By 

#TOP7: Typy Matek


1. Matka-Polka

Ogarnia chatę, męża i dziatwę. Codziennie przygotowuje obiad dla całej rodziny i kanapki do pracy. Poza tym ma odkurzone, wyprasowane i pozmywane. Okna lśnią czystością. Dzieci również. Świeże kwiaty w wazonie to nic nadzwyczajnego. Dzięki niej w każdym pomieszczeniu ładnie pachnie. Nosi fartuszek.

2.Matka-Pracuś

Pracuje zawodowo, a dziecko ma w żłobku lub przedszkolu. Rano wychodzi, po 8 godzinach wraca. Resztę dnia spędza z dzieckiem, aby nadrobić stracone chwile. Żeby nie marnować czasu na głupoty, do sprzątania zatrudnia panią, a obiady kupuje w garmażu. Nosi garsonkę i aktówkę pomalowaną kredkami.

3. Matka-Wrażliwa

Wszystkim się przejmuje. Chucha i dmucha na swoje dziecko. Chodzi za nim krok w krok, pilnując, aby nie zrobiło sobie krzywdy. Martwi się tym, że Potomek nie chce jeść. Martwi się tym, że je za dużo. Zamartwia się czy aby się nie przegrzewa lub czy nie wyziębi. W nocy wstaje kilka razy, żeby poprawić kołderkę. Nosi przy sobie elektroniczną nianię. I ubolewa, że nie można dziecku wszczepić GPS’a.

4. Matka-Luzak

Nie raz zdarzyło jej się puścić dziecko boso. Na błoto. Z parówką w ręce. I pełnym pampersem. Nie panikuje jak dziecko spadnie z kanapy, ani jak zje psie żarcie. Siedzi z filiżanką kawy i spokojnie obserwuje, jak dziecko samodzielnie ładuje się na krzesło, żeby zaraz z niego zeskoczyć. Nosi przy sobie apteczkę.

5. Matka-Oczytana

O macierzyństwie wie wszystko. Teoretycznie. Przeczytała wszelkie możliwe podręczniki. Obserwuje blogi rodzicielskie i udziela się na forach. Jak zobaczy wysypkę u swojego Potomka to szybko porównuje ją z wysypką przedstawioną na stronicach odpowiedniej literatury. Dla pewności jeszcze podpyta na odpowiednich forach. Nosi przy sobie poradniki.

6. Matka-Świr

Niekoniecznie na psychotropach. Często przeobrażenie Matki-Luzaka. Już nie tylko obserwuje Potomka jak ładuje się na krzesło, ale bierze go na wycieczkę w góry i pokazuje jak się wspinać. Na najbardziej stromą górę. Bez zabezpieczenia. Biwaki pod gołym niebem w środku lasu w otoczeniu wilków to zwykły weekend. Nosi skórę i zestaw survivalowy.

7. MAMA, czyli Matka-Prawdziwa

Każda z nas, połączenie wszystkich powyższych. Ogarniająca chatę, gotująca obiady, piorąca i sprzątająca – ale niekoniecznie codziennie. Pracuje – jak nie zawodowo to nad sobą. Ma w szafie garsonkę, ale nie wstydzi się założyć fartuch. Chucha i dmucha na Potomstwo, ale czasem wpuści w błoto i pozwoli wspinać się po drzewach. Następnie szczelnie okrywa w łóżeczku i obserwuje sporadycznie w wyciszonej elektronicznej niani. Czyta mądre porady i jest doinformowana, ale ma również swoje zdanie, wyrobione na własnym macierzyńskim doświadczeniu. A jak Potomek oświadczy, że będzie się wspinał na Mount Everest, to pojedzie pomóc mu wnosić plecak. Jak będzie trzeba to razem z nim zrobi sobie tatuaż. Henną.

madrearte

YOU MIGHT ALSO LIKE

pierwsze tygodnie macierzyństwa
Pierwsze tygodnie macierzyństwa.
January 10, 2018
Podsumowanie Roku 2017.
December 31, 2017
ciąża
Błogosławiony stan ciążowy.
December 07, 2017
40 tydzień ciąży
37 – 40 tydzień ciąży.
December 04, 2017
36 tydzień ciąży
33 – 36 tydzień ciąży.
November 17, 2017
torba do szpitala
Torba do szpitala – co zabrać do porodu?
November 13, 2017
Baby Shower – fakty i mity!
October 27, 2017
#TOP7: Największych wrogów ciężarnych.
October 25, 2017
Ciąża, czterolatek i sezon infekcyjny…
October 23, 2017