By 

#TOP7: Ulubione zabawki Żabka (30 miesięcy)


Zaraz Żabek skończy 2,5 roku. Zarówno wiek jak i pogoda pchają go do coraz aktywniejszych zajęć, co mnie bardzo cieszy. Większość dnia najchętniej spędzałby na placu zabaw, w ogrodowej piaskownicy lub „kosząc” trawę. Zobaczcie co jeszcze lubi robić w wolnym czasie.

#1. Rowerek biegowy

Wózek poszedł w odstawkę, zawsze na spacerze towarzyszy nam rowerek biegowy. Jest to doskonały trening dla rodziców, którzy biegną za nim. Więcej na temat rowerków dla dwulatków możecie przeczytać >>tutaj<<.

#2. Hulajnoga

Również doskonale się sprawdziła, jako alternatywa dla rowerka. A dla rodziców jest trochę poręczniejsza… Żabek wciąż dokonali jazdę na niej. Hulajnoga jest dla niego trochę trudniejsza do opanowania niż rowerek, ale z dnia na dzień idzie mu coraz lepiej.

#3. Puzzle

Jak puzzle to oczywiście te z Peppą. Chociaż zdarza się, że ułoży również te z Puchatkiem. Od puzzli MAXI woli te zwyczajne: 30 lub 60 elementów.

puzzle

#4. Foto-książki

Ze wszystkich książek te są jego ulubione, ponieważ rozpoznaje na nich najbliższych. Właściwie to żadnych innych mogłabym nie kupować, tylko wymyślać historyjki do rodzinnych albumów…

#5. Klocki

Królują DUPLO i budowanie domów, zamków oraz karuzel. Wiedzieliście, że klocek DUPLO jest osiem razy większy od standardowego klocka LEGO, ale jest nadal z nim kompatybilny? Ja nie wiedziałam… Ale do LEGO chyba jeszcze mamy trochę czasu.

#6. Drewniana Kolejka LILLABO IKEA

Jeszcze się nie znudziła. Jarają go strasznie tunele, pomimo że „w tunelu jest ciemno i trzeba zapalić światełko”. Po powrocie z przedszkola często słyszę „idziemy do pontongów??”.  Zresztą po torach jeżdżą nie tylko pociągi, ale również autka czy klocki.

#7. Tablet

Wprowadziliśmy w weekendy czas z tabletem. Ratuje on nas również podczas długich podróży. W tych czasach elektronika to podstawa, nie chcemy go od niej całkowicie odcinać. Myślę, że nie należy przesadzać w żadną ze stron. Żabek bardzo lubi gry logiczne typu Pettson’s Inventions (sama sobie z niektórymi nie radzę, ale Żabek lubi kombinować):

Poza tym wszystkim, jest sezon na „bąbelki!”, czyli na bańki mydlane. Uwielbia! Cały dzień mógłby za nimi ganiać. Na pikniku rodzinnym nawet dał się w jednej zamknąć… A jakie jest ulubione zajęcie Waszych Pociech?

Przypomnijmy sobie:

#TOP7: Ulubione Zabawki Żabka #1 (10 miesięcy)

#TOP7: Ulubione Zabawki Żabka #2 (13 miesięcy)

#TOP7: Ulubione Zabawki Żabka #3 (18 miesięcy)

#TOP 7: Ulubione Zabawki Żabka #4 (21 miesięcy)

#TOP 7: Ulubione Zabawki Żabka #5 (24 miesiące)

YOU MIGHT ALSO LIKE

drugie dziecko
Syndrom drugiego dziecka.
January 19, 2018
smyk
#TOP7: Ulubione zabawki Żabka (3-4 lata)
January 17, 2018
Pierwszy spacer – przyjemność i wyzwanie!
January 12, 2018
1 miesiąc życia dziecka. VOL.2
January 08, 2018
Skąd się wzięły imiona Żabek?
January 05, 2018
Wszechwiedzący czterolatek.
January 03, 2018
poród
Poród, czyli narodzin cud. VOL.2
December 20, 2017
Koniec bycia jedynakiem.
December 18, 2017
Nowy członek Ekipy!
December 18, 2017
 • grocal

  >> Wiedzieliście, że klocek DUPLO jest osiem razy większy od standardowego klocka LEGO, ale jest nadal z nim kompatybilny?

  Wiedzieliśmy :)

 • Nie wiedziałam, że Duplo są kompatybilne z lego. Niestety dla mnie minusem lego jest to, że się buduje gotowe konstrukcje wg instrukcji i potem klocki odchodzą na bok. Dziecko nie rozwija wyobraźni.

  • A jak w dodatku staniesz gołą stopą to dopiero dramat… ;) Za to można chyba kupić same klocki i niech bawi się kreatywnie :)

  • Można. Tylko reklamy robią swoje i musi być lego city :-(

 • Tez nie wiedziałam o tych klockach. U nas póki co leżą nieużywane prawie, jakoś młodej nie interesują. Tylko figurkami się bawi. :) woli na razie klocki piankowe i puzzle. A najlepiej to karmić kroliki, chlapac się w kaluzach i wrzucać do nich trawę. Banki mydlane tez są super.

 • U nas króluje zabawa na świeżym powietrzu plac zabaw, piaskownica :-) skakanie po kałużach, autka, ciuchcie, traktory i oczywiście kombajny są rozłożone po całym pokoju.Układanie puzzli i domino, rysowanie i od nie dawna koszenie trawy :-P

 • Pingback: #TOP7: Ulubione zabawki Żabka (3-4 lata) | o Matko WaRiatko!()