By 

Pokoje życzliwości – kolorowe miejsca dla dzieci w szpitalach


Nadszedł taki czas, kiedy musimy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Dla niektórych czas bardzo radosny (nadpłata podatku, a za tym idący, często wyczekiwany cały rok, zwrot podatku), a dla niektórych czas bardzo smutny (niedopłata podatku). Niemniej jednak, każdy rozliczający się może przeznaczyć 1 procencik na jakiś dobry cel. Może. Powinien! Musi! Trzeba korzystać z nic nas niekosztującej dobroczynności.

Tym, którzy jeszcze nie rozliczyli się z fiskusem, chcę zaproponować miejsce na przeznaczenie swojego procenta. Również Ci, co się już rozliczyli, a pomimo to generalnie nie mają co z kasą robić (a słyszałam, że tacy ludzie istnieją naprawdę….) lub lubią co jakiś czas wspomóc jakąś instytucję pożytku publicznego mogą sypnąć pieniążkiem. W końcu to na szczytny cel! Więc poczytajcie proszę o pokojach życzliwości. Rozchodzi się o dzieci, więc warto się zapoznać:

Kolorowe miejsca dla dzieci w szpitalach – Pokoje Życzliwości

„Pokój Życzliwości” to zbudowana od początku lub odświeżona świetlica w szpitalu na oddziale dziecięcym. 20 metrów kwadratowych – wstęp tylko dla dzieci. Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. Tak właśnie wyglądają Pokoje Życzliwości. Ideą projektu jest stworzenie na szpitalnych oddziałach takich pomieszczeń, w których dzieci czują się jak u siebie w domu oraz chociaż na chwilę zapominają o trudnej rozłące z rodzicami i szpitalnym leczeniu. „Pokoje Życzliwości” składają się z czterech stref: artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni. Dzieci mogą tam korzystać ze sprzętu komputerowego, telewizyjnego, gier edukacyjnych i przyborów szkolnych a profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieci. W ten sposób możliwe jest połączenie podczas pobytu w szpitalu zarówno zabawy jak i edukacji.

Do tej pory udało nam się wybudować/wyremontować już cztery takie świetlice: 2 we Wrocławiu, 1 w Żorach oraz 1 w Oławie. Kolejna świetlica powstanie w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Jednak kolejne 40 placówek z całej Polski czeka na swoją kolej.

Przekazując 1% Twojego podatku Sam/Sama możesz pomóc w akcji i przyspieszyć czas oczekiwania na nową świetlicę w kolejnych szpitalach! :)

KRS 0000280273

pokojezyczliwosci.pl

Stowarzyszenie Pozytywne.com

Mnie inicjatywa się bardzo podoba. Wiadomo jak jest w szpitalach. Jak w horrorach. Głównie obskurnie, szaro-buro i dołująco. No i jak tu mieć pozytywne nastawienie, które jest tak potrzebne w kuracji – zarówno dziecka jak i dorosłego. Sama nieraz przebywając w szpitalu miałam ochotę roznieść te okropne ściany! Niech dzieciaki mają gdzie naładować baterię. Potraktujmy to trochę jak urządzanie pokoju dla naszego dziecka i wpłaćmy chociaż dychę dorzucając się do sofki. Ja czekam na wypłatę i się dorzucam (bom już rozliczona…).

YOU MIGHT ALSO LIKE

torba do szpitala
Torba do szpitala – co zabrać do porodu?
November 13, 2017
Jak mądrze wybrać fotelik samochodowy z grupy 0+?
November 09, 2017
Ciąża, czterolatek i sezon infekcyjny…
October 23, 2017
baby box club
Pieluszki z dostawą do domu! #KONKURS
October 18, 2017
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
October 16, 2017
tokofobia
Tokofobia, czyli strach przed porodem.
October 11, 2017
Czy drugie dziecko musi być trudniejsze?
October 05, 2017
bóle wzrostowe
Bóle wzrostowe u dzieci.
October 03, 2017
depresja w ciąży
Pregnancy Blues, czy depresja w ciąży?
September 26, 2017