By 

#TOP7: Typy Matek


1. Matka-Polka

Ogarnia chatę, męża i dziatwę. Codziennie przygotowuje obiad dla całej rodziny i kanapki do pracy. Poza tym ma odkurzone, wyprasowane i pozmywane. Okna lśnią czystością. Dzieci również. Świeże kwiaty w wazonie to nic nadzwyczajnego. Dzięki niej w każdym pomieszczeniu ładnie pachnie. Nosi fartuszek.

2.Matka-Pracuś

Pracuje zawodowo, a dziecko ma w żłobku lub przedszkolu. Rano wychodzi, po 8 godzinach wraca. Resztę dnia spędza z dzieckiem, aby nadrobić stracone chwile. Żeby nie marnować czasu na głupoty, do sprzątania zatrudnia panią, a obiady kupuje w garmażu. Nosi garsonkę i aktówkę pomalowaną kredkami.

3. Matka-Wrażliwa

Wszystkim się przejmuje. Chucha i dmucha na swoje dziecko. Chodzi za nim krok w krok, pilnując, aby nie zrobiło sobie krzywdy. Martwi się tym, że Potomek nie chce jeść. Martwi się tym, że je za dużo. Zamartwia się czy aby się nie przegrzewa lub czy nie wyziębi. W nocy wstaje kilka razy, żeby poprawić kołderkę. Nosi przy sobie elektroniczną nianię. I ubolewa, że nie można dziecku wszczepić GPS’a.

4. Matka-Luzak

Nie raz zdarzyło jej się puścić dziecko boso. Na błoto. Z parówką w ręce. I pełnym pampersem. Nie panikuje jak dziecko spadnie z kanapy, ani jak zje psie żarcie. Siedzi z filiżanką kawy i spokojnie obserwuje, jak dziecko samodzielnie ładuje się na krzesło, żeby zaraz z niego zeskoczyć. Nosi przy sobie apteczkę.

5. Matka-Oczytana

O macierzyństwie wie wszystko. Teoretycznie. Przeczytała wszelkie możliwe podręczniki. Obserwuje blogi rodzicielskie i udziela się na forach. Jak zobaczy wysypkę u swojego Potomka to szybko porównuje ją z wysypką przedstawioną na stronicach odpowiedniej literatury. Dla pewności jeszcze podpyta na odpowiednich forach. Nosi przy sobie poradniki.

6. Matka-Świr

Niekoniecznie na psychotropach. Często przeobrażenie Matki-Luzaka. Już nie tylko obserwuje Potomka jak ładuje się na krzesło, ale bierze go na wycieczkę w góry i pokazuje jak się wspinać. Na najbardziej stromą górę. Bez zabezpieczenia. Biwaki pod gołym niebem w środku lasu w otoczeniu wilków to zwykły weekend. Nosi skórę i zestaw survivalowy.

7. MAMA, czyli Matka-Prawdziwa

Każda z nas, połączenie wszystkich powyższych. Ogarniająca chatę, gotująca obiady, piorąca i sprzątająca – ale niekoniecznie codziennie. Pracuje – jak nie zawodowo to nad sobą. Ma w szafie garsonkę, ale nie wstydzi się założyć fartuch. Chucha i dmucha na Potomstwo, ale czasem wpuści w błoto i pozwoli wspinać się po drzewach. Następnie szczelnie okrywa w łóżeczku i obserwuje sporadycznie w wyciszonej elektronicznej niani. Czyta mądre porady i jest doinformowana, ale ma również swoje zdanie, wyrobione na własnym macierzyńskim doświadczeniu. A jak Potomek oświadczy, że będzie się wspinał na Mount Everest, to pojedzie pomóc mu wnosić plecak. Jak będzie trzeba to razem z nim zrobi sobie tatuaż. Henną.

madrearte

Hania
About me

Apodyktyczna Defetystka. Maniakalna Choleryczka. ‚House Manager’, koordynatorka domowego zoo. Z wykształcenia marketingowca. Z zawodu blogerka i biznes-mama. Żona swojego Szanownego Małżonka. Trochę zwariowana, czasami sfrustrowana matka Żabka, którego imię Wojtuś. Zaplanowana, zorganizowana i wiecznie niewyspana.

YOU MIGHT ALSO LIKE

28 tydzień ciąży
25 – 28 tydzień ciąży.
September 19, 2017
#TOP7: Czego nie mówić Ciężarnej?
September 12, 2017
Wicie gniazda w drugiej ciąży.
August 29, 2017
jak dbać o włosy w ciąży
Jak dbać o włosy w ciąży i po porodzie.
August 24, 2017
24 tydzień ciąży
21 – 24 tydzień ciąży.
August 22, 2017
Życie towarzyskie vs dziecko.
August 17, 2017
Przemyślenia Matki #12 – Ból głowy.
August 14, 2017
Co trzeba wiedzieć o karmieniu piersią?
August 03, 2017
brzuch po porodzie
Dlaczego po porodzie nie będę miała brzucha jak Anna L.
July 20, 2017