By 

Drugie urodziny bloga!


Dokładnie 3 września 2013 roku powstał pierwszy wpis na blogu – Let the story begin – i tym samym rozpoczęła się moja przygoda z blogowaniem.

Zaczęłam pisać bloga będąc w III trymestrze ciąży – więc był to początek wielkich zmian, wręcz rewolucji w moim życiu. Wtedy jeszcze nie spodziewałam się, że przez te dwa lata tyle się wydarzy! Pozwólcie mi na małe, blogowe podsumowanie…

Najważniejsze tematy jakie poruszyłam przez te 2 lata:

 • Koszmar związany z Toksoplazmozą. Dzięki Bogu, ta historia zakończyła się happy-endem, ale tyle ile się strachu najadłam przez 9 miesięcy, to moje. Ale jestem żywym dowodem na to, że Toksoplazmoza to nie wyrok. I nie trzeba wyprowadzać kota.
 • Karmienie! Czyli pierś vs butla i regularne naloty hejterek. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów, dlatego tyle razy poruszany (jeszcze >tu<) – ale jak długo blog będzie istniał tak długo będę bronić samodzielnych decyzji matek w tym temacie – lubię i szanuję oba „typy” matek, dopóki nie wtrącają się w nie swoje cycki nie pytane.
 • Skoki rozwojowe: >tu< i >tu<. Najczęściej ‚googlowana’ fraza z której mamusie szukające pocieszenia trafiają na mojego bloga, gdzie dowiadują się, że każda matka wariuje w tym czasie.
 • Matka-Zombie – bo to po prostu cała ja. W dresie, z kawą, niewyspana i sfrustrowana. Powinnam sobie „Mombie” wytatuować na plecach – zaraz obok chińskiego znaczka „sajgonka”…
 • Cała seria o depresji poporodowej: >1<, >2< i >3< – chyba najbardziej osobisty i emocjonalny temat na blogu.
 • Tekst o tym czy fajnie być jedynakiem – komentarz mojego Brata bezcenny (love U)!
 • Zawód: Matka – sprawił mi dużo frajdy!
 • Współpraca z Na-Wieszaczku – Nie dość, że mają w o ofercie moje GrowUp’ki, to jeszcze wspólnie organizujemy dla Was fajne kiermasze. No i czasem pijemy razem wino.
 • Wsparcie akcji #lepszyporód – żeby matki nie musiały przechodzić tego co ja podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w swoim życiu.
 • Blog parentingowy lat 50-tych. Bardzo, bardzo sentymentalnie.
 • Matko, jesteś zwycięzcą! Wciąż za często o tym zapominamy. Wszystkie mamy powinny to wydrukować i codziennie czytać z lodówki.
 • MadreArte – moje drugie dziecko z GrowUp’kami. Wciąż w powijakach… Ale mam nadzieję dobrze je ‚wychować’ i rozwijać.
 • Tak bardzo na czasie jest bunt dwulatka (i jeszcze >tu<) Komentarze pod każdym tekstem są pocieszeniem dla sfrustrowanej Matki Żabka.
 • Temat, który jest niezwykle ważny i mam nadzieję, że kiedyś będę mogła opisać jego szczęśliwe zakończenie – dotyczący praw ojców.
 • Wszystkie #TOP7 – czyli moje ironiczne perełki, które są istotą tego bloga i wywołują uśmiech na Waszych twarzach. A szczególnie „Typy dni do dupy”, które nie wiedzieć czemu zebrały najwięcej odsłon!

Poza tym, przez ten czas poznałam całą masę wspaniałych Matek – Was! I z wieloma z Was z radością bym się przyjaźniła. Poznałam także to ‚hejterskie‚ oblicze macierzyństwa, dzięki czemu mam tyłek trochę twardszy niż 2 lata temu.

W życiu bym nie pomyślała, że po dwóch latach zdobędę ponad 11.000 fanów na facebook’u, będzie mnie czytać prawie 20.000 osób miesięcznie, a blog osiągnie przez te lata prawie PÓŁ MILIONA odsłon. Wow.

I to wszystko dzięki Wam. Dziękuję :)

Będzie mi bardzo miło, jeśli napiszecie mi w komentarzu, który z tekstów jest Waszym ulubionym i jakie tematy chcielibyście żebym jeszcze poruszyła. I w ogóle co jest na TAK, a co na NIE. W końcu robię to wszystko nie tylko dla siebie, ale z myślą o Was.

A teraz śmigajcie do sklepu i na głosowanie, kto jeszcze nie kliknął!

madrearte

BFG

YOU MIGHT ALSO LIKE

Podstawowe rozrywki Matki niemowlęcia (w pierwszych 3 miesiącach).
February 20, 2018
samotna matka
Samotna Matka Polka.
February 15, 2018
Czego matce nie wypada robić w sieci?
February 06, 2018
obawy matki
Bezpodstawna schiza Matki.
January 31, 2018
Rzeczywistość zaskakuje – nie daj się zaskoczyć!
January 29, 2018
depresja poporodowa
Miłość od pierwszego wejrzenia.
January 24, 2018
pierwsze tygodnie macierzyństwa
Pierwsze tygodnie macierzyństwa.
January 10, 2018
Podsumowanie Roku 2017.
December 31, 2017
ciąża
Błogosławiony stan ciążowy.
December 07, 2017