By 

Kiedy matka jest chora.


Jak to było w tej reklamie, co to mamy nie biorą zwolnienia? Nawet kiedy matka jest chora nie ma wolnego.

Zobaczcie jedną z moich ulubionych reklam – taka prawdziwa. Jak wiecie Żabek jest chory. Przeziębiony znaczy się. I zgadnijcie co się stało.

 

Zaraził mnie drań jeden – sam czuje się już naprawdę całkiem nieźle, a ja czuję się jakby wyrzygał mnie hipopotam, a potem jeszcze się po mnie przebiegł. I co powiem? „Szefie, dzień na żądanie biorę!”. Wiecie co… Powiedziałam mu tak. Ten uśmiech był bezcenny. Szydera pierwsza klasa. Odpowiedział „Taaatataaa” – jakby chciał powiedzieć: „Taaaa jasne, spróbuj tylko”.

Tak więc, chorowanie i matkowanie nie jest łatwym zadaniem. Chore dziecko jęczy – Ty też chcesz jęczeć, ale nie wypada. Inhalujecie się na zmianę. Ono drzemie, a Ty leżysz bez życia i myślisz tylko o tym czyje są gile na Twoim podkoszulku. Po chwili dochodzisz do wniosku, że masz to w dupie. I leżysz dalej, patrząc się tępo w sufit, trzęsąc się pod kocem, od czasu do czasu modląc słowami „śpij jeszcze, śpij”.

I jest ogromne prawdopodobieństwo, że właśnie tego dnia urządzi sobie najkrótszą drzemkę w historii, poprawi największą i najbardziej śmierdzącą kupą, a zakończy ząbkowaniem.

Naprawdę chciałam napisać dla Was dzisiaj coś wyjątkowego. A niestety wyjątkowo czuję bezradność słowa, obojętność, drapanie w gardle i huczenie w głowie…

Więc wybaczcie, ale pójdę nażreć się cebuli z czosnkiem, popiję wodą z miodem i cytryną oraz syropem z buraka. Postaram się nie porzygać, poużalam się Szefowi i popatrzę jak głęboko on to ma. Potraktuję psa jako termofor i zrobię sobie okład z kota. A jak Szanowny Małżonek wróci z pracy to powiem: „to wszystko Twoja wina!”. Chociaż to nie prawda. Ale na pewno mi ulży.

madrearte

YOU MIGHT ALSO LIKE

36 tydzień ciąży
33 – 36 tydzień ciąży.
November 17, 2017
torba do szpitala
Torba do szpitala – co zabrać do porodu?
November 13, 2017
Baby Shower – fakty i mity!
October 27, 2017
#TOP7: Największych wrogów ciężarnych.
October 25, 2017
Ciąża, czterolatek i sezon infekcyjny…
October 23, 2017
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
October 16, 2017
tokofobia
Tokofobia, czyli strach przed porodem.
October 11, 2017
Czy drugie dziecko musi być trudniejsze?
October 05, 2017
sesja ciążowa
Absolutnie wyjątkowa sesja ciążowa!
September 29, 2017
 • Serdecznie wspolczuje. My w listopadzie przeszlismy z Kubkiem jelitowke. Nie wiedzialam jak sie nazywam. Maz wyjechal, ja w drugiej ciazy, 16miesieczny chlopiec nie ogarnial co sie z nim dzialo. Gdyby nie moja mama jestem przekonana, ze bym umarla.

  • Masakra! Mój Szanowny w poniedziałek w tygodniową delegację… Mam 3 dni na ogarnięcie chociaż siebie! :/

 • Ale jak to prawda jest. Jak dobrze to znam. U mnie jak choruja to zawsze we dwoje a ja na trzeciego i modlitwy nie pomagaja☺. Zdrowka zycze

 • Dużo zdrowia życzę ;) a przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości ;)a przyda Ci się…Wiem z doświadczenia…

 • O matko, współczuję! Mnie jeszcze nic nie dopadło ale ze szpitala na pewno coś przywlekę… :p jak zawsze , mój mały Szef też czuje się lepiej ale jak to w szpitalu mnie ogarnia coraz większa frustracja…. ;)

 • Dużo zdrówka dla Was!

 • My właśnie zakończyliśmy rodzinne chorowanie, tez było ciężko dlatego życzę dużo wyrozumiałości ze strony Żabka i szybkiego powrotu do zdrowia:)

 • Zdrówka :-)

 • masz RACJĘ :)))

 • my tydzień temu przechodziłysmy my masakre najpierw ja w piate połamałao w kościach temp.38 a w sobote już musiałam być na nogach bo małzonek sie rozłozych ale kobieta nie może chorawać a tym bardziej matka haha powodzenia

 • My wlasnie skonczylismy chorowanir grupowe.

 • Wspaniale, że Twój Żabek się zlitował i zafundował mamie wyjątkowy wieczór :) Mam nadzieję, że spał twardo ;) Moje gile wciąż się za mną ciągną i odpuścić nie chcą, tak samo jak Żabkowe. Pierdolca można w tej chorobie dostać :/ dodatkowo, dają znać o sobie dolne piątki ;(

  • Małgorzata Kasiorkiewicz

   Będziesz najszczesliwszą na świecie matką dwulatka z zębami. Ja będę kleła na czym świat stoi, a Ty będziesz spokojnie sączyła winko ;-) Pierdolec spoko gość, można się z nim zaprzyjaźnić! A tak na poważnie, to życzymy by gile szybko zostawiły Was w spokoju.

   • ta.. dwulatka z buntem ;)

    • Małgorzata Kasiorkiewicz

     Zawsze lepszy bunt od duetu ząbkowania z buntem ;-) ja będę miała duet!