By 

#TOP7: Uroki macierzyństwa…


Wiecie, że lubię ponarzekać. Ten typ tak ma, a niektórzy twierdzą, że to nawet urocze. Macierzyństwo to ciężka praca, więc i powodów do narzekania można znaleźć całą masę. Poszczególne etapy rozwoju dziecka podają nam je na tacy: skoki rozwojoweząbkowanie – kolki – bunt dwulatkabunt trzylatka – itd. Prawda?

Ale przecież nie zapominamy, że macierzyństwo ma też swoje piękne, urokliwe chwile! Gdyby było inaczej to obawiam się, że byśmy wyginęli… :)

 1. Dzieci sprawiają, że czujesz się prawdziwie potrzebna. Twój pocałunek potrafi złagodzić ból, śpiew utulić do snu, a trzeci z kolei przygotowany obiad – napełnić brzuszek.
 2. Nikt nie zadba o Twoją kondycję tak jak dziecko! Miliony kilometrów spędzonych na spacerowaniu, codzienne podnoszenie ciężarów, bieg za rowerkiem lub hulajnogą – te wszystkie spalone kalorie zawdzięczamy naszemu Potomstwu!
 3. Wsłuchiwanie się w opowieści 3 i 4-latków jest lepsze niż czytanie książek science-fiction. Absolutnie absurdalny majstersztyk!
 4. Dzieci dbają o to, by rodzic nie tracił ani chwili na nic nie warte leniuchowanie, czy też przereklamowany sen. Wstają skoro świt (zwłaszcza w weekend) żebyśmy nie musieli marnować na sen zbyt dużo czasu. Czasami nawet dają nam szansę na całonocną zabawę!
 5. Macierzyństwo sprawia, że odnajdujemy w sobie, czasami bardzo głęboko skrywane pokłady cierpliwości i prawdziwej, bezinteresownej miłości.
 6. Możemy się bawić lalkami, autami, puzzlami, rysować, lepić i chodzić na plac zabaw bez bycia posądzonym o bycie infantylnym!
 7. „Kofam Cię” wypowiedziane przez dziecko, to najpiękniejsza i najszczersza rzecz jaką można usłyszeć.

Przypominajmy sobie o tym, jak będą nam opadać ręce, głową będziemy chciały walić w ścianę, a dzieci sprzedać na bazarze – i to w promocyjnej cenie… :)

Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

36 tydzień ciąży
33 – 36 tydzień ciąży.
November 17, 2017
torba do szpitala
Torba do szpitala – co zabrać do porodu?
November 13, 2017
Jak mądrze wybrać fotelik samochodowy z grupy 0+?
November 09, 2017
Facet, a co Ty możesz wiedzieć?!
November 07, 2017
Baby Shower – fakty i mity!
October 27, 2017
#TOP7: Największych wrogów ciężarnych.
October 25, 2017
Ciąża, czterolatek i sezon infekcyjny…
October 23, 2017
baby box club
Pieluszki z dostawą do domu! #KONKURS
October 18, 2017
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
October 16, 2017
 • Karmienie piersia i te wielkie oczy wpatrujace sie wtedy we mnie ‚jak w obrazek’ ;)

 • Ocean milości. Nie zdawalam sobie sprawy, że najwiekszą milość mojego zycia sama sobie urodze :D Jego cudowna osobowosc, uśmiech i caly on oddający ten ocean milości mamie :)

 • Każda chwila, nawet ta gdy ręce opadają i nie masz już siły po raz setny powtarzać, że nie rozmazujemy śniadania po stole ;-) każda,każda, każda :-) macierzyństwo jest piękne <3 na początku wsłuchujesz się w oddech maluszka gdy śpisz…te malutkie Paluszki… Potem cieszysz się z pierwszych kroczków…pierwsze słowo… Mnóstwo pięknych chwil :-) a teraz " kocham Cię " wypowiedziane podczas zakładania butów <3 a gdy matka uderzy się w łokieć lub kolano i w duchu przeklnie z tego powodu, ten mały człowiek podchodzi i mówi " daj podmucham" <3 <3 <3 czy jest coś lepszego? :-)

  • Takk..moj syn tez nieraz przychodzil..daj mamusiu ja pocaluje i juz nie boli :)

 • Wszystko cały mòj skarb mòj świat moje źycie ..jak mòwi przed snem „mamo kosiam Ciē”

 • Miłość. Ogrom miłosci ❤ Jak przychodzi tak poprostu przytula sie i mowi „Kocham Cie Mama, mamus, mamek ;)” I ze zawsze gdy maz wyjezdza w delegacje co noc chce spac ze mna, przytulony :)

 • Kiedy mój Synuś mówi : opowiedz mi jak mnie kkochasz i że jestem wymarzony. Przytula się wtedy mocno i patrzy mi z oczy. Nic się wtedy nie liczy.

 • Nasz szkrab jest ciekawski, ruchliwy i zapanowanie nad tym tajfunem to MASAKRA :) ale kiedy się uśmiecha….o matko….przecudny widok i rozpuszczam się w środku jak lody w upalne lato ;) dla mnie najcudowniejszy widok

 • Te wielkie ufne oczęta,ten najslodszy szczery usmiech <3