By 

Jak przetrwać upał z niemowlakiem. I psem. I kotem.


Zaskoczył nas, tak jak co roku zima zaskakuje kierowców. Upał. Przyszedł nagle i niespodziewanie. Być może jakbyśmy zwracali baczniejszą uwagę na prognozy pogody to byśmy się lepiej przygotowali… Myślałam, że ciąża latem jest męcząca.

W zeszłoroczne upały już ledwo się ruszałam. Więc się kładłam. Brzuch do góry, wiatraczek na pełną moc, a w łapkę bezalkoholowy drink z lodem i palemką. No i leżąc tak przeżywałam jak mi ciepło, jak mi ciężko… O naiwna matko! Jak ja tęsknię za tym leżeniem!

Jak ubrać dziecko?

Jak na świeżo upieczoną matkę przystało, kompletnie nie byłam przygotowana na nadejście tych koszmarnie gorących dni! Zaczęłam od tego, że dziecko ubrałam oczywiście za ciepło. Tak naprawdę nie miałam odpowiedniego na tę porę odzienia dla Żabka… Sama jedynie w krótkiej sukience bez rękawów trzymałam dziecko w bodziaku, spodniach i skarpetkach of course, zastanawiając się czy krótki rękawek to nie przesada. Dopiero skraplający pot na skroni Żabka uświadomił mi o mojej głupocie.. Zdjęłam więc spodnie. I jak prawdziwa Polka bardzo długo opierałam się zdjęciu skarpetek. Ale się poddałam. Dziecko zostało w samym bodziaczku. Na krótki rękaw. Zniesmaczona własnym zachowaniem, udałam się do Pepco po dwa rampersy i krótkie spodenki.

Jak sprawić by pies Cię znienawidził?

Pies na spacerze zerkał na mnie jak na nienormalną, zalaną potem, czerwoną jak stado buraków WaRiatkę. Ciągnąc język po asfalcie z utęsknieniem spoglądała w stronę domu, gdzie czekał na nią chłodny kąt. Kot w całej swojej długości i okazałości rozciągnął się na stole ogrodowym z marzeniem ściągnięcia futra.

I jak tu zasnąć??

Drzemki stały się nie do przejścia. Temperatura na poddaszu gdzie śpimy osiągnęła milion stopni. Znaczy się 28. O 10 za dużo.. Każdej próbie usypiania towarzyszyło zniechęcenie i płacz biednego zgrzanego niemowlaka. Zrezygnowałam ze śpiworka, okno uchylone, wiatrak powietrze miele… Temperatura spaść nie chce. W końcu zmęczenie bierze górę, dziecię zasypia, na pół godzinki. Przed snem nocnym chłodna kąpiel poprawia wszystkim humor. Żabek zasypia beż większych problemów. Ja zgrzana nie mogę zasnąć pół nocy, słucham jak dzieciaki w sąsiedztwie bawią się na wyjątkowo głośnej imprezie…

#jakżyć?

Więc pytam: Jak przetrwać upał z niemowlakiem? Jakie macie sposoby na te piekielne klimaty? Bo jak sobie pomyślę, że właściwe lato przed nami, to w myślach przerabiam chłodną piwnicę na sypialnię…

Na pocieszenie dla Pomorza: w sobotę, jak na weekend przystało, będzie padać.

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

2 miesiąc życia dziecka
2 miesiąc życia dziecka. VOL.2
February 09, 2018
niemowlę płacze
Dlaczego niemowlę płacze? [PŻPS]
February 02, 2018
depresja poporodowa
Miłość od pierwszego wejrzenia.
January 24, 2018
drugie dziecko
Syndrom drugiego dziecka.
January 19, 2018
Pierwszy spacer – przyjemność i wyzwanie!
January 12, 2018
1 miesiąc życia dziecka. VOL.2
January 08, 2018
Skąd się wzięły imiona Żabek?
January 05, 2018
Wszechwiedzący czterolatek.
January 03, 2018
poród
Poród, czyli narodzin cud. VOL.2
December 20, 2017