By 

#TOP7: Czego uczą nas dzieci.


Każdego dnia uczymy się czegoś od naszych dzieci. Właściwie to dzieci uczą nas życia nikt inny. A co Wy byście wypunktowali?

 1. Miłości – tej bezwarunkowej, której nawet regularne bicie (w wykonaniu dziecka, rzecz jasna), nie jest w stanie osłabić. Jak to się mówi: „kochasz tak, że byś zjadł, a potem żałujesz, że tego nie zrobiłeś”…
 2. Cierpliwości – dzięki powtarzaniu w kółko tego samego i wysłuchiwaniu ciągłego „NIE! NIE! NIE!”. Dzięki temu, że sto razy podniesiesz wyrzucony na podłogę obiad i nie rezygnując podasz go po raz sto pierwszy, przeklinając jedynie głęboko w duchu, tak by nikt nie słyszał.
 3. Podzielności uwagi – rodzic potrafi jednocześnie rozmawiać przez telefon, podcierać dziecko, mieszać zupę, odganiać psa i obierać warzywa.
 4. Kreatywności – nawet najbardziej fałszujący na  świecie rodzic będzie śpiewał do upadłego kołysanki i piosenki typu „pieski małe dwa”, jeśli tylko zauważy, że przynosi to oczekiwany skutek w postaci uspokojenia Potomka. Przy czym nie znając całej piosenki, wymyśla coraz bardziej absurdalne kolejne zwrotki. Sprawa ma się podobnie w kwestii czytania bajek.
 5. Prędkości – jak rodzic widzi dziecko zbliżające się do świeżo naostrzonego noża, potrafi rozwinąć prędkość światła, aby być pierwszym przy nożu. Podoba sytuacja dotyczy rzeczy ważnych dla rodzica – takich jak komórka, tablet czy laptop.
 6. Medycyny – już przed porodem mamy sporą wiedzę medyczną, a co dopiero jak już nasz Potomek dołączy do rodziny! Rodzice znają wszystkie sposoby na kolki, odparzenia i katar. Interesuje nas zarówno medycyna naturalna jak i farmaceutyki. Rodzic jest specjalistą w zakresie ząbkowania, wydalania oraz funkcjonowania z niedoborem snu.
 7. Przewidywania przyszłości – rodzic zawsze, przed odłożeniem jakiejkolwiek rzeczy, przewiduje co się z nią stanie, jak wpadnie w niepowołane rączki. Patrząc, jak Potomek uczy się przemieszczać, przewiduje wszelkie możliwe wypadki i stosownie zabezpiecza pomieszczenie. Widząc grymas na twarzy dziecka, przewiduje co zaraz stanie się w pieluszce i ulatnia się w pośpiechu…

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

torba do szpitala
Torba do szpitala – co zabrać do porodu?
November 13, 2017
Jak mądrze wybrać fotelik samochodowy z grupy 0+?
November 09, 2017
#TOP7: Największych wrogów ciężarnych.
October 25, 2017
Ciąża, czterolatek i sezon infekcyjny…
October 23, 2017
baby box club
Pieluszki z dostawą do domu! #KONKURS
October 18, 2017
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
October 16, 2017
Czy drugie dziecko musi być trudniejsze?
October 05, 2017
bóle wzrostowe
Bóle wzrostowe u dzieci.
October 03, 2017
gorączka
Jak mierzyć dziecku temperaturę i jak radzić sobie z gorączką?
September 14, 2017
 • Jakie to prawdziwe ;)

 • Agaaa

  O rany, ale trafiłaś z tym wymyślaniem zwrotek do „Pieski małe dwa”! Skąd ja to znam… :)

  • się wie… ;)

   • Agaaa

    Dawaj próbkę swojej twórczości. Jak się podzielisz, to ja też napiszę coś swojego. Może i inne mamy się skuszą i stworzymy nową wersję tej uniwersalnej kołysanki ;)))

 • Mama Amelki

  Świetny wpis. Najbardziej pasuje do mnie pkt o piosenkach. Sama się czasem nie mogę nadziwić, jaką mam wyobraźnię :). A na muzyce Pani mówiła, że głosu nie mam hmm :)

 • Dobrze sobie czasem przypomnieć, że bycie matką, jednak też rozwija. A nie tylko wyczerpuje:)

 • Emilia Maliszewska

  Super wpis :)

 • Alicja_Warszawa

  O tak, dzieci są mistrzami w uczeniu nas kreatywności. Wiem, że są dzieci, które trzeba pobudzać do działania, ale moja córka mnie ostatnio zadziwia w tej kwestii. Cieszę się, że ma pomysły i nie trzeba jej długo zachęcać do zabawy. To ona mnie raczej zachęca. Ostatnio, za jej namową, tworzymy razem bajki. Iga znalazła program Bajkotwory. Dzięki niemu można tworzyć bajki animowane on-line, dodawać głos i tekst. Muszę przyznać, że moja córka puszcza wodze fantazji. Wymyśla takie historie, że naprawdę siedzę zdziwiona. Zdziwiona pozytywnie:) A że wystarczy tylko 15 minut, aby taką bajkę stworzyć, to codziennie mam próbki jej reżyserskiego talentu.