By 

#TOP7: Ulubione zabawki Żabka #3 (18 miesięcy)


Najwyższy czas sprawdzić, w jakim kierunku poszło zamiłowanie Żabka odnośnie zabawek. Muszę powiedzieć, że obserwując Żabka od półtora roku, spodziewałam się, że pójdzie to właśnie w tę stronę… Przynajmniej zaoszczędzę na zakupach.

1. Lodówka

No rzesz szlag mnie trafia, jak słyszę otwieraną lodówkę. Trzask. Następnie otwieranie zamrażarki. Trzask. Kuźwa. Znowu zapomniałam zablokować drzwi przy pomocy plastra z rzepem. Mógłby tak robić godzinami. Tylko, że po jakimś czasie postanawia dodatkowo wyciągać mrożonki…

2. Drzwi

Jak lodówka jest zablokowana, to nie ma problemu ze zlokalizowaniem innych drzwi dających się otwierać i zamykać. Niestety, wysoki wzrost Żabka bardzo szybko umożliwił mu dosięgnięcie do wszystkich klamek. A Matka oczywiście wyrzuciła wszystkie klucze… Więc zdarza się, że zagubi mi się dziecko gdzieś między pokojami, a potem odnajduje się na przykład w garderobie, w koszu na bieliznę.

3. Schody

Jak tylko Żabek nauczył się wchodzić i schodzić po schodach, stało się to jedną z lepszych rozrywek. Jak już sztuka poruszania się po schodach została opanowana do perfekcji, to zaczął z piętra zsuwać się na tyłku lub wchodzić po nich tyłem. Czekam tylko, aż postanowi zjeżdżać z poręczy.

4. Szuflady i ich zawartość

Niestety. Regularnie znajduję na podłodze kuchennej przyprawy, galaretki i budynie. I pół biedy jeśli to ja znajdę je pierwsza. Bo jeśli pierwsze znajdą je psy, to wtedy dopiero mam problem, a cała kuchnia pogrąża się w pyle i smakuje ostrą papryką.

5. Pudełeczka

Im bardziej skomplikowane tym lepiej. Najlepiej te po kremie. Albo jeszcze lepiej te z kremem – wtedy frajda jest podwójna. A potrójna, jeśli krem jest w tubce.

6. Taboret

Zwłaszcza, jeśli wdrapanie się na niego doprowadzi Żabka do telefonu odłożonego na regał. Lub innej „zakazanej” rzeczy, którą Matka zapomniała przełożyć. Czasami kręcę się z tym taboretem między kuchnią, a salonem i nie wiem, gdzie go odstawić, żeby nie skończyło się to problemem.

7. Kanapa

Skakanie, bieganie, zrzucanie poduszek – nie ma lepszej zabawy! I nie ważne, że dwa razy z niej zleciał, niczego się nie nauczył. Od paru dni na topie jest wchodzenie na szczyt kanapy i próby zdjęcia ramek ze zdjęciami ze ściany. I Matka może milion razy zdjąć go z kanapy, a on wraca jak bumerang…

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Oczywiście zdarza się, że Żabek zainteresuje się zabawkami, które zostały zakupione właśnie w takim celu. Są to niezmiennie duże klocki typu Wader, z których układa różnorodne wieże. Kubeczki do ustawiania, z których odkrył jak zrobić kulki. Układanka MULA z Ikea. Śpiewająca farma, na której trzeba wypuścić zwierzątka z ich domków (czy, jak to niektórzy mają skojarzenia -z kibelków). Głównie zabawy manualne – ku uciesze Matki, która ma nadzieję, że pewnego dnia Żabek przyjdzie do domu z tytułem inżyniera. A jakie są ulubione zabawki Waszych dzieci w tym wieku?

Przypomnijmy sobie:

#TOP7: Ulubione Zabawki Żabka #1 (10 Miesięcy)

#TOP7: Ulubione Zabawki Żabka #2 (13 Miesięcy)

Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.

YOU MIGHT ALSO LIKE

wyprawka dla niemowlaka
Moja wyprawka dla niemowlaka.
November 15, 2017
torba do szpitala
Torba do szpitala – co zabrać do porodu?
November 13, 2017
Jak mądrze wybrać fotelik samochodowy z grupy 0+?
November 09, 2017
Ciąża, czterolatek i sezon infekcyjny…
October 23, 2017
baby box club
Pieluszki z dostawą do domu! #KONKURS
October 18, 2017
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
October 16, 2017
Czy drugie dziecko musi być trudniejsze?
October 05, 2017
bóle wzrostowe
Bóle wzrostowe u dzieci.
October 03, 2017
gorączka
Jak mierzyć dziecku temperaturę i jak radzić sobie z gorączką?
September 14, 2017
  • A książeczki kucharskie cioci Tusi???:)

  • U nas top5 w kolejności: telefon mamy, telefon taty, pilot do tv, pilot do dekodera i włosy świeżo wyrwane z kucyka rodzicielki.

  • Btw, kolorowe zabawki są zbyt mainstreamowe dla mego potomka :-D

  • To chyba taki wiek, bo naszego interesuje dokladnie to samo, no moze oprocz schodow bo pomimo 18mcy wchodzic na nie nie umie.

  • Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc :) U nas wciąż paputki dają radę, nosi już trzecią parę ;) Ściskam! :)

  • U nas spinaczka na meble i pufy to porzadek dzienny zabawki i i interesuja julke na minute skakanie po łóżku rowniez wchodzi w gre wuec nie odbiegamy od normy pozdrawiamy☺

  • Piloty od tv, klucze wszelkiego rodzaju, kabelki, samochodziki, duże klocki, krzesło obrotowe, rozpuszczanie kostek lodu w szklance z woda, wyrywanie wlosow mamy i targanie uszu (czyje będą pod ręką).

    • Mój potomek opanował już tak świetnie wyrywanie włosów, że potrafi z ciasno ściągniętego koka wyciągnąć… Czuję się zagrożona jak tylko wezmę go na ręce :-)