By 

Jak poznać, że dziecko to nie artysta.


Żabek skończył 14 miesięcy, więc uznałam, że to najwyższy czas rozwinąć jego artystyczną duszę i zakupić kredki. W moim przekonaniu utwierdził mnie fakt, że kredki świecowe nadają się dla dzieci, które skończyły rok! A rok to już Żabek dawno skończył – aż 2 miesiące temu…

 

~NIEOGRANICZONA WYOBRAŹNIA~

Już po zakupieniu kredek zaczęłam sobie wyobrażać, jak przygotowuję dla Żabka stanowisko do rysowania, rozkładam kredki, sadzam Żabka na krzesełku i… spokój! Żabek rysuje godzinami, ja z zachwytem spoglądam mu przez ramię, chwalę jego kreatywność, łączenie kolorów i równą kreskę. Następnie jego arcydzieła oprawiam w ramki, wieszam w salonie, kuchni, przedpokoju i sypialni. Obowiązkowo daję Szanownemu Małżonkowi do pracy. A Babci w prezencie na imieniny. Oczywiście Babcia, jako wykształcona plastyczka, podziwia szczególny talent Żabka i przewiduje mu świetlaną przyszłość związaną z malarstwem. Kopię jego prac rozsyłamy rodzinie wraz z życzeniami z okazji Wielkanocy.

~STAN FAKTYCZNY~

A co się stało naprawdę? Przygotowałam stanowisko do rysowania, rozłożyłam kredki, usadowiłam Żabka obok, podałam mu niebieską kredkę, a sama wzięłam różową. I zaczęłam pokazywać, rysując serduszka, słoneczka i chmurki (tyle matka potrafi, talentu po Babci nie odziedziczyła). Po chwili spojrzałam na Żabka, zdezorientowana dlaczego sam nie próbuje. A Żabek stał, patrząc na mnie ze stoickim spokojem, przeżuwając niebieską kredkę. Cudem (chociaż trochę szkoda) kolor kredki nie przełożył się na kolor zawartości pieluchy.

~Czy już wiecie, jak poznać, że dziecko to (JESZCZE) nie artysta?~

TĘCZA

 

 

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

torba do szpitala
Torba do szpitala – co zabrać do porodu?
November 13, 2017
Jak mądrze wybrać fotelik samochodowy z grupy 0+?
November 09, 2017
Ciąża, czterolatek i sezon infekcyjny…
October 23, 2017
baby box club
Pieluszki z dostawą do domu! #KONKURS
October 18, 2017
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
October 16, 2017
Czy drugie dziecko musi być trudniejsze?
October 05, 2017
bóle wzrostowe
Bóle wzrostowe u dzieci.
October 03, 2017
gorączka
Jak mierzyć dziecku temperaturę i jak radzić sobie z gorączką?
September 14, 2017
24 tydzień ciąży
21 – 24 tydzień ciąży.
August 22, 2017
  • Córka dostała w tym wieku olówkowe kredki bambino, rysiki zjedzone od razu :) teraz kiedy ma 16,5 miesiąca dopiero skumała, że rysować się nimi też da, chociaż raz na jakiś czas wcina po kolorku

  • U nas flamastry na topie. A dlaczego? A dlatego,że mają skuwki,więc młoda tak zatyka i „odtyka” przy okazji tworząc na łapkach dziwne wzory. Na kartce tez czasami. A,no i flamastry w przeciwieństwie do kredek Jej nie smakują ;-)

  • Wojtus tez jeszcze poczeka, bo jestem pewna , ze teraz zrobilby to samo co Zabkowy Wojtus :)

  • #Olafpicasso cwaniak zamiast po kartkach to po ścianach szoruje, a ze to dobra okazja do przyspieszenia malowania to pozwalam( małż sie bardzo cieszy ze malowanie go czeka)

  • moja córeczka nawet nie wcina kredek czego się obawiałam :) dzisiaj kończy 15 mieś a „rysuje” już jakieś 2 mieś :)

  • A moja namiętnie skrobie paznokciem świecowe kredki a jak nie to rysuje po ścianach

  • Ja swiecowych nie dawałam bo ona uwielbia wszystko zjadać co niejadalne :-P kredki dostała zwykle i tylko polizala kilka razy, widocznie niedobre w smaku były ;-)

  • Kupiłam córeczce kredki i blok tez w okolicy 14 mies i od razu zaczęła w nim bazgrać, o przepraszam tworzyć dzieło :D

  • Nasz picasso smiga kredkami i kreda po czym sie da. Dywan sciana kartki tablica;) meble tez sa uciapkane;)