By 

#TOP7: Uroki macierzyństwa…


Wiecie, że lubię ponarzekać. Ten typ tak ma, a niektórzy twierdzą, że to nawet urocze. Macierzyństwo to ciężka praca, więc i powodów do narzekania można znaleźć całą masę. Poszczególne etapy rozwoju dziecka podają nam je na tacy: skoki rozwojoweząbkowanie – kolki – bunt dwulatkabunt trzylatka – itd. Prawda?

Ale przecież nie zapominamy, że macierzyństwo ma też swoje piękne, urokliwe chwile! Gdyby było inaczej to obawiam się, że byśmy wyginęli… :)

 1. Dzieci sprawiają, że czujesz się prawdziwie potrzebna. Twój pocałunek potrafi złagodzić ból, śpiew utulić do snu, a trzeci z kolei przygotowany obiad – napełnić brzuszek.
 2. Nikt nie zadba o Twoją kondycję tak jak dziecko! Miliony kilometrów spędzonych na spacerowaniu, codzienne podnoszenie ciężarów, bieg za rowerkiem lub hulajnogą – te wszystkie spalone kalorie zawdzięczamy naszemu Potomstwu!
 3. Wsłuchiwanie się w opowieści 3 i 4-latków jest lepsze niż czytanie książek science-fiction. Absolutnie absurdalny majstersztyk!
 4. Dzieci dbają o to, by rodzic nie tracił ani chwili na nic nie warte leniuchowanie, czy też przereklamowany sen. Wstają skoro świt (zwłaszcza w weekend) żebyśmy nie musieli marnować na sen zbyt dużo czasu. Czasami nawet dają nam szansę na całonocną zabawę!
 5. Macierzyństwo sprawia, że odnajdujemy w sobie, czasami bardzo głęboko skrywane pokłady cierpliwości i prawdziwej, bezinteresownej miłości.
 6. Możemy się bawić lalkami, autami, puzzlami, rysować, lepić i chodzić na plac zabaw bez bycia posądzonym o bycie infantylnym!
 7. „Kofam Cię” wypowiedziane przez dziecko, to najpiękniejsza i najszczersza rzecz jaką można usłyszeć.

Przypominajmy sobie o tym, jak będą nam opadać ręce, głową będziemy chciały walić w ścianę, a dzieci sprzedać na bazarze – i to w promocyjnej cenie… :)

Load More
Something is wrong.
Instagram token error.

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

drugie dziecko
Syndrom drugiego dziecka.
January 19, 2018
Pierwszy spacer – przyjemność i wyzwanie!
January 12, 2018
pierwsze tygodnie macierzyństwa
Pierwsze tygodnie macierzyństwa.
January 10, 2018
1 miesiąc życia dziecka. VOL.2
January 08, 2018
Skąd się wzięły imiona Żabek?
January 05, 2018
Wszechwiedzący czterolatek.
January 03, 2018
Podsumowanie Roku 2017.
December 31, 2017
poród
Poród, czyli narodzin cud. VOL.2
December 20, 2017
Koniec bycia jedynakiem.
December 18, 2017
 • Karmienie piersia i te wielkie oczy wpatrujace sie wtedy we mnie ‚jak w obrazek’ ;)

 • Ocean milości. Nie zdawalam sobie sprawy, że najwiekszą milość mojego zycia sama sobie urodze :D Jego cudowna osobowosc, uśmiech i caly on oddający ten ocean milości mamie :)

 • Każda chwila, nawet ta gdy ręce opadają i nie masz już siły po raz setny powtarzać, że nie rozmazujemy śniadania po stole ;-) każda,każda, każda :-) macierzyństwo jest piękne <3 na początku wsłuchujesz się w oddech maluszka gdy śpisz…te malutkie Paluszki… Potem cieszysz się z pierwszych kroczków…pierwsze słowo… Mnóstwo pięknych chwil :-) a teraz " kocham Cię " wypowiedziane podczas zakładania butów <3 a gdy matka uderzy się w łokieć lub kolano i w duchu przeklnie z tego powodu, ten mały człowiek podchodzi i mówi " daj podmucham" <3 <3 <3 czy jest coś lepszego? :-)

  • Takk..moj syn tez nieraz przychodzil..daj mamusiu ja pocaluje i juz nie boli :)

 • Wszystko cały mòj skarb mòj świat moje źycie ..jak mòwi przed snem „mamo kosiam Ciē”

 • Miłość. Ogrom miłosci ❤ Jak przychodzi tak poprostu przytula sie i mowi „Kocham Cie Mama, mamus, mamek ;)” I ze zawsze gdy maz wyjezdza w delegacje co noc chce spac ze mna, przytulony :)

 • Kiedy mój Synuś mówi : opowiedz mi jak mnie kkochasz i że jestem wymarzony. Przytula się wtedy mocno i patrzy mi z oczy. Nic się wtedy nie liczy.

 • Nasz szkrab jest ciekawski, ruchliwy i zapanowanie nad tym tajfunem to MASAKRA :) ale kiedy się uśmiecha….o matko….przecudny widok i rozpuszczam się w środku jak lody w upalne lato ;) dla mnie najcudowniejszy widok

 • Te wielkie ufne oczęta,ten najslodszy szczery usmiech <3