By 

Jak poznać, że dziecko to nie artysta.


Żabek skończył 14 miesięcy, więc uznałam, że to najwyższy czas rozwinąć jego artystyczną duszę i zakupić kredki. W moim przekonaniu utwierdził mnie fakt, że kredki świecowe nadają się dla dzieci, które skończyły rok! A rok to już Żabek dawno skończył – aż 2 miesiące temu…

 

~NIEOGRANICZONA WYOBRAŹNIA~

Już po zakupieniu kredek zaczęłam sobie wyobrażać, jak przygotowuję dla Żabka stanowisko do rysowania, rozkładam kredki, sadzam Żabka na krzesełku i… spokój! Żabek rysuje godzinami, ja z zachwytem spoglądam mu przez ramię, chwalę jego kreatywność, łączenie kolorów i równą kreskę. Następnie jego arcydzieła oprawiam w ramki, wieszam w salonie, kuchni, przedpokoju i sypialni. Obowiązkowo daję Szanownemu Małżonkowi do pracy. A Babci w prezencie na imieniny. Oczywiście Babcia, jako wykształcona plastyczka, podziwia szczególny talent Żabka i przewiduje mu świetlaną przyszłość związaną z malarstwem. Kopię jego prac rozsyłamy rodzinie wraz z życzeniami z okazji Wielkanocy.

~STAN FAKTYCZNY~

A co się stało naprawdę? Przygotowałam stanowisko do rysowania, rozłożyłam kredki, usadowiłam Żabka obok, podałam mu niebieską kredkę, a sama wzięłam różową. I zaczęłam pokazywać, rysując serduszka, słoneczka i chmurki (tyle matka potrafi, talentu po Babci nie odziedziczyła). Po chwili spojrzałam na Żabka, zdezorientowana dlaczego sam nie próbuje. A Żabek stał, patrząc na mnie ze stoickim spokojem, przeżuwając niebieską kredkę. Cudem (chociaż trochę szkoda) kolor kredki nie przełożył się na kolor zawartości pieluchy.

~Czy już wiecie, jak poznać, że dziecko to (JESZCZE) nie artysta?~

TĘCZA

 

 

 

Hania
About me

Apodyktyczna Defetystka. Maniakalna Choleryczka. ‚House Manager’, koordynatorka domowego zoo. Z wykształcenia marketingowca. Z zawodu blogerka i biznes-mama. Żona swojego Szanownego Małżonka. Trochę zwariowana, czasami sfrustrowana matka Żabka, którego imię Wojtuś. Zaplanowana, zorganizowana i wiecznie niewyspana.

YOU MIGHT ALSO LIKE

gorączka
Jak mierzyć dziecku temperaturę i jak radzić sobie z gorączką?
September 14, 2017
24 tydzień ciąży
21 – 24 tydzień ciąży.
August 22, 2017
komentarze dzieci
Bezpośrednie komentarze dzieci.
August 10, 2017
różnica wieku
Idealna różnica wieku.
August 08, 2017
Co trzeba wiedzieć o karmieniu piersią?
August 03, 2017
Gdzie spędzić wakacje z dzieckiem.
August 01, 2017
płeć dziecka
Wolisz chłopca czy dziewczynkę?
June 29, 2017
instrukcja obsługi małego dziecka
Instrukcja obsługi małego dziecka
June 22, 2017
Sztuka zdrowego snu dziecka
Raz dwa trzy… Maluch śpi! Relacja z warsztatów.
June 16, 2017
  • Córka dostała w tym wieku olówkowe kredki bambino, rysiki zjedzone od razu :) teraz kiedy ma 16,5 miesiąca dopiero skumała, że rysować się nimi też da, chociaż raz na jakiś czas wcina po kolorku

  • U nas flamastry na topie. A dlaczego? A dlatego,że mają skuwki,więc młoda tak zatyka i „odtyka” przy okazji tworząc na łapkach dziwne wzory. Na kartce tez czasami. A,no i flamastry w przeciwieństwie do kredek Jej nie smakują ;-)

  • Wojtus tez jeszcze poczeka, bo jestem pewna , ze teraz zrobilby to samo co Zabkowy Wojtus :)

  • #Olafpicasso cwaniak zamiast po kartkach to po ścianach szoruje, a ze to dobra okazja do przyspieszenia malowania to pozwalam( małż sie bardzo cieszy ze malowanie go czeka)

  • moja córeczka nawet nie wcina kredek czego się obawiałam :) dzisiaj kończy 15 mieś a „rysuje” już jakieś 2 mieś :)

  • A moja namiętnie skrobie paznokciem świecowe kredki a jak nie to rysuje po ścianach

  • Ja swiecowych nie dawałam bo ona uwielbia wszystko zjadać co niejadalne :-P kredki dostała zwykle i tylko polizala kilka razy, widocznie niedobre w smaku były ;-)

  • Kupiłam córeczce kredki i blok tez w okolicy 14 mies i od razu zaczęła w nim bazgrać, o przepraszam tworzyć dzieło :D

  • Nasz picasso smiga kredkami i kreda po czym sie da. Dywan sciana kartki tablica;) meble tez sa uciapkane;)