By 

Samotna Matka Polka.


Na końcówce ciąży i zaraz po porodzie wszyscy wokół się nami interesują. Najpierw tym czy urodziłyśmy i dlaczego jeszcze nie, przecież to już 5 lat po terminie! A potem, jak już urodzisz, to co rusz ktoś się interesuje wagą, wzrostem, no i obowiązkowo tym, czym karmisz i czy już dziecko przesypia noce.

Często zaraz po porodzie tatuś korzysta z urlopu tacierzyńskiego i jest w domu dwa tygodnie, jak nie dłużej. Teściowa z mamą na zmianę prześcigają się w przygotowywaniu obiadków, a w domu codziennie są nowi goście z propozycjami wszelakiej pomocy – od posprzątania piwnicy po potrzymanie laktatora.

Ale czas szybko leci, dziecko rośnie, tata wraca do pracy, a teściowa przestaje gotować. Na początku nie jest źle, powoli oswajasz się z nową sytuacją i zaczynasz układać plan dnia. Po jakimś czasie zaczynasz mieć wrażenie, że każdy dzień wygląda tak samo. IDENTYCZNIE. Spanie-karmienie-aktywność-spanie-karmienie-aktywność. Największą rozrywką staje się wyjście na spacer do osiedlowego mięsnego. Tatuś wraca z pracy i opowiada jak mu minął dzień, a Ty jedyne o czym możesz opowiedzieć to nowy kolor kupy, który pojawił się w pieluszce. Przyjaciele mają coraz mniej czasu na kawę, bo deadline i takie tam – nie zrozumiesz, przecież nie pracujesz. Czasami masz wrażenie, że umrzesz z nudów, albo że zapomnisz jak rozmawia się z dorosłym człowiekiem. Jedyne dźwięki jakie z siebie wydajesz przez cały dzień to „aguuu”, a na myśl o kolejnej zabawie na macie robi Ci się niedobrze.

Oczywiście nie możesz nikomu powiedzieć, że masz wrażenie, że cofasz się w rozwoju, że dałabyś wszystko, żeby pójść i tyrać na etacie chociaż przez jeden dzień, tylko po to żeby było „inaczej” i wśród pełnoletnich. Nie możesz, bo zaraz usłyszysz, że trzeba było dzieci nie robić, jak Ci coś nie pasuje. I że to powinien być najpiękniejszy okres w Twoim życiu, więc przestań marudzić i wracaj na matę i „aguguj”.

Kochasz te swoje dzieci najbardziej na świecie, dałabyś się za nie pokroić, ale nic nie poradzisz na to, że macierzyństwo jest różne na każdym jego etapie. Była ekscytujące i frustrujące. Bywa nudne jak flaki jak z olejem. Bywa również samotne, nawet jeśli wbrew pozorom sama nie jesteś. I uwierz mi, masz prawo się tak czuć i zdziwiłabyś się ile mam właśnie tak się czasem czuje.

Ja również.

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

YOU MIGHT ALSO LIKE

Nie lubię bawić się z dziećmi.
Nie lubię bawić się z dziećmi.
March 13, 2018
Podstawowe rozrywki Matki niemowlęcia (w pierwszych 3 miesiącach).
February 20, 2018
Czego matce nie wypada robić w sieci?
February 06, 2018
obawy matki
Bezpodstawna schiza Matki.
January 31, 2018
Rzeczywistość zaskakuje – nie daj się zaskoczyć!
January 29, 2018
depresja poporodowa
Miłość od pierwszego wejrzenia.
January 24, 2018
pierwsze tygodnie macierzyństwa
Pierwsze tygodnie macierzyństwa.
January 10, 2018
Skąd się wzięły imiona Żabek?
January 05, 2018
Podsumowanie Roku 2017.
December 31, 2017