By 

Jak przekonać dziecko, żeby nie dotykało telewizora.


Otóż to. Tłumaczysz jak dorosłemu, że nie wolno, że przewróci i sobie zrobi krzywdę. A potomek patrzy na Ciebie jak na wariata i dalej wali w telewizor.

Więc prosisz. Błagasz. Potomek uśmiecha się szeroko i wali dalej. Uciekasz się do gróźb. „Jak nie zostawisz telewizora toooo… tooo… mama zabierze zabawki!” – potomek zanosi się śmiechem, a Ty wiesz, że zabranie zabawek to jak strzał w kolano (w końcu jak je zabierzesz to TY będziesz musiała się zajmować potomkiem, a nie o to chodzi). Próbujesz więc przekupić: „Zostaw telewizor, a mama da Ci ciasteczko!”. I nie ważne, że nie dajesz dziecku ciasteczek. Jeśli zostawi ten cholerny telewizor to choćby była zamieć, to Ty polecisz do sklepu i kupisz mu całe opakowanie. Ale dalej nic, telewizor jest ciekawszy od ciasteczka. Bierzesz więc niesfornego potomka pod pachy i odstawiasz w drugi kąt pokoju. Skutek: krzyk, płacz i kopanie. Czynność powtarzasz kilkanaście razy, dopóki nie uznasz, że wolisz jednak ćwiczyć na siłowni. Powoli zaczyna Cię swędzieć ręka, żeby trzepnąć w te małe nieposłuszne łapki – kiedy przypominasz sobie, że to metody średniowieczne, a Ty żyjesz w czasach współczesnych, w których wiadomo, że bicie jest rozładowaniem frustracji bijącego, a nie rozwiązaniem problemu.

Więc co zrobić w tej trudnej do rozwiązania sytuacji? Jeśli nie masz możliwości powieszenia telewizora na ścianie, to mam dla Ciebie rozwiązanie! Poniższy schemat przedstawia w jaki sposób przekonać dziecko, aby nie dotykało telewizora. UWAGA: ma również zastosowanie w przypadku choinki!

dziecko-tv

madrearte

Hania
About me

Apodyktyczna Defetystka. Maniakalna Choleryczka. ‚House Manager’, koordynatorka domowego zoo. Z wykształcenia marketingowca. Z zawodu blogerka i biznes-mama. Żona swojego Szanownego Małżonka. Trochę zwariowana, czasami sfrustrowana matka Żabka, którego imię Wojtuś. Zaplanowana, zorganizowana i wiecznie niewyspana.

YOU MIGHT ALSO LIKE

gorączka
Jak mierzyć dziecku temperaturę i jak radzić sobie z gorączką?
September 14, 2017
elektroniczna niania
A kto pilnuje Twojego dziecka nocą?
September 04, 2017
24 tydzień ciąży
21 – 24 tydzień ciąży.
August 22, 2017
komentarze dzieci
Bezpośrednie komentarze dzieci.
August 10, 2017
różnica wieku
Idealna różnica wieku.
August 08, 2017
Co trzeba wiedzieć o karmieniu piersią?
August 03, 2017
Gdzie spędzić wakacje z dzieckiem.
August 01, 2017
płeć dziecka
Wolisz chłopca czy dziewczynkę?
June 29, 2017
instrukcja obsługi małego dziecka
Instrukcja obsługi małego dziecka
June 22, 2017
  • Aga

    Ja nie używam zwrotu nie wolno – w przypadku mojego syna „nie wolno” działa jak najlepszy wabik. Początkowo to było urocze jak podchodził do telewizora, patrzył na nas i z szelmowskim uśmiechem wołał: nie nie nie…potem stało się trochę męczące…ja nie obstawiam, nie zagradzam mu rzeczy, których teoretycznie nie powinien dotykać. Bo musiałabym w zasadzie cały dom zabarykadować. A chyba nie o to chodzi. Odpuściłam – tzn. jak widzę że majstruje przy szafce z kieliszkami to lukam i mam nadzieję że nie potłucze. Ale nie reaguję jak kiedyś lecąc na złamanie karku żeby go odciągnąć – bo wiem jaki miał z tego ubaw i widowisko jak patrzył jak mama i tata taki cyrk odstawiają kiedy podchodzi to tej szafki. Ale efekt jest – odkąd przestałam impulsywnie reagować on stracił zainteresowanie tą formą rozrywki. Tak samo z telewizorem, pralką itp. Nie ma polewki z rodziców więc chłopak odpuścił, czasami jeszcze się zdarza ale sporadycznie – to chyba jedyne wyjście :-)

  • Pingback: #DYI: Choinka hand-made. - o Matko WaRiatko!o Matko WaRiatko!()