By 

Rozstępy po ciąży – co z nimi zrobić.


Większość mam ubolewa po ciąży, gdy pozostaje na ich ciele nasza ciążowa zmora – okropne rozstępy! Co więc z nimi zrobić, jak już jest za późno, by do nich nie dopuścić?

Najlepiej je pokochać!

I mówi Wam to posiadaczka własnych, prywatnych, szpecących, po-ciążowych rozstępów.

W ciąży, pomimo stosowania magicznego balsamu „po-którym-nie-będziesz-miała-rozstępów” dość szybko pojawiły mi się rozstępy na biodrach. Wtedy mówiłam sobie: „Jak dobrze, że stojąc na wprost lustra ich nie widać! Nie będę stawać bokiem i będzie dobrze”. Następnie zmieniłam balsam na taki „po-którym-NA-PEWNO-nie-będziesz-miała-rozstępów”.

W III trymestrze, jak się cieszyłam, że rozstępy ograniczyły się do bioder, to niespodziewanie wyskoczyły na brzuchu. Balsam wyrzuciłam. I powiedziałam sobie: „Jak to dobrze, że moda na bluzeczki do pępka już dawno minęła i już nigdy Cię nie będzie dotyczyć! A i tak się nie opalasz, więc strój bikini Ci nie grozi”.

Ale kiedy w 9 miesiącu rozstępy dopadły mój biust to się autentycznie wściekłam.

No to już przesada!

Po porodzie, jak wiadomo, żaden paskudny rozstęp nie planował opuścić mojego ciała. A ja uparcie wmasowywałam różne specyfiki wmawiając sobie, że jest lepiej. Odpuściłam sobie po paru miesiącach. Przyjrzałam się dokładnie mojemu wrogowi. I pomyślałam sobie, że przecież te paskudne szramy na moim ciele, to nic innego tylko historia. To pamiątka po tym jak nosiłam w sobie drugiego człowieka, co jest przecież niesamowitym czasem, który nie każdemu jest dany. Ile kobiet dałoby sobie pokryć rozstępami całe ciało, aby tylko tego doznać.

I wiecie co?

Przestałam sobie za przeproszeniem dupę zawracać tymi nieszczęsnymi rozstępami. Podobno jak ktoś ma skórę ze skłonnościami do rozstępów, to chociażby się kąpał w balsamach, to i tak go dopadną. Więc wygląda na to, że każda kolejna ciąża będzie się odznaczać na moim ciele. No i pięknie! Co spojrzę w lustro będę mogła sobie powiedzieć: „Popatrz! Dałaś nowe życie! A to Twoja pamiątka, żebyś o tym pamiętała i zawsze mogła być z siebie dumna„.

Natomiast muszę przyznać, że inne mam podejście, do rozstępów, które zadomowiły się na moich udach, w związku z moją głupotą i nagłym przybraniem na wadze jakąś dekadę temu. Na te nigdy nie spojrzę z dumą i już do końca życia podaruję sobie chodzenie w krótkich spodenkach i spódniczkach. Trudno. Zawsze mogę nadrobić dekoltem.

 

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

YOU MIGHT ALSO LIKE

Podstawowe rozrywki Matki niemowlęcia (w pierwszych 3 miesiącach).
February 20, 2018
samotna matka
Samotna Matka Polka.
February 15, 2018
Czego matce nie wypada robić w sieci?
February 06, 2018
obawy matki
Bezpodstawna schiza Matki.
January 31, 2018
Rzeczywistość zaskakuje – nie daj się zaskoczyć!
January 29, 2018
depresja poporodowa
Miłość od pierwszego wejrzenia.
January 24, 2018
pierwsze tygodnie macierzyństwa
Pierwsze tygodnie macierzyństwa.
January 10, 2018
Podsumowanie Roku 2017.
December 31, 2017
ciąża
Błogosławiony stan ciążowy.
December 07, 2017