By 

Gdyby idealna matka istniała…


To przede wszystkim nie miałaby czasu, żeby siedzieć w Internecie i hejtować inne nie-idealne matki, wychowujące swoje dzieci inaczej, niż ona sama…

Matka idealna właściwie nie powinna spać.

Bo nie dość, że wypadałoby żeby spełniała się zawodowo, to jeszcze przecież musi mieć posprzątane. A wszystkie obowiązki zawodowo-domowe nie mogą wpływać na jakość spędzanego czasu z dzieckiem. Dlatego pracuje i sprząta, gdy dziecko śpi lub jest w przedszkolu i siłą rzeczy nie ma czasu na spanie.

Idealna Matka nie ma telewizora.

Z komputera korzysta jedynie w pracy. A jej dzieci nie widziały nigdy ani jednego ani drugiego, bo matka się z nimi BAWI. Długo i kreatywnie – ma wszystkie przybory plastyczne i dba o to by rozwijać motorykę małą i dużą, zabawy były edukacyjne, a zabawki z atestem. Godzinami potrafi czytać książki, zawsze takie z morałem.

A do tego wszystkiego dba o zdrowe żywienie.

Nie ma szafki na słodycze, nie podjada po kryjomu, nie pije wina, a chipsy i piwo, frytki i pizza to dla niej nieznane pojęcia. Tak samo jak Kinderki i Chupa-Chupsy. Jej nawet pierwszy naleśnik wychodzi! A ona sama jest w doskonałej formie, bo regularnie ĆWICZY. Nie chodzi w dresie i zawsze ma czas na zrobienie makijażu i ułożenie włosów w inny sposób niż „kucyk”.

Idealna matka nie krzyczy na swoje dzieci.

Wystarczająco-dobra-matka stara się. Naprawdę usilnie się stara… ale jak te małe Potwory po raz setny odmawiają założenia butów, pomimo konkretnego spóźnienia na ważną wizytę lekarską, to nie wytrzyma i huknie. Potem ma wyrzuty sumienia i postanowienie poprawy – aż do następnego wyjścia z domu.

Idealna matka pierze na bieżąco.

I zawsze ma do wyboru pulę czystych i wyprasowanych rzeczy, równo ułożonych w jej idealnej szafie. Wystarczająco-dobra-matka nie raz wąchała rzeczy wyciągnięte z kosza na brudy, gdy ilość prania do zrobienia ją zaskoczyła – tak jak co rok zima zaskakuje kierowców. Poza tym sama często chodzi w bluzce, na której nie sposób odróżnić ulanego mleka młodszego dziecka, od tego z płatków śniadaniowych starszego.

Być może nawet idealna matka miałaby szansę zaistnieć, gdyby istniały idealne dzieci…

A te, jak dobrze wiemy, nie istnieją. No i szlag trafia naszą idealność! Faktycznie nie śpimy, ale z zupełnie innych powodów. A brak snu nie sprawia, że nadrabiamy w innych płaszczyznach. Wręcz przeciwnie! Snujemy się jak zombiaki z kąta w kątdopijając zimną – rzecz jasna – kawa. Wyrzuty sumienia czają się na każdym kroku, z każdą włączoną „dla świętego spokoju” bajką i z każdą nową grą ściągniętą na tableta. Przychodzą również jak zamiast zrobić pożywny obiad, w którym 3/4 składników to warzywa, idziemy na frytki. Albo, gdy próbujemy przekupić naszego małego Potworka chupa-chupsem, żeby przestał robić sceny. Idealna matka nigdy by do tego nie dopuściła!!! Ale życie nie jest idealne, a perfekcja jest nudna – o tym również powinnyśmy pamiętać, gdy postanowimy siebie krytykować.

Nie byłam, nie jestem i nie będę idealną matką. Wystarczająco-dobra nam wystarczy! A jeśli Wam się trafi hejtujący, z pozoru idealny i wszystkowiedzący egzemplarz, krytykujący Was gdzieś w sieci – pamiętajcie, naprawdę idealne matki nie mają na to czasu i występują jedynie w bajkach… ;)

Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.
Hania
About me

Apodyktyczna Defetystka. Maniakalna Choleryczka. ‚House Manager’, koordynatorka domowego zoo. Z wykształcenia marketingowca. Z zawodu blogerka i biznes-mama. Żona swojego Szanownego Małżonka. Trochę zwariowana, czasami sfrustrowana matka Żabka, którego imię Wojtuś. Zaplanowana, zorganizowana i wiecznie niewyspana.

YOU MIGHT ALSO LIKE

28 tydzień ciąży
25 – 28 tydzień ciąży.
September 19, 2017
blog parentingowy
Jak to się zaczęło…
September 06, 2017
Wicie gniazda w drugiej ciąży.
August 29, 2017
jak dbać o włosy w ciąży
Jak dbać o włosy w ciąży i po porodzie.
August 24, 2017
24 tydzień ciąży
21 – 24 tydzień ciąży.
August 22, 2017
Życie towarzyskie vs dziecko.
August 17, 2017
Przemyślenia Matki #12 – Ból głowy.
August 14, 2017
Co trzeba wiedzieć o karmieniu piersią?
August 03, 2017
brzuch po porodzie
Dlaczego po porodzie nie będę miała brzucha jak Anna L.
July 20, 2017
  • Dokładnie. U mnie góra prania i prasowania od początku wakacji, ale dzieci w domu to wolę gdzieś z nimi pójść.

  • To u mnie zgadza się chyba tylko to, że zawsze mam posprzątane, wyprane i mi pierwszy naleśnik wychodzi xD haha no i słodyczy dziecku nie daję Pozdrawiam omatkowariatko :D

  • Hmmm… Idealna na pewno nie, ale dobrze zorganizowana. Zawsze piore na bieżąco, prasuje, domu nie trzeba odgruzowywac, a pizzę i hamburgery robię sama. A to czy ktoś ma porządek czy do domu wejść się nie da, to jego sprawa, nie mnie to oceniać czy krytykować.

  • lola

    nie rozumiem tej całej napinki na „idealne” i „nieidealne” matki. niech każdy żyje po swojemu i nie daje się wpędzać niepotrzebnie w kompleksy. polegajmy na swojej intuicji :)

  • A po co idealna matka chyba lepsza byłaby kreatywna

  • Jako nie-idealna matka w czasie drzemki dzieci nie prasuje – czytam ten wpis ;)