By 

#TOP7: Ulubione zabawki Żabka (30 miesięcy)


Zaraz Żabek skończy 2,5 roku. Zarówno wiek jak i pogoda pchają go do coraz aktywniejszych zajęć, co mnie bardzo cieszy. Większość dnia najchętniej spędzałby na placu zabaw, w ogrodowej piaskownicy lub „kosząc” trawę. Zobaczcie co jeszcze lubi robić w wolnym czasie.

#1. Rowerek biegowy

Wózek poszedł w odstawkę, zawsze na spacerze towarzyszy nam rowerek biegowy. Jest to doskonały trening dla rodziców, którzy biegną za nim. Więcej na temat rowerków dla dwulatków możecie przeczytać >>tutaj<<.

#2. Hulajnoga

Również doskonale się sprawdziła, jako alternatywa dla rowerka. A dla rodziców jest trochę poręczniejsza… Żabek wciąż dokonali jazdę na niej. Hulajnoga jest dla niego trochę trudniejsza do opanowania niż rowerek, ale z dnia na dzień idzie mu coraz lepiej.

Tyle atrakcji jednego dnia – Żabek uczy się jeździć na hulajnodze! #hulajnoga #oxelo #B1 #decathlon #żabek #omatkowariatko

A post shared by o Matko WaRiatko! Hanna Banaś (@omatkowariatko.pl) on

#3. Puzzle

Jak puzzle to oczywiście te z Peppą. Chociaż zdarza się, że ułoży również te z Puchatkiem. Od puzzli MAXI woli te zwyczajne: 30 lub 60 elementów.

puzzle

#4. Foto-książki

Ze wszystkich książek te są jego ulubione, ponieważ rozpoznaje na nich najbliższych. Właściwie to żadnych innych mogłabym nie kupować, tylko wymyślać historyjki do rodzinnych albumów…

#5. Klocki

Królują DUPLO i budowanie domów, zamków oraz karuzel. Wiedzieliście, że klocek DUPLO jest osiem razy większy od standardowego klocka LEGO, ale jest nadal z nim kompatybilny? Ja nie wiedziałam… Ale do LEGO chyba jeszcze mamy trochę czasu.

#6. Drewniana Kolejka LILLABO IKEA

Jeszcze się nie znudziła. Jarają go strasznie tunele, pomimo że „w tunelu jest ciemno i trzeba zapalić światełko”. Po powrocie z przedszkola często słyszę „idziemy do pontongów??”.  Zresztą po torach jeżdżą nie tylko pociągi, ale również autka czy klocki.

#7. Tablet

Wprowadziliśmy w weekendy czas z tabletem. Ratuje on nas również podczas długich podróży. W tych czasach elektronika to podstawa, nie chcemy go od niej całkowicie odcinać. Myślę, że nie należy przesadzać w żadną ze stron. Żabek bardzo lubi gry logiczne typu Pettson’s Inventions (sama sobie z niektórymi nie radzę, ale Żabek lubi kombinować):

Poza tym wszystkim, jest sezon na „bąbelki!”, czyli na bańki mydlane. Uwielbia! Cały dzień mógłby za nimi ganiać. Na pikniku rodzinnym nawet dał się w jednej zamknąć… A jakie jest ulubione zajęcie Waszych Pociech?

Przypomnijmy sobie:

#TOP7: Ulubione Zabawki Żabka #1 (10 miesięcy)

#TOP7: Ulubione Zabawki Żabka #2 (13 miesięcy)

#TOP7: Ulubione Zabawki Żabka #3 (18 miesięcy)

#TOP 7: Ulubione Zabawki Żabka #4 (21 miesięcy)

#TOP 7: Ulubione Zabawki Żabka #5 (24 miesiące)

YOU MIGHT ALSO LIKE

torba do szpitala
Torba do szpitala – co zabrać do porodu?
November 13, 2017
Jak mądrze wybrać fotelik samochodowy z grupy 0+?
November 09, 2017
#TOP7: Największych wrogów ciężarnych.
October 25, 2017
Ciąża, czterolatek i sezon infekcyjny…
October 23, 2017
baby box club
Pieluszki z dostawą do domu! #KONKURS
October 18, 2017
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
October 16, 2017
Czy drugie dziecko musi być trudniejsze?
October 05, 2017
bóle wzrostowe
Bóle wzrostowe u dzieci.
October 03, 2017
gorączka
Jak mierzyć dziecku temperaturę i jak radzić sobie z gorączką?
September 14, 2017
 • grocal

  >> Wiedzieliście, że klocek DUPLO jest osiem razy większy od standardowego klocka LEGO, ale jest nadal z nim kompatybilny?

  Wiedzieliśmy :)

 • Nie wiedziałam, że Duplo są kompatybilne z lego. Niestety dla mnie minusem lego jest to, że się buduje gotowe konstrukcje wg instrukcji i potem klocki odchodzą na bok. Dziecko nie rozwija wyobraźni.

  • A jak w dodatku staniesz gołą stopą to dopiero dramat… ;) Za to można chyba kupić same klocki i niech bawi się kreatywnie :)

  • Można. Tylko reklamy robią swoje i musi być lego city :-(

 • Tez nie wiedziałam o tych klockach. U nas póki co leżą nieużywane prawie, jakoś młodej nie interesują. Tylko figurkami się bawi. :) woli na razie klocki piankowe i puzzle. A najlepiej to karmić kroliki, chlapac się w kaluzach i wrzucać do nich trawę. Banki mydlane tez są super.

 • U nas króluje zabawa na świeżym powietrzu plac zabaw, piaskownica :-) skakanie po kałużach, autka, ciuchcie, traktory i oczywiście kombajny są rozłożone po całym pokoju.Układanie puzzli i domino, rysowanie i od nie dawna koszenie trawy :-P