By 

#TOP7: powodów dlaczego warto wyjechać bez dziecka.


W zeszłym tygodniu byłam w Portugalii! W dodatku bez Żabka wyobraźcie sobie. Żabek miał parodniowe wakacje u Babci. Wyjechałam na 5 dni, w celach czysto rozrywkowych. Czy to był dobry pomysł, żeby wyjechać bez dziecka?

Tak. Po stokroć tak. Odpowiadam ja – Wyrodna Matka. Oczywiście, że tęskniłam. Troszeczkę. Ale to 5 dni, nie miesięcy. Myślę, że w tym okresie życia Żabka (bunt 3-latka pełną parą) byśmy się po prostu na wspólnym wyjeździe pozabijali – to raz. A dwa – w przeciwieństwie do naszych podróży do Popradu (wspomnienie >>tutaj<< i >>tutaj<<) tym razem nie taplaliśmy się całymi dniami tylko podróżowaliśmy. Od Porto, przez Albufeirę, do Lizbony- czyli przejechaliśmy wzdłuż całą Portugalię. Żabek nie byłby zachwycony…

Dlatego, przedstawiam Wam 7 powodów, dla których warto wyjechać bez dziecka:

#1. WYSYPIASZ SIĘ!

To chyba największy plus. Bo nawet jak masz grafik zwiedzania zapełniony tak, że na sen masz przeznaczone minimum czasu, to jednak wiesz, że w nocy nikt Cię nie obudzi…

#2. Masz mało bagażu.

Żabek zawsze zajmuje największe walizki. I to wcale nie dlatego, że w nich podróżuje! Dziecko potrzebuje tyle rzeczy na wyjazd, że tydzień wcześniej muszę zacząć go pakować. Już nie mówiąc o tym, co podczas wyjazdu znajduje się w mojej torebce! A tak, chusteczki nawilżane, pieluchy, kremy, ciuchy na zmianę, kolejne ciuchy na zmianę, śliniaki, itp. itd. – wszystko to zostało w domu!

#3. Martwisz się tylko własnym pęcherzem.

Dzieci znane są z tego, że potrzeby fizjologiczne lubią załatwiać w najmniej odpowiednich momentach. Może być to problematyczne w momencie, gdy już rezygnuje się z pieluch. A najgorzej, jak jest się na etapie „przejściowym”.

#4. Możesz NIC nie robić.

Dosłownie NIC. Możesz leżeć i gapić się w sufit. W błogiej ciszy. Albo zasnąć na leżaczku na plaży i nie martwić się czy ktoś nie podchodzi za blisko do wody… Możesz siedzieć w restauracji i gapić się w tapas.

#5. Możesz pić ile wlezie!

I nie straszna Ci ani odpowiedzialność, ani kac! A jeszcze jeśli jesteś w takim miejscu jak Portugalia, gdzie na każdym kroku jest wine-bar to tylko hulaj dusza!!!

#6. Nie martwisz się o posiłki.

Nie zastanawiasz się, czy komuś coś będzie smakować, czy nowa kuchnia nie spowoduje żołądkowych rewolucji, czy ktoś wysiedzi w restauracji. Możesz głodować, próbować nowych potraw, jeść co tylko chcesz! Nawet nie musisz ukrywać się z ciastkami czy frytkami.

#7. Możesz robić to, co TY chcesz.

Kiedy rodzi Ci się dziecko, to TY schodzisz na drugi plan. Jest to naturalne. Ale czasami mamy potrzebę zrobić to co MY chcemy. Poczytać książkę, pooglądać film od lat 16, pogrzebać w Internecie, pozwiedzać, wypić kawę w kawiarni, wino w winiarni. Nie trzeba mieć wyrzutów sumienia, tylko skorzystać jeśli ma się taką okazję!

Oczywiście muszę dodać, że wszystko z przymrużeniem oka, ale z ziarenkiem prawdy.

Wiem, że są rodziny, które bardzo sobie cenią wspólne z dziećmi wakacje i nie wyobrażają sobie odpoczywać bez nich. Szacun. Ja lubię trochę z dzieckiem, ale też trochę bez – póki mam jeszcze taką możliwość (Babcia jest łaskawa, ale jeśli Żabek doczeka się rodzeństwa to jej łaskawość się skończy…). Nie oceniajcie mnie pochopnie. Po tym wyjeździe na pewno nabrałam nowej energii na walkę z buntem 3-latka w ponure, zimowe dni!

A teraz parę ujęć z pięknej, ciepłej i bardzo przyjaznej Portugalii!

No a poza tym to wino, wino, wino…

wino

Hania
About me

Apodyktyczna Defetystka. Maniakalna Choleryczka. ‚House Manager’, koordynatorka domowego zoo. Z wykształcenia marketingowca. Z zawodu blogerka i biznes-mama. Żona swojego Szanownego Małżonka. Trochę zwariowana, czasami sfrustrowana matka Żabka, którego imię Wojtuś. Zaplanowana, zorganizowana i wiecznie niewyspana.

YOU MIGHT ALSO LIKE

historyland
Miejsce w Krakowie, które trzeba pokazać dzieciom!
September 21, 2017
28 tydzień ciąży
25 – 28 tydzień ciąży.
September 19, 2017
Wicie gniazda w drugiej ciąży.
August 29, 2017
jak dbać o włosy w ciąży
Jak dbać o włosy w ciąży i po porodzie.
August 24, 2017
24 tydzień ciąży
21 – 24 tydzień ciąży.
August 22, 2017
Życie towarzyskie vs dziecko.
August 17, 2017
Przemyślenia Matki #12 – Ból głowy.
August 14, 2017
Co trzeba wiedzieć o karmieniu piersią?
August 03, 2017
Gdzie spędzić wakacje z dzieckiem.
August 01, 2017
 • Portugalskie wino… Przywiozłaś chociaż szklankę? Z chęcią odkupie ;)
  My z żoną niestety bez córki to nawet po bułki nie możemy się ruszyć, poza tym chyba nawet byśmy nie umieli tak bez niej ;)

  • u nas podobnie, opieki od strony dziadków brak – chyba, ze na chwile

 • Dobre. Muszę pomyśleć o prezencie pod choinkę ☺

 • Zazdroszczę też tak chcę alena razie w sferze marzeń 3 latka córka a synek 4 miesiące i cycek

 • O jaaa! Babcia roku, że z trójką zostaje! Moja z góry zapowiedziała, że jedno to maksimum, brat z dwójką już nie może skorzystać ;) Życzę bardzo udanego wyjazdu! :)

 • <3 <3 <3 Tak, stęskniona Babcia to skarb :D

 • lola

  zgadzam się w stu procentach! do tej pory (czyli w ciągu niecałych 11 miesiecy zycia mojego dziecka) wyjezdzałam kilkakrotnie, na 3, max 4 dni. Zaliczylam Berlin, Londyn, Amsterdam i Opener Festival w Gdyni. Wspaniale jest przez kilka dni skupić się na sobie albo relacji z partnerem, spać do późna i chodzić do restauracji, ktore niekoniecznie sa przyjazne dziecku.
  polecam wszytskim, którzy maja taka mozliwosc. argumenty „ja bym nie mogłą zostawić dziecka” w ogóle do mnie nie trafiaja. po takich wyjazdach wracam steskniona i mam wiecej energii do bycia fajneisjza mama. niestety, nie raz słyszałam negatywne opinie innych na temat moiwch wypadów, ale staram sie nimi nie przejmowac