By 

Czy wiesz co robi Twoje dziecko w sieci?


Nasi rodzice nie mieli takich problemów. Pamiętam jak trudno było połączyć się z Internetem. Charakterystyczny dźwięk modemu jeszcze czasem śni mi się po nocach. Czasy się zmieniły, teraz z WiFi potrafi się podłączyć 4-latek. To przeraża rodziców, bo przecież to, co zobaczy w sieci, może mieć znaczny wpływ na jego rozwój.

Naszym obowiązkiem jest, żeby chronić dzieci przed tym co w sieci jest niebezpieczne.

Jednak nie możemy ograniczyć całkowicie dostępu do czegoś, co będzie towarzyszyło im całe ich życie i co również przynosi wiele dobrego. Bo w Internecie jest wszystko: dobro i zło, nauka i zabawa, przyjaciele i niebezpieczne znajomości. W dużej mierze od nas zależy, czy nasze dziecko „nie zabłądzi” w Internecie.

Z badań jednego z producentów rozwiązań antywirusowych wynika, że ośmiu na dziesięciu rodziców obawia się, że ich dzieci trafią w sieci na treści nieodpowiednie dla ich wieku. Z myślą o tych rodzicach oraz o opiekunach, którzy mają na względzie bezpieczeństwo swoich dzieci podczas surfowania w sieci, powstał nowy serwis internetowy „Twoje dziecko w sieci”.Twoje dziecko w sieci

Z przyjemnością zostałam partnerem akcji „Twoje dziecko w sieci”.

Ponieważ sama spędzam bardzo dużo czasu w Internecie i widzę jakie zagrożenia czyhają na najmłodszych. Widzę też coraz więcej, coraz młodszych dzieci korzystających z tabletów, smartfonów i laptopów. Nie twierdzę, że to źle. Żabkowi w trakcie jazdy samochodem też często towarzyszą gry na tablecie. Czasy się zmieniły, a rodzicom często trudno odnaleźć się w nowej epoce. Nasze dzieci dorastają w czasach, w których połączyć się z Internetem można praktycznie w każdym zakątku świata. Dlatego musimy nauczyć ich mądrego korzystania z tego przywileju. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkiego. Na szczęście są narzędzia, które mają nam to ułatwić. Pamiętajmy jednak, że nie zastępują one edukacji dzieci, stosownej do ich wieku, w zakresie korzystania z Internetu.

Serwis twojedzieckowsieci.pl ma na celu zwiększenie świadomości rodziców na temat zagrożeń czyhających na najmłodszych w Internecie oraz niebezpieczeństw związanych z korzystaniem przez dziecko z tabletu czy smartfona bez kontroli opiekunów. Strona zawiera zestaw porad dla rodziców dzieci korzystających z komputerów i urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu. Wśród nich m.in. bezpłatny e-book „Bezpieczne dziecko w sieci”, który może pomóc rodzicom przygotować się do rozmowy z dzieckiem na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. W serwisie znajduje się także krótka ściąga dla samych dzieci, którą można wydrukować, a która wskazuje m.in. kiedy zaalarmować rodziców oraz dlaczego nie należy udostępniać obcym swoich zdjęć.Twoje dziecko w sieci

ESET Parental Control

Na stronie do pobrania jest również, bezpłatna przez rok, aplikacja ESET Parental Control, dzięki której rodzic może ustalić dzienny limit korzystania z gier, blokować dostęp do nieodpowiednich stron czy aplikacji, a także lokalizować smartfon dziecka.

KONKURS!

Wraz z firmą ESET, która przygotowała serwis www.twojedzieckowsieci.pl mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest 5 zestawów ESET Security Pack chroniących po 3 komputery i 3 urządzenia mobilne.

Wystarczy, że w komentarzu do tego wpisu (na blogu lub poprzez Facebooka) wstawisz zdjęcie, na którym Twoje dziecko bezpiecznie odkrywa wirtualny świat. Kreatywność mile widziana :)

Nagrodę otrzymają 2 zdjęcia, które uzyskają najwięcej polubień oraz 3 wybrane przez Jury w składzie Żabek i Ja :) Udostępniajcie śmiało! Niech rodzice dowiedzą się, gdzie mogą szukać wskazówek jak zabezpieczyć korzystanie dzieci z Internetu.

Regulamin konkursu znajdziecie >>tutaj<<. Wyniki 09.02.2017 na Facebooku.

Na koniec 5 dobrych porad dla rodzica, którego dziecko zaczyna korzystać z Internetu, więcej wskazówek znajdziecie na stronie twojedzieckowsieci.pl

Wpis powstał przy współpracy z serwisem www.twojedzieckowsieci.pl,
który przygotowała firma ESET, producent rozwiązań zabezpieczających
dla komputerów i urządzeń mobilnych.

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

Plan dnia niemowlaka (do 4 miesiąca).
February 23, 2018
#TOP7: Poporodowe MUST HAVE
February 13, 2018
2 miesiąc życia dziecka
2 miesiąc życia dziecka. VOL.2
February 09, 2018
niemowlę płacze
Dlaczego niemowlę płacze? [PŻPS]
February 02, 2018
Rzeczywistość zaskakuje – nie daj się zaskoczyć!
January 29, 2018
depresja poporodowa
Miłość od pierwszego wejrzenia.
January 24, 2018
Dlaczego laktator jest ważnym elementem mojej wyprawki?
January 22, 2018
drugie dziecko
Syndrom drugiego dziecka.
January 19, 2018
smyk
#TOP7: Ulubione zabawki Żabka (3-4 lata)
January 17, 2018