By 

Te małe chwile zwątpienia…


Ponad dwa lata mi to zajęło – ale dotarłam do tego punktu. Dotarłam do momentu, w którym jestem zadowolona z siebie, jako matki. Wiem, że jest to uczucie ulotne, więc będę się go trzymać jak glonojad szyby i napawać nim, dopóki znowu nie opadnę na macierzyńskie dno…

Ale wszyscy wiedzą, że nie można mieć wszystkiego.

Jak już masz wrażenie, że poukładałaś sobie jedną sferę życia, zaczyna Ci się walić wszystko na około. Dlatego modlę się, aby moje dziecko nie przeszło w fazę kolejnego buntu dopóki nie poukładam sobie reszty życia.

Patrzę w lustro i zastanawiam się, co się ze mną stało. Dostałam od życia trochę po dupie, nawet nie specjalnie mocno, a nie mogę wygrzebać się z dołka, który sam sobie wykopałam.

Wykształcona, mądra, podobno nawet inteligentna. Nie brzydka, pewna siebie i prawie zawsze uśmiechnięta. Pokonała depresję i niejedną żałobę. Matka, żona, siostra, córka, przyjaciółka. Bez noża przy gardle, zdrowa, z głową pełną marzeń. A mimo to chaos.

Co jest, kuźwa?

W lustrze ja. Wściekła. Smutna. Beznadziejna.

Depresja?

Nie. Raczej kryzys. Inaczej bym o tym teraz nie pisała. Depresja jest niebezpieczna. Kryzys może być budujący. Będzie, jeśli mu na to pozwolę. Jeśli potraktuję go jako kopniak w tyłek – a nie w głowę – i jeśli ruszę z impetem do przodu.

Teraz jest ten moment, w którym powinnam napisać „będzie dobrze, wygrzebię się z tego!”.

Ale tak nie zrobię, bo nie wiem co będzie. Każdy z nas miewa w życiu takie momenty, kiedy po prostu nie wie. I nawet się nie interesuje tym co będzie, bo chce sobie przeżywać to co jest.

Ale za to napiszę: „nie martwcie się”.

Nie ma powodu do zmartwień. Jak już się wygrzebię to rzucę świat na kolana.

I z pewnością to opiszę.

Hania
About me

Apodyktyczna Defetystka. Maniakalna Choleryczka. ‚House Manager’, koordynatorka domowego zoo. Z wykształcenia marketingowca. Z zawodu blogerka i biznes-mama. Żona swojego Szanownego Małżonka. Trochę zwariowana, czasami sfrustrowana matka Żabka, którego imię Wojtuś. Zaplanowana, zorganizowana i wiecznie niewyspana.

YOU MIGHT ALSO LIKE

28 tydzień ciąży
25 – 28 tydzień ciąży.
September 19, 2017
Wicie gniazda w drugiej ciąży.
August 29, 2017
jak dbać o włosy w ciąży
Jak dbać o włosy w ciąży i po porodzie.
August 24, 2017
24 tydzień ciąży
21 – 24 tydzień ciąży.
August 22, 2017
Życie towarzyskie vs dziecko.
August 17, 2017
Przemyślenia Matki #12 – Ból głowy.
August 14, 2017
Co trzeba wiedzieć o karmieniu piersią?
August 03, 2017
brzuch po porodzie
Dlaczego po porodzie nie będę miała brzucha jak Anna L.
July 20, 2017
Jak zadbał o mnie Instytut Urody Karolina Orłowska. #KONKURS
July 13, 2017