By 

#TOP7: Co robi matka w wolny dzień.


Matka dzień wolny święci. Jak Żabek zostaje w domu z Szanownym Małżonkiem, albo jak Babcia zabiera go do siebie – czuję się trochę tak jakbym była spuszczona ze smyczy. Przez parę minut z przyzwyczajenia rozglądam się na około i co jakiś czas odruchowo powiem „nie, nie wolno” – ale szybko zaczynam się upajać SAMOTNOŚCIĄ. Jesteście ciekawi, co matka – taka jak ja – robi, jak ma wolne od Potomstwa?

  1. Przede wszystkim szerokim łukiem omija parki, skwerki, place zabaw – na których i tak od jakiegoś czasu spędza pół życia.
  2. Idzie kupić SOBIE coś w Galerii Handlowej. Ogląda wszystkie modne sukienki, eleganckie żakiety i garsonki, stroje bikini (których już chyba do końca życia nie założy!), zachwyca się pięknymi szpilkami… I ostatecznie wychodzi z nową parą śpioszków, paczką pampersów (promocja!) z koniem (na biegunach) na plecach.
  3. Siada w kawiarni, zamawia największą kawę i największe ciasto (do którego nigdy się nie przyzna) i z zazdrością obserwuje wyspanych ludzi.
  4. Wydzwania do wszystkich znajomych z którymi ma pół roku plotek do nadrobienia. Niestety wszyscy są w pracy i nikt nie może wisieć 2 godziny na telefonie. Ostatecznie dzwoni do ojca zajmującego się dzieckiem, żeby dowiedzieć się co robią. No i żeby trochę pokrytykować.
  5. Idzie do fryzjera i/lub kosmetyczki, pogada trochę o dzieciach, a potem pogapi się w lusterko zanim rzeczywistość (oraz zmywanie naczyń) zrujnuje osiągnięty piorunujący efekt.
  6. Wsiada w samochód i wyjeżdża na miasto w godzinach szczytu. Stojąc w korku delektuje się ciszą panującą w samochodzie…
  7. Idzie do kina. Bo to jest najlepsza wymówka, aby wyciszyć telefon. I tam funduje sobie długą, pokrzepiającą drzemkę.
Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.
Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.

YOU MIGHT ALSO LIKE

36 tydzień ciąży
33 – 36 tydzień ciąży.
November 17, 2017
torba do szpitala
Torba do szpitala – co zabrać do porodu?
November 13, 2017
Baby Shower – fakty i mity!
October 27, 2017
#TOP7: Największych wrogów ciężarnych.
October 25, 2017
Ciąża, czterolatek i sezon infekcyjny…
October 23, 2017
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
October 16, 2017
tokofobia
Tokofobia, czyli strach przed porodem.
October 11, 2017
Czy drugie dziecko musi być trudniejsze?
October 05, 2017
sesja ciążowa
Absolutnie wyjątkowa sesja ciążowa!
September 29, 2017