By 

Wakacje, Matko! Bądź dzielna.


O rany, rany. W piątek Żabek był ostatni dzień w Przedszkolu i oficjalnie jesteśmy już na wakacjach. Przez miesiąc. Za nami trzy dni, a ja już zaczęłam się zastanawiać, dlaczego na własne życzenie do tego dopuściłam…

Pomijając ewentualny hejt, że jak ja tak mogę mówić, skoro cudownie jest spędzać wakacje z dzieckiem… Powiem tylko: NOPE. W ogóle lato nie kojarzy mi się z cudownością (a dlaczego go nienawidzę przeczytasz >>tutaj<<), a kreatywność odnośnie zapewniania rozrywki dwu-i-pół-latkowi pewnie skończy mi się po tygodniu. A po nim są jeszcze trzy… Tak, tak, dla chcącego nic trudnego. Więc po prostu uznajmy, że jestem wyrodna i miejmy to za sobą.

Tak, kocham moje dziecko…

…najbardziej na świecie. A najbardziej, najbardziej jak mamy od siebie kilka godzin przerwy. W dodatku bardzo rozwinął się paszczowo. Uwielbiam jak gada i gada. Ale kiedy zaczyna się powtarzać i powtarzać to mam wrażenie, że rozmawiam z pijaną wersją siebie sprzed 10 lat. I teraz rozumiem, dlaczego ludzie wtedy nie chcieli ze mną gadać…

Wyzwania!

Z początku myślałam, że moim największym wyzwaniem przez ten czas będzie odpowiadanie na pytanie „a co to???”. Potem przypomniałam sobie, że będziemy żegnać się z pieluszkami. Yep. Zaczynamy nową przygodę! Idę na żywioł, więc trzymajcie kciuki. MOCNO. Bo Żabek wydaje się być… łagodnie mówiąc niechętny zmianom. Wierzcie mi, będzie o czym czytać!

Przerwa.

W związku z urlopem na blogu trochę się rozluźni. Obawiam się, że będę często biegać z mopem w tym czasie… Ale stay tuned! Całkowicie nie znikamy! Będziemy się kręcić, głównie po Trójmieście i sprawdzać miejsca przyjazne dwulatkom. Chętnie poznam Wasze propozycje wakacyjnego „zabicia czasu” – głównie przyjemnie, ale może być również pożytecznie.

Poza tym po prostu postaramy się nie zwariować :)

Ps. Kochani Trójmieszczanie, koleżanka „po fachu” prowadząca bloga Frajda nad morzem o podróżowaniu z dzieciakami autobusem po Trójmieście poprosiła mnie o pomoc w rozpropagowaniu petycji w sprawie uzyskania ciekawej, taniej wersji biletu rodzinnego na przejazdy komunikacją miejską na terenie całego Trójmiasta. Sama bardzo rzadko podróżuję komunikacją miejską, ale wiem jaki potrafi być to koszt, zwłaszcza przy większej ilości dzieci. Dlatego myślę, że sprawa jest jak najbardziej warta poparcia i będzie mi bardzo miło jeśli pomożecie, dołączycie i podpiszecie petycję: >>PETYCJA<<. To tak a’propos wakacji i podróżowania :)

YOU MIGHT ALSO LIKE

36 tydzień ciąży
33 – 36 tydzień ciąży.
November 17, 2017
torba do szpitala
Torba do szpitala – co zabrać do porodu?
November 13, 2017
Baby Shower – fakty i mity!
October 27, 2017
#TOP7: Największych wrogów ciężarnych.
October 25, 2017
Ciąża, czterolatek i sezon infekcyjny…
October 23, 2017
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
October 16, 2017
tokofobia
Tokofobia, czyli strach przed porodem.
October 11, 2017
Czy drugie dziecko musi być trudniejsze?
October 05, 2017
sesja ciążowa
Absolutnie wyjątkowa sesja ciążowa!
September 29, 2017
  • Ja mam trójkę na głowie przez miesiąc i jest chyba łatwiej niż z jednym. Zajmują się sami sobą i nawet pomogą posprzątać.

  • O fajny temat odpieluszkowanie, my właśnie w trakcie… POMOCY!

  • a my zapisaliśmy się na wakacje do przedszkola i kilka godzin wiele daje ;-)

  • A co do zmian to życzymy powodzenia. Nocnik w każdym pomieszczeniu, mop i troche biegania powinno załatwić sprawę… kiedyś napewno nastąpi ten wyczekiwany moment ;-) jesteśmy na podobnym etapie z córcią i mop czasami nie wystarcza… zużyłam już tonę chusteczek nawilżanych… bo to i tamto na podłodze mopem nie da rady. Nie tracę jednak spokoju i cierpliwie obserwuje… :-)

  • Bardzo, bardzo dziękuję za udostępnienie informacji. Podpisów przybywa. Zbieram je do 18 wrzesnia. Każdy, kto skończył 18 lat może go złożyć, bez względu na to gdzie mieszka i ile ma dzieci. W końcu musi się pojawić tańsza komunikacja miejska. :-) Dziękuję. Podajcie dalej. :-)

  • Małgorzata Kasiorkiewicz

    Dasz radę!!! Wierzymy w Ciebie! Ja daję, a Ty chcesz nie dać? Pffff :-D Matko, masz tę moc!

  • Pingback: Jak przetrwać wakacje z Przedszkolakiem? | o Matko WaRiatko!()