By 

Co kupić dziecku w prezencie?


W moim domu nigdy nie było tradycji dawania dużych prezentów na święta Wielkanocne. Kończyło się na słodyczach – i tak nieźle jak na czasy mojego dzieciństwa, wszechobecne kolejki i kartki. Natomiast czasy się zmieniły, wymagania dzieci również.

Dlatego większość rodziców w okresie Wielkanocnym staje przed ważną misją zakupienia odpowiedniego prezentu. A często nie tylko dla swoich pociech, ale również dla innych pociech „występujących” w rodzinie…

I w tym momencie wkraczam ja! Mam dla Was porady prezentowe dla dzieci w każdym wieku! Gotowi?

Idealny prezent dla: NIEMOWLAKA

Cokolwiek. Poważnie. I tak niczym się dłużej nie zainteresuje. A jak mu się nie spodoba, to nawet się o tym nie dowiesz. Prezenty dla niemowląt sprawiają mi najwięcej frajdy! Patrzę tylko na metkę czy nadaje się od 0 miesięcy i sprawa załatwiona.

Idealny prezent dla: ROCZNIAKA

Cokolwiek czego nie da się zjeść. Cokolwiek, co się nie rozpadnie przy nadmiernym poślinieniu. Cokolwiek, co nie zrobi nikomu krzywdy podczas rzutu w dal. Cokolwiek – bo wciąż nie usłyszysz pretensji, a ów prezent nie zostanie zbyt długo zapamiętany…

Idealny prezent dla: DWULATKA

Tutaj również nie musisz wykazywać się zbytnią kreatywnością. Dwulatek jest w buncie. Cokolwiek kupisz – i tak się wkurzy. Tylko za mocno tego nie pakuj – bo oczywiście będzie chciał wszystko sam rozpakować – a jak napotka problem to na stracie wkurzy się jeszcze bardziej, a paczką ciśnie o ścianę. Więc postaraj się, żeby nie było to coś, co łatwo zniszczyć…  Jest natomiast szansa, że jeszcze Ci nie dogada i nie zapamięta tego co dostał.

Idealny prezent dla: TRZYLATKA

Najgorszy wiek. Wciąż w buncie. Ale nie dość, że się wkurzy to jeszcze Ci dogada. A trzylatki nie przebierają w słowach i powiedzą Ci caluteńką prawdę, nie przejmując się tym czy komuś sprawią przykrość… W dodatku w tym wieku zachowują się już wspomnienia. Jak mu się nie spodoba to nie dość, że dosadnie Cię o tym poinformuje, to jeszcze zapamięta, że dajesz kiepskie prezenty.

Idealny prezent dla: CZTEROLATKA +

Przeciętny czterolatek jest już rozwinięty technologicznie bardziej niż przeciętny czterdziestolatek. Szansa, że go czymś zaskoczysz, jest bliska zeru. Natomiast możesz mieć pewność, że dzieci w wieku 4+ mają już skarbonkę. Tudzież konto w banku. I całą listę obserwowanych aukcji na Allegro. Wykorzystaj to. Wybranie odpowiedniej koperty jest zdecydowanie łatwiejsze niż wybranie odpowiedniego prezentu. Jedynym problemem tego rozwiązania jest to, że zawartość koperty rośnie wraz z dzieckiem. A nie chcesz spotkać się z pełnym politowania spojrzeniem nastolatka, który znajdzie w niej pięć dych…

A teraz na poważnie.

Jeśli absolutnie nie wiecie co mogłoby ucieszyć obdarowanego, to moim skromnym zdaniem najbardziej uniwersalnym prezentem są książki. Dlaczego?

Ponieważ są dostosowane do każdego przedziału wiekowego: od czarno-białych dla niemowląt, przez grająco-szeleszczące dla starszych dzieci, są interaktywne, edukacyjne, z bohaterami bajek, nawiązujące do hobby, itd. itp.

Poza tym mamy tak szeroki wybór, że nawet jeśli dziecko posiada sporo książek, to na pewno jeszcze pozostanie nam spory wybór, wśród tego czego nie ma.

A nigdy nie jest ani za wcześnie ani za późno na kształtowanie w dzieciach dobrego nawyku czytania, który zaowocuje im jak już pójdą do szkoły, czy na studia.

 

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More
Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Czy moje dziecko się najada?
April 17, 2018
Chrzciny Natalki.
April 12, 2018
4 miesiąc życia dziecka vol. 2
April 10, 2018
Czym są te straszne pneumokoki?
March 26, 2018
Nie spiesz się Matko…
March 23, 2018
Nie lubię bawić się z dziećmi.
Nie lubię bawić się z dziećmi.
March 13, 2018
3 miesiąc życia dziecka. VOL.2
March 09, 2018
Rzuć wszystko i wyjedź w cholerę!
March 06, 2018
oillan baby
Jak dbam o skórę moich dzieci?
March 01, 2018