By 

#TOP7: irytujących pytań.


Tak w nawiązaniu do wpisu: „czy on nie jest głodny?„. Zebrałam 7 problemów, z którymi ewidentnie matki sobie nie radzą, skoro reszta społeczeństwa poczuwa się w zwróceniu uwagi w danym temacie…

 1. Czy on nie jest głodny?

  Cały post jest na ten temat. W skrócie: matki bardzo często próbują zagłodzić swoje dzieci. A co najgorsze, jak ktoś chce podkarmić ich dziecko sernikiem, czekoladą, pasztetem, bigosem czy hamburgerem, to nie wyrażają na to zgody!

 2. Czy nie chce mu się pić?

  Tak jak z karmieniem, matka pewnie ciągle zapomina żeby napoić. A jeszcze nie daj Boże matka wyrodna do szpiku kości i poza mlekiem daje do picia jedynie wodę. I co ma w takiej sytuacji zrobić biedna ciotka, która specjalnie przygotowała kompocik z toną cukru?

 3. Czy nie jest mu za zimno?

  Zimne rączki królują w macierzyńskich niedociągnięciach. Nie ważne, że niemowlęta mają słabe krążenie i w związku z tym zimne rączki i stópki. I nie ważne, że fakt czy mu zimno czy ciepło sprawdzamy na karku. Przecież na pewno jest mu za zimno, bo nie ma 10 warstw więcej niż Ty. I na pewno tego nie zauważyłaś.

 4. Czy nie trzeba zmienić pieluchy?

  Niektórzy zapominają, że pielucha jednorazowa – w przeciwieństwie do majtek – WCHŁANIA mocz. Czyli dziecku, które dopiero co się zsiusiało, nie trzeba w mgnieniu okaz mieniać pieluchy. Natomiast, gdy mamy do czynienia z „dwójeczką” to smród tak się ciągnie za dzieckiem, że nie ma mowy, by matka puściła to bokiem.

 5. Czy nie jest mu niewygodnie?

  Wiecie, ja też uwielbiam sadzać Żabka w za ciasnych ubrankach, w za małym foteliku. Lub wciskam go w kombinezon narciarski, szpilki i idziemy an spacer na molo.

 6. Czy nie jest zmęczony?

  Jest. Ale jak go teraz położę spać, to o 4 nad ranem będzie rześki jak skowronek – w przeciwieństwie do mnie. Więc musi się jeszcze przemęczyć. Tak, jestem wyrodną matką.

 7. Czy już pełza/siada/raczkuje/wstaje/chodzi/lewituje?

  Do momentu, gdy dziecię nasze ewidentnie będzie chodzić, a wszyscy naokoło to zobaczą, będą Cię zamęczać pytaniem o etap rozwoju związanego z przemieszczaniem się. Często nawet zanim padnie pytanie o imię to pada już pytanie o to czy już chodzi. Potem ile już ma – bo w końcu roczek to „magiczna granica”…

Pytania napisane w rodzaju męskim tylko i wyłącznie dlatego, że autorka posiada synka. Wszystko powyższe w równym stopniu dotyczy płci piękniejszej.

 

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

d-mer
Matka z D-MER, czyli mroczne oblicze karmienia piersią.
April 19, 2018
Czy moje dziecko się najada?
April 17, 2018
4 miesiąc życia dziecka vol. 2
April 10, 2018
Znaleźć sens w poczuciu bezsensu…
April 05, 2018
Czym są te straszne pneumokoki?
March 26, 2018
Nie spiesz się Matko…
March 23, 2018
Czasem wstyd się przyznać, że…
March 20, 2018
Nie lubię bawić się z dziećmi.
Nie lubię bawić się z dziećmi.
March 13, 2018
3 miesiąc życia dziecka. VOL.2
March 09, 2018