bikini (których już chyba do końca życia nie założy!), zachwyca się pięknymi szpilkami… I ostatecznie wychodzi z nową parą śpioszków, paczką pampersów (promocja!) z koniem (na biegunach) na plecach.
  3. Siada w kawiarni, zamawia największą kawę i największe ciasto (do którego nigdy się nie przyzna) i z zazdrością obserwuje wyspanych ludzi.
  4. Wydzwania do wszystkich znajomych z którymi ma pół roku plotek do nadrobienia. Niestety wszyscy są w pracy i nikt nie może wisieć 2 godziny na telefonie. Ostatecznie dzwoni do ojca zajmującego się dzieckiem, żeby dowiedzieć się co robią. No i żeby trochę pokrytykować.
  5. Idzie do fryzjera i/lub kosmetyczki, pogada trochę o dzieciach, a potem pogapi się w lusterko zanim rzeczywistość (oraz zmywanie naczyń) zrujnuje osiągnięty piorunujący efekt.
  6. Wsiada w samochód i wyjeżdża na miasto w godzinach szczytu. Stojąc w korku delektuje się ciszą panującą w samochodzie…
  7. Idzie do kina. Bo to jest najlepsza wymówka, aby wyciszyć telefon. I tam funduje sobie długą, pokrzepiającą drzemkę.
Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.
Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.
Hania
About me

Apodyktyczna Defetystka. Maniakalna Choleryczka. ‚House Manager’, koordynatorka domowego zoo. Z wykształcenia marketingowca. Z zawodu blogerka i biznes-mama. Żona swojego Szanownego Małżonka. Trochę zwariowana, czasami sfrustrowana matka Żabka, którego imię Wojtuś. Zaplanowana, zorganizowana i wiecznie niewyspana.

YOU MIGHT ALSO LIKE

28 tydzień ciąży
25 – 28 tydzień ciąży.
September 19, 2017
#TOP7: Czego nie mówić Ciężarnej?
September 12, 2017
Wicie gniazda w drugiej ciąży.
August 29, 2017
jak dbać o włosy w ciąży
Jak dbać o włosy w ciąży i po porodzie.
August 24, 2017
24 tydzień ciąży
21 – 24 tydzień ciąży.
August 22, 2017
Życie towarzyskie vs dziecko.
August 17, 2017
Przemyślenia Matki #12 – Ból głowy.
August 14, 2017
Co trzeba wiedzieć o karmieniu piersią?
August 03, 2017
brzuch po porodzie
Dlaczego po porodzie nie będę miała brzucha jak Anna L.
July 20, 2017