By 

#TOP7: Ulubione zabawki Żabka #3 (18 miesięcy)


Najwyższy czas sprawdzić, w jakim kierunku poszło zamiłowanie Żabka odnośnie zabawek. Muszę powiedzieć, że obserwując Żabka od półtora roku, spodziewałam się, że pójdzie to właśnie w tę stronę… Przynajmniej zaoszczędzę na zakupach.

1. Lodówka

No rzesz szlag mnie trafia, jak słyszę otwieraną lodówkę. Trzask. Następnie otwieranie zamrażarki. Trzask. Kuźwa. Znowu zapomniałam zablokować drzwi przy pomocy plastra z rzepem. Mógłby tak robić godzinami. Tylko, że po jakimś czasie postanawia dodatkowo wyciągać mrożonki…

2. Drzwi

Jak lodówka jest zablokowana, to nie ma problemu ze zlokalizowaniem innych drzwi dających się otwierać i zamykać. Niestety, wysoki wzrost Żabka bardzo szybko umożliwił mu dosięgnięcie do wszystkich klamek. A Matka oczywiście wyrzuciła wszystkie klucze… Więc zdarza się, że zagubi mi się dziecko gdzieś między pokojami, a potem odnajduje się na przykład w garderobie, w koszu na bieliznę.

3. Schody

Jak tylko Żabek nauczył się wchodzić i schodzić po schodach, stało się to jedną z lepszych rozrywek. Jak już sztuka poruszania się po schodach została opanowana do perfekcji, to zaczął z piętra zsuwać się na tyłku lub wchodzić po nich tyłem. Czekam tylko, aż postanowi zjeżdżać z poręczy.

4. Szuflady i ich zawartość

Niestety. Regularnie znajduję na podłodze kuchennej przyprawy, galaretki i budynie. I pół biedy jeśli to ja znajdę je pierwsza. Bo jeśli pierwsze znajdą je psy, to wtedy dopiero mam problem, a cała kuchnia pogrąża się w pyle i smakuje ostrą papryką.

5. Pudełeczka

Im bardziej skomplikowane tym lepiej. Najlepiej te po kremie. Albo jeszcze lepiej te z kremem – wtedy frajda jest podwójna. A potrójna, jeśli krem jest w tubce.

6. Taboret

Zwłaszcza, jeśli wdrapanie się na niego doprowadzi Żabka do telefonu odłożonego na regał. Lub innej „zakazanej” rzeczy, którą Matka zapomniała przełożyć. Czasami kręcę się z tym taboretem między kuchnią, a salonem i nie wiem, gdzie go odstawić, żeby nie skończyło się to problemem.

7. Kanapa

Skakanie, bieganie, zrzucanie poduszek – nie ma lepszej zabawy! I nie ważne, że dwa razy z niej zleciał, niczego się nie nauczył. Od paru dni na topie jest wchodzenie na szczyt kanapy i próby zdjęcia ramek ze zdjęciami ze ściany. I Matka może milion razy zdjąć go z kanapy, a on wraca jak bumerang…

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Oczywiście zdarza się, że Żabek zainteresuje się zabawkami, które zostały zakupione właśnie w takim celu. Są to niezmiennie duże klocki typu Wader, z których układa różnorodne wieże. Kubeczki do ustawiania, z których odkrył jak zrobić kulki. Układanka MULA z Ikea. Śpiewająca farma, na której trzeba wypuścić zwierzątka z ich domków (czy, jak to niektórzy mają skojarzenia -z kibelków). Głównie zabawy manualne – ku uciesze Matki, która ma nadzieję, że pewnego dnia Żabek przyjdzie do domu z tytułem inżyniera. A jakie są ulubione zabawki Waszych dzieci w tym wieku?

Przypomnijmy sobie:

#TOP7: Ulubione Zabawki Żabka #1 (10 Miesięcy)

#TOP7: Ulubione Zabawki Żabka #2 (13 Miesięcy)

Load More
Something is wrong.
Instagram token error.

YOU MIGHT ALSO LIKE

drugie dziecko
Syndrom drugiego dziecka.
January 19, 2018
smyk
#TOP7: Ulubione zabawki Żabka (3-4 lata)
January 17, 2018
Pierwszy spacer – przyjemność i wyzwanie!
January 12, 2018
1 miesiąc życia dziecka. VOL.2
January 08, 2018
Skąd się wzięły imiona Żabek?
January 05, 2018
Wszechwiedzący czterolatek.
January 03, 2018
poród
Poród, czyli narodzin cud. VOL.2
December 20, 2017
Koniec bycia jedynakiem.
December 18, 2017
Nowy członek Ekipy!
December 18, 2017
  • A książeczki kucharskie cioci Tusi???:)

  • U nas top5 w kolejności: telefon mamy, telefon taty, pilot do tv, pilot do dekodera i włosy świeżo wyrwane z kucyka rodzicielki.

  • Btw, kolorowe zabawki są zbyt mainstreamowe dla mego potomka :-D

  • To chyba taki wiek, bo naszego interesuje dokladnie to samo, no moze oprocz schodow bo pomimo 18mcy wchodzic na nie nie umie.

  • Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc :) U nas wciąż paputki dają radę, nosi już trzecią parę ;) Ściskam! :)

  • U nas spinaczka na meble i pufy to porzadek dzienny zabawki i i interesuja julke na minute skakanie po łóżku rowniez wchodzi w gre wuec nie odbiegamy od normy pozdrawiamy☺

  • Piloty od tv, klucze wszelkiego rodzaju, kabelki, samochodziki, duże klocki, krzesło obrotowe, rozpuszczanie kostek lodu w szklance z woda, wyrywanie wlosow mamy i targanie uszu (czyje będą pod ręką).

    • Mój potomek opanował już tak świetnie wyrywanie włosów, że potrafi z ciasno ściągniętego koka wyciągnąć… Czuję się zagrożona jak tylko wezmę go na ręce :-)