By 

Gdzie spędzić wakacje z dzieckiem.


My skończyliśmy nasz urlop, ale wiem, że wiele z Was, ma jeszcze miesiąc na zapełnienie czasu z dzieckiem. To nie jest taka łatwa sprawa, bo co prawda nie udowodniono tego naukowo, ale każdy rodzic wie, że dzieci ładują swoje baterie w słońcu. A potem musimy się nieźle wysilić, żeby do wieczora je rozładować

Nasz urlop minął spokojnie, bo nie było słońca, w którym Żabek mógłby się ładować. To były dwa tygodnie pod znakiem głównie deszczu i chmur. Dla ciężarnej matki brak upałów był zbawienny, ale gdyby było chociaż trochę słońca, to byśmy mogli skorzystać z takich atrakcji jak:

#1. PLAŻA

Plaża jest fantastyczna, o ile lubi się słodkie lenistwo i pogoda dopisuje. Dzieci rzadko marudzą na plaży. W takich warunkach można nawet przymknąć oko na fakt, że świeżo wysmarowane kremem z filtrem dziecię, zanurkowało w piasku… Trzeba pamiętać o zabraniu miliona foremek, łopatek, wiaderek, piłek i parawana rzecz jasna!
Zalety: dzieci bardzo zajmują zabawy w piasku, a rodzice w tym czasie mają pełen relaks, wystarczy leżeć i pilnować.
Wady: wszędzie, dosłownie wszędzie piasek zmieszany z kremem do opalania. Musi sprzyjać pogoda i trzeba zwracać baczną uwagę na dziecko, zwłaszcza w pobliżu wody.

#2. LAS

Przebywanie tak blisko przyrody jest bardzo zdrowe i również zajmujące, bo w lesie jest jeszcze więcej możliwości zabawy – a do tego nauki, jeśli jesteśmy w stanie opowiedzieć dzieciom o rodzajach drzew, krzewów i grzybów. Jeśli jeszcze podczas pikniku trafi nam się jakaś wiewiórka, czy inny dzięcioł to już w ogóle jesteśmy szczęściarzami! Można również wykorzystać małe rączki naszych dzieci do zbierania jagód, ale trzeba uważać na grzyby, które wkładają do koszyczka.
Zalety: przyrodnicza edukacja, świeże powietrze, zebrane jedzenie.
Wady: KLESZCZE! 5 minut w lesie, 5o minut przeglądania całego ciała. Poza tym trzeba uważać, żeby dzieci nie zjadały od razu tego co zbiorą (dobrze wiemy, że siki dzika to niekoniecznie dobry dodatek do jagód…). Jeśli boimy się robaczków to również nie jest najlepsze miejsce na spędzenie wolnego czasu.

#3. ZWIEDZANIE

Możemy się również pokusić na zwiedzanie, mamy w Polsce tyle pięknych miejsc! Dobrze by było dostosować poziom zwiedzania do wieku dziecka, żeby nam później taki plan bokiem nie wyszedł. Wydaje mi się, że niewiele przedszkolaków doceni zwiedzanie najstarszych i najpiękniejszych bazylik, a jęczenie w kościele może nawet rodzicom zepsuć zabawę.
Zalety: dużo chodzenia z pewnością rozładuje baterie dziecka.
Wady: za dużo chodzenia + niedopasowany do wieku program gwarantuje jęki i stęki.

A tak na poważnie – nawet wakacje spędzone w domu mogą być super! Nie trzeba wyjeżdżać, żeby się dobrze bawić. Czasami wystarczy zaprosić innych znudzonych urlopem rodziców i zamknąć wszystkie dzieci w pokoju z piaskiem kinetycznym – dobra zabawa, a potem godziny sprzątania gwarantowane! :)

Natomiast jeśli szukacie ciekawych miejsc na mapie Polski, w których dzieci mogłyby rozładować swoje bateryjki, to szczerze polecam Wam Wakacyjny Poradnik, który możecie BEZPŁATNIE pobrać >>TUTAJ<<. W nim znajdziecie między innymi najciekawsze Parki Rozrywki i Edukacji, a także różne porady wakacyjne.

Inspiracji na spędzenie wolnego czasu możecie również szukać na:

maszwolne.pl

corobic.pl – Atrakcje dla dzieci

KONKURS!

Jeśli chcecie wygrać gadżety corobic.pl to wystarczy:

  • pobrać poradnik,
  • zapoznać się z jego treścią,
  • wysłać maila na adres omatkowariatko@gmail.com wraz ze swoją opinią dotyczącą poradnika.
  • Najbardziej merytoryczne odpowiedzi zostaną nagrodzone!

Regulamin konkursu dostępny >>TUTAJ<<. Konkurs trwa do końca sierpnia 2017.

Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.
Hania
About me

Apodyktyczna Defetystka. Maniakalna Choleryczka. ‚House Manager’, koordynatorka domowego zoo. Z wykształcenia marketingowca. Z zawodu blogerka i biznes-mama. Żona swojego Szanownego Małżonka. Trochę zwariowana, czasami sfrustrowana matka Żabka, którego imię Wojtuś. Zaplanowana, zorganizowana i wiecznie niewyspana.

YOU MIGHT ALSO LIKE

historyland
Miejsce w Krakowie, które trzeba pokazać dzieciom!
September 21, 2017
gorączka
Jak mierzyć dziecku temperaturę i jak radzić sobie z gorączką?
September 14, 2017
jak dbać o włosy w ciąży
Jak dbać o włosy w ciąży i po porodzie.
August 24, 2017
24 tydzień ciąży
21 – 24 tydzień ciąży.
August 22, 2017
komentarze dzieci
Bezpośrednie komentarze dzieci.
August 10, 2017
różnica wieku
Idealna różnica wieku.
August 08, 2017
Co trzeba wiedzieć o karmieniu piersią?
August 03, 2017
centrum riviera
#EkoRiviera – proekologiczna akcja Centrum Riviera.
July 24, 2017
Jak zadbał o mnie Instytut Urody Karolina Orłowska. #KONKURS
July 13, 2017
  • … a jeśli chcecie wygrać wejściówki do którychś z promowanych przez nas parków rozrywki i edukacji, polubcie profil corobic.pl facebook.com/corobicpl i bierzcie udział w naszych konkursach ;) Teraz na tapecie Bałtowski Kompleks Turystyczny, a już jutro – jeden z parków miniatur! :D Zapraszamy!

  • omatkowariatko.pl – dziękujemy za współpracę <3