By 

Zawód: matka. #4 Harmonogram Szefa.


Kalendarz Szefa zapełnia się z dnia na dzień coraz to nowszymi obowiązkami. Ale w gruncie rzeczy, odpowiedzialność za wygląd harmonogramu Szefa w dużej mierze ponosi Matka. To ona decyduje jak wygląda dzień Szefa. I oczywiście ma to wpływ na zadowolenie Szefa.

Są różne szkoły planowania Szefowego dnia. Żadna z nich nie jest natomiast pewnikiem sukcesu we współpracy z Szefem. Ale każda matka wie najlepiej jak ustalić plan działania swojego Szefa. A jeśli zrobi to źle, to może mieć pewność, że właśnie jej to wyjdzie bokiem…

Harmonogram może być na luzie. 

Decyzję zazwyczaj podejmuje wtedy sam Szef. Jak Szef zgłodnieje – to zje – jednego dnia 5 razy w ciągu dnia, a drugiego tylko raz. Jak zmęczony – to drzemka, może być tam gdzie akurat stoi. A jak nie to nie, nie będzie spał. Szefuńcio ma ochotę grać na perkusji o północy? Proszę bardzo. Chce oglądać bajki o 3 nad ranem? Nie ma problemu, jak Szef sobie życzy, zaraz zanotuje się w kajeciku.

Harmonogram może być sztywny.

Każda godzina Szefa dokładnie zaplanowana. Posiłki dokładnie co 4 godziny. Nie chce Szef jeść? To za 4 godziny będzie kolejna szansa. Pora drzemki? Szefuńcio będzie w łóżeczku tak długo aż minie 1,5 godziny – choćby miał nie spać. A jak Szef śpi za długo? Wstajemy! Czas czytania? Może Szef krzyczeć wniebogłosy, ale matka przez 20 minut będzie czytać lokomotywę – bo tak jest w kajeciku! I niech się Szef cieszy, że chociaż się za przeproszeniem zesrać może wtedy kiedy chce. Aczkolwiek jakby była taka możliwość, to i to matka by chętnie zaplanowała.

Matka musi znaleźć złoty środek w tym szaleństwie…

…aby harmonogram Szefa nie był ani za luźny ani za sztywny. Żeby nie był też zbyt napięty – za dużo obowiązków może Szefa zmęczyć, a wtedy musimy się liczyć z kolejnymi pretensjami. Szef może również nadrabiać zaległości wynikające ze zbyt dużej ilości obowiązków w ciągu nocy – a tego to żadna matka nie chce…

Tematycznie:

Zawód:matka.

Zawód:matka. #1 Spacer z Szefem.

Zawód:matka. #2 Karmienie Szefa.

Zawód:matka #3 Ubieranie Szefa.

 

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

d-mer
Matka z D-MER, czyli mroczne oblicze karmienia piersią.
April 19, 2018
Czy moje dziecko się najada?
April 17, 2018
4 miesiąc życia dziecka vol. 2
April 10, 2018
Znaleźć sens w poczuciu bezsensu…
April 05, 2018
Czym są te straszne pneumokoki?
March 26, 2018
Nie spiesz się Matko…
March 23, 2018
Czasem wstyd się przyznać, że…
March 20, 2018
Nie lubię bawić się z dziećmi.
Nie lubię bawić się z dziećmi.
March 13, 2018
3 miesiąc życia dziecka. VOL.2
March 09, 2018