By 

Zawód: matka. #1 spacer z Szefem.


Wychodząc z domu koło południa, na osiedlowych deptakach można zauważyć ruch jak w porze szczytu. Generują go matki wyprowadzające swoich Szefów. Każda matka wie, że dotleniony Szef to zadowolony Szef.

Matki, których Szefowie smacznie śpią podczas spaceru, patrzą ze zrozumieniem i współczuciem na te, których Szefowie drą się niesłychanie na całe osiedle. Szef nie zawsze jest zadowolony ze spaceru. Ale większość z nich jednak lubi spędzać czas w ten sposób. Dla niektórych jest to doskonały sposób na odpoczęcie od codziennych wyzwań, chwila relaksu i drzemki. Dla innych jest to moment przemyśleń oraz odkryć. Jeszcze inni nie potrafią docenić starań matki, co pokazują na każdym przespacerowanym kroku.

Niektóre matki spacerują powolnie z wysoko podniesioną głową, wsłuchując się w muzykę wydobywającą się ze słuchawek. Inne pospiesznie, traktując ten obowiązek trochę jak pół maraton, starając się uczynić z tego okazję do poprawienia formy. Jedne spokojnie rozmawiają przez telefon, inne lekko sfrustrowane szepczą do Szefa: „Śśśśśśśpij, Śśśśśśśśpij”. Niektóre stadnie spacerują zajmując całą szerokość chodnika i wcale nie porównują swoich Szefów. Każda matka oczywiście wie, co dla Szefa jest najlepsze, a codzienna dawka tlenu jest niezbędna.

Większość Szefów lubi poruszać się w super bryce. Na początek cztery koła. Dobrze, jeśli przednie są skrętne. Napęd 4×4 też jest mile widziany. Fajnie jeśli ma uchwyt na flaszkę i parasolkę. Jeszcze lepiej jeśli ma miękkie zawieszenie.

Następnie przychodzi etap na dwu-kołowce. Wtedy matka musi się wykazać dobrą formą fizyczną, refleksem i szybkością.

O czym należy pamiętać spacerując z Szefem?

  • Odpowiednio Szefa ubrać, bo jak mu za bardzo przygrzeje lub go wyziębi to możemy mieć pewność, że się wścieknie.
  • Nic na siłę – jeśli Szef nie chce drzemać, to znaczy, że nie jest śpiący i chce kontemplować uroki przyrody.
  • Pamiętajmy zabrać ze sobą flaszkę, spragniony Szef to zły Szef. Jeśli planujemy dłuższy spacer to również Szefa ucieszy jakaś przekąska.

 Tematycznie:

Zawód:matka.

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

d-mer
Matka z D-MER, czyli mroczne oblicze karmienia piersią.
April 19, 2018
Czy moje dziecko się najada?
April 17, 2018
4 miesiąc życia dziecka vol. 2
April 10, 2018
Znaleźć sens w poczuciu bezsensu…
April 05, 2018
Czym są te straszne pneumokoki?
March 26, 2018
Nie spiesz się Matko…
March 23, 2018
Czasem wstyd się przyznać, że…
March 20, 2018
Nie lubię bawić się z dziećmi.
Nie lubię bawić się z dziećmi.
March 13, 2018
3 miesiąc życia dziecka. VOL.2
March 09, 2018