By 

Co kupić dziecku w prezencie?


W moim domu nigdy nie było tradycji dawania dużych prezentów na święta Wielkanocne. Kończyło się na słodyczach – i tak nieźle jak na czasy mojego dzieciństwa, wszechobecne kolejki i kartki. Natomiast czasy się zmieniły, wymagania dzieci również.

Dlatego większość rodziców w okresie Wielkanocnym staje przed ważną misją zakupienia odpowiedniego prezentu. A często nie tylko dla swoich pociech, ale również dla innych pociech „występujących” w rodzinie…

I w tym momencie wkraczam ja! Mam dla Was porady prezentowe dla dzieci w każdym wieku! Gotowi?

Idealny prezent dla: NIEMOWLAKA

Cokolwiek. Poważnie. I tak niczym się dłużej nie zainteresuje. A jak mu się nie spodoba, to nawet się o tym nie dowiesz. Prezenty dla niemowląt sprawiają mi najwięcej frajdy! Patrzę tylko na metkę czy nadaje się od 0 miesięcy i sprawa załatwiona.

Idealny prezent dla: ROCZNIAKA

Cokolwiek czego nie da się zjeść. Cokolwiek, co się nie rozpadnie przy nadmiernym poślinieniu. Cokolwiek, co nie zrobi nikomu krzywdy podczas rzutu w dal. Cokolwiek – bo wciąż nie usłyszysz pretensji, a ów prezent nie zostanie zbyt długo zapamiętany…

Idealny prezent dla: DWULATKA

Tutaj również nie musisz wykazywać się zbytnią kreatywnością. Dwulatek jest w buncie. Cokolwiek kupisz – i tak się wkurzy. Tylko za mocno tego nie pakuj – bo oczywiście będzie chciał wszystko sam rozpakować – a jak napotka problem to na stracie wkurzy się jeszcze bardziej, a paczką ciśnie o ścianę. Więc postaraj się, żeby nie było to coś, co łatwo zniszczyć…  Jest natomiast szansa, że jeszcze Ci nie dogada i nie zapamięta tego co dostał.

Idealny prezent dla: TRZYLATKA

Najgorszy wiek. Wciąż w buncie. Ale nie dość, że się wkurzy to jeszcze Ci dogada. A trzylatki nie przebierają w słowach i powiedzą Ci caluteńką prawdę, nie przejmując się tym czy komuś sprawią przykrość… W dodatku w tym wieku zachowują się już wspomnienia. Jak mu się nie spodoba to nie dość, że dosadnie Cię o tym poinformuje, to jeszcze zapamięta, że dajesz kiepskie prezenty…

Idealny prezent dla: CZTEROLATKA +

Przeciętny czterolatek jest już rozwinięty technologicznie bardziej niż przeciętny czterdziestolatek. Szansa, że go czymś zaskoczysz, jest bliska zeru. Natomiast możesz mieć pewność, że dzieci w wieku 4+ mają już skarbonkę. Tudzież konto w banku. I całą listę obserwowanych aukcji na Allegro. Wykorzystaj to. Wybranie odpowiedniej koperty jest zdecydowanie łatwiejsze niż wybranie odpowiedniego prezentu. Jedynym problemem tego rozwiązania jest to, że zawartość koperty rośnie wraz z dzieckiem. A nie chcesz spotkać się z pełnym politowania spojrzeniem nastolatka, który znajdzie w niej pięć dych…

A teraz na poważnie.

Jeśli absolutnie nie wiecie co mogłoby ucieszyć obdarowanego, to moim skromnym zdaniem najbardziej uniwersalnym prezentem są książki. Dlaczego?

Ponieważ są dostosowane do każdego przedziału wiekowego: od czarno-białych dla niemowląt, przez grająco-szeleszczące dla starszych dzieci, są interaktywne, edukacyjny, z bohaterami bajek, nawiązujące do hobby, itd. itp.

Poza tym mamy tak szeroki wybór, że nawet jeśli dziecko posiada sporo książek, to na pewno jeszcze pozostanie nam spory wybór, wśród tego czego nie ma.

A nigdy nie jest ani za wcześnie ani za późno na kształtowanie w dzieciach dobrego nawyku czytania, który zaowocuje im jak już pójdą do szkoły, czy na studia.

banner MA

YOU MIGHT ALSO LIKE

wyprawka dla niemowlaka
Moja wyprawka dla niemowlaka.
November 15, 2017
torba do szpitala
Torba do szpitala – co zabrać do porodu?
November 13, 2017
Jak mądrze wybrać fotelik samochodowy z grupy 0+?
November 09, 2017
baby shower
Mój Baby Shower – relacja i zdjęcia!
October 31, 2017
Ciąża, czterolatek i sezon infekcyjny…
October 23, 2017
baby box club
Pieluszki z dostawą do domu! #KONKURS
October 18, 2017
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
October 16, 2017
Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu kredytu?
October 13, 2017
nikt mnie nie ma
Nikt mnie nie ma…
October 09, 2017
  • Nic

  • Wielkanoc i prezenty? Niedługo będziemy kupować dzieciom prezenty z okazji wstanie o poranku :-(

  • U mnie też na Wielkanoc były skromne upominki.. Niko ma niecałe 17m co od nas rodziców dostanie nie mam pojęcia, może jakaś książeczkę bo bardzo lubi albo jakieś ciuszki.. Niestety zabawki u nas leżą i się kurzą :) moi siostrzeńce lat 6 i 8 dostaną wspólny prezent grę na xboxa..

  • U nas zawsze na Wielkanoc był jakiś drobiazg, słodycze i owoce np a jak byłyśmy starsze to czekolada i dezodorant np :) Żadne wyszukane prezenty i nikomu z tym źle nie było. Córeczka ma prawie dwa i pół roku i cieszy się ze wszystkiego co dostanie za każdym razem, zawsze każdy prezent od razu chce obejrzeć :)

  • U nas tylko czekoladowe jajka i zające. Próbujemy ograniczać zabawki w domu.

  • Moja córcia kocha kinderczekoladę. Jako, że na codzień ograniczam jej słodycze bardzo mocno, to na Wielkanoc dostanie zająca z kinderczekolady. Na pewno będzie przeszczęśliwa. U nas na zająca zawsze były słodycze i byliśmy zadowoleni. Uważam, że Boże Narodzenie i urodziny dziecka, to wystarczająco okazji do wykosztowania się w roku :)

  • U nas książka to ZAWSZE dobry i pożądany przez córkę prezent :) Na Wielkanoc robimy drobne upominki!

  • U nas Zajączek daje słodycze. Taka tradycja :)