By 

Pokoje życzliwości – kolorowe miejsca dla dzieci w szpitalach


Nadszedł taki czas, kiedy musimy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Dla niektórych czas bardzo radosny (nadpłata podatku, a za tym idący, często wyczekiwany cały rok, zwrot podatku), a dla niektórych czas bardzo smutny (niedopłata podatku). Niemniej jednak, każdy rozliczający się może przeznaczyć 1 procencik na jakiś dobry cel. Może. Powinien! Musi! Trzeba korzystać z nic nas niekosztującej dobroczynności.

Tym, którzy jeszcze nie rozliczyli się z fiskusem, chcę zaproponować miejsce na przeznaczenie swojego procenta. Również Ci, co się już rozliczyli, a pomimo to generalnie nie mają co z kasą robić (a słyszałam, że tacy ludzie istnieją naprawdę….) lub lubią co jakiś czas wspomóc jakąś instytucję pożytku publicznego mogą sypnąć pieniążkiem. W końcu to na szczytny cel! Więc poczytajcie proszę o pokojach życzliwości. Rozchodzi się o dzieci, więc warto się zapoznać:

Kolorowe miejsca dla dzieci w szpitalach – Pokoje Życzliwości

„Pokój Życzliwości” to zbudowana od początku lub odświeżona świetlica w szpitalu na oddziale dziecięcym. 20 metrów kwadratowych – wstęp tylko dla dzieci. Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. Tak właśnie wyglądają Pokoje Życzliwości. Ideą projektu jest stworzenie na szpitalnych oddziałach takich pomieszczeń, w których dzieci czują się jak u siebie w domu oraz chociaż na chwilę zapominają o trudnej rozłące z rodzicami i szpitalnym leczeniu. „Pokoje Życzliwości” składają się z czterech stref: artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni. Dzieci mogą tam korzystać ze sprzętu komputerowego, telewizyjnego, gier edukacyjnych i przyborów szkolnych a profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieci. W ten sposób możliwe jest połączenie podczas pobytu w szpitalu zarówno zabawy jak i edukacji.

Do tej pory udało nam się wybudować/wyremontować już cztery takie świetlice: 2 we Wrocławiu, 1 w Żorach oraz 1 w Oławie. Kolejna świetlica powstanie w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Jednak kolejne 40 placówek z całej Polski czeka na swoją kolej.

Przekazując 1% Twojego podatku Sam/Sama możesz pomóc w akcji i przyspieszyć czas oczekiwania na nową świetlicę w kolejnych szpitalach! :)

KRS 0000280273

pokojezyczliwosci.pl

Stowarzyszenie Pozytywne.com

Mnie inicjatywa się bardzo podoba. Wiadomo jak jest w szpitalach. Jak w horrorach. Głównie obskurnie, szaro-buro i dołująco. No i jak tu mieć pozytywne nastawienie, które jest tak potrzebne w kuracji – zarówno dziecka jak i dorosłego. Sama nieraz przebywając w szpitalu miałam ochotę roznieść te okropne ściany! Niech dzieciaki mają gdzie naładować baterię. Potraktujmy to trochę jak urządzanie pokoju dla naszego dziecka i wpłaćmy chociaż dychę dorzucając się do sofki. Ja czekam na wypłatę i się dorzucam (bom już rozliczona…).

YOU MIGHT ALSO LIKE

drugie dziecko
Syndrom drugiego dziecka.
January 19, 2018
Pierwszy spacer – przyjemność i wyzwanie!
January 12, 2018
1 miesiąc życia dziecka. VOL.2
January 08, 2018
Skąd się wzięły imiona Żabek?
January 05, 2018
Wszechwiedzący czterolatek.
January 03, 2018
poród
Poród, czyli narodzin cud. VOL.2
December 20, 2017
Koniec bycia jedynakiem.
December 18, 2017
Nowy członek Ekipy!
December 18, 2017
Wstydliwa aprobata, czyli przemoc wobec dzieci.
December 05, 2017