By 

#TOP7: rzeczy, które mój syn musi zrobić.


Chciałabym (chociaż nie wiem czy mi się uda) nie ingerować w życie mojego dziecka. Chcę w nim uczestniczyć. Ale tę listę mu wydrukuję i nie ma zmiłuj – musi to zrobić! Dla własnego dobra, rzecz jasna…

#1. Obejrzeć wszystkie sezony serialu „Przyjaciele”.

Jak ja uwielbiam ten serial! Nie wiem ile razy już go widziałam, ale za każdym razem śmieję się tak samo głośno. KLASYK! Powinnam jeszcze dodać, że z tego serialu powinien wynieść następującą lekcję (może pomijając Rachel, ubieraj się jak chcesz…):

6-people-10-years-friends-forever-love-like-chandler-eat-like-joey-dress-like-rachel-cook-like-monica-care-like-ross-live-like-pheobe

Źródło: http://starecat.com/

#2. Przeczytać Harrego Pottera.

Nawet jeśli nie będzie fanem czarodziejów, dla samego zachwytu nad wyobraźnią J.K.Rowling. Stworzyć taki świat i przelać go na papier w takim stylu, to coś niesamowitego. Chcę żeby doświadczył tej literackiej przygody, zanim obejrzy film. Poza tym, synu pamiętaj, czytanie książek to cudowne doświadczenie, nie pozwól aby Cię ominęło!

#3. Nauczyć się robić pizzę.

To proste, a jakie pyszne! Większość ludzi uwielbia pizzę. Nie musisz być mistrzem w kuchni, ale miej swoje popisowe danie – docenisz tą radę jak będziesz chciał zaimponować kobiecie. Przez żołądek do serca trafia się niezależnie od płci!

#4. Uprawiać sport.

No chociaż jeden. Matka nie podołała temu zadaniu, a widzę że Żabek będzie miał warunki na kilka dyscyplin. Dla zdrowia! Bo po 30stce jak się zaczyna człowiek sypać, to chyba tylko uprawianie sportu może go uratować. Synku, całe życie będą się Ciebie pytać czy grasz w kosza, jeśli powiesz że tak, to dadzą Ci spokój!

#5. Działać charytatywnie.

Nie trzeba mieć milionów, żeby pomagać. Pamiętaj synu, każda złotówka się liczy! Mamy lepiej niż większość ludzi na tym świecie. Trzeba pomagać, nigdy nie wiesz, kiedy karma wróci. A najlepsze jest to, że nie trzeba mieć pieniędzy, żeby działać charytatywnie, wystarczy dobra wola. W ramach podziękowania za to co masz, zrób regularnie coś dla kogoś innego, obiecuję, że satysfakcję masz gwarantowaną!

#6. Zrobić prawo jazdy.

Żebyś mógł mamusię w każdej chwili w domu starców odwiedzić. :)
➡ >>Dom starców? Rezerwujcie mi miejsce<<

#7. Szanować kobiety. 

Ostatni i najważniejszy punkt. Mój syn musi się nauczyć, że nie ma prawa dotknąć kobiety bez jej wyraźnej zgody (a nawet jeśli zgodę wyraża, trzeba wziąć pod uwagę okoliczności!). Nie ma prawa podnieść na nią ręki. I nie ma prawa znęcać się nad żadną kobietą psychicznie. Przeżyję jak pobijesz się z jakimś kumplem, bo to się chłopakom zdarza. Szanować trzeba każdego człowieka, ale kobiety są bardziej podatne na zranienia, są wrażliwe i trzeba o nie dbać. Takie wartości chcę wpajać mojemu synowi. Jako matka chłopca wiem, że taki obowiązek również leży na barkach rodziców, zwłaszcza w coraz trudniejszych pod tym względem czasach.

hw

Jak wyglądałaby Wasza lista, jakbyście mieli swoim dzieciom przekazać, co byście chcieli, aby zrobiły jak dorosną? Tak pół żartem pół serio? :)

YOU MIGHT ALSO LIKE

drugie dziecko
Syndrom drugiego dziecka.
January 19, 2018
Pierwszy spacer – przyjemność i wyzwanie!
January 12, 2018
pierwsze tygodnie macierzyństwa
Pierwsze tygodnie macierzyństwa.
January 10, 2018
1 miesiąc życia dziecka. VOL.2
January 08, 2018
Skąd się wzięły imiona Żabek?
January 05, 2018
Wszechwiedzący czterolatek.
January 03, 2018
Podsumowanie Roku 2017.
December 31, 2017
poród
Poród, czyli narodzin cud. VOL.2
December 20, 2017
Koniec bycia jedynakiem.
December 18, 2017
 • A czy Matka już całego Harry Pottera przeczytała?

 • Moja córunia musi tylko przeczytac Harrego i Władcę Pierscieni…. no i zostać lekarzem, żebym nie musiala do przychodni biegać :). A reszta decyzji nalezy juz do niej….

  • Mój Władcę, Hobbita a jak będzie starszy to Pieśń Lodu i Ognia. Koniecznie

  • W sumie, kardiologiem też bym nie pogardziła… ;)

  • Sylwia Malińska Pieśń Lodu i Ognia o czym ? to w klimacie Władcy?

  • Jak to mówi młodzież – bardziej hardkorowe. Jest 5 grubych tomiszczy. Ja odplynelam na 2 miesiące z tą książką. Jeśli znany jest Ci serial Gra o tron to jest on na podstawie Pieśni Lodu i Ognia.

  • Nie streszcze Ci tej książki bo jest tam za dużo wątków, ale są smoki, trochę magii, nieumarli. Poza tym żądza władzy, dużo krwi, spisków i brutalności. Fantasy, ale dla dorosłych. Polecam ☺

  • 5 grubych tomiszczy…. brzmi zachęcająco ale ostatnio gazety nie mogę przeczytać do końca… chyba przyjdzie mi poczekać az Michaśka też nauczy się czytać :) Buziaki dla juniora!!!

  • Ja też czytam tylko wieczorami lub nocami. Dlatego aż dwa miesiące mi to zajęło. ☺ ale są tak wciągające, że nie mogę się opanować. Junior dziękuje i przesyła buziaki dla Miśki ☺