By 

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu kredytu?


Dzisiaj odbiegamy od tematów rodzicielskich i zagłębimy się bardziej w lifestyle. Temat jest ważny, ponieważ wiąże się z kredytem i ubezpieczeniem. Ważny – bo będzie o tym, jak można spróbować zachować część pieniędzy w kieszeni…

A oszczędności, rzecz jasna, bardzo lubimy. I na pewno każdy z nas miałby swój sposób na ich wykorzystanie – ja aktualnie wszystkie oszczędności ładuję w nowe „gniazdo, które wiję”! Natomiast kiedy, lat temu sporo, braliśmy kredyt hipoteczny (jak większość Polaków chcących iść „na swoje”) wiedziałam, że ubezpieczenie tego kredytu będzie obligatoryjne. Zresztą nawet gdyby nie było, nie zdecydowałabym się na tak duży kredyt bez zabezpieczenia w razie „W”.  Ale nie wiedziałam, że mogę zdecydować się na ubezpieczenie inne niż proponuje bank, ani czym się do końca kierować wybierając takie ubezpieczenie.

Teraz jestem już trochę mądrzejsza i chciałabym się z Wami moją nową wiedzą podzielić – być może dla kogoś okaże się pomocna, zważywszy na to, że wciąż wiele osób na co dzień decyduje się na kredyt hipoteczny.

Czy ubezpieczenie kredytu jest konieczne?

Zazwyczaj tak. Zwłaszcza hipoteki. Spłatę zadłużenia musimy jakoś zabezpieczyć, na wypadek utraty zdrowia, zdolności do pracy czy śmierci. Niestety takie sytuacje się zdarzają, a nikt chyba nie chciałby pozostawić najbliższych z kredytem wysokości kilkuset tysięcy złotych – lepiej to zostawić ubezpieczycielowi. Ale ponieważ już sam kredyt jest dla nas wielkim wydatkiem, warto rozejrzeć się za najkorzystniejszą ofertą ubezpieczeniową.

Do powinna obejmować polisa?

Przede wszystkim porównując ubezpieczenia należy zapytać doradcę lub agenta o zakres ubezpieczenia (podstawowe gwarancje wymagane przez bank to śmierć, inwalidztwo + czasowa niezdolność do pracy) i o wyłączenia (sytuacje, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe nie ponosi odpowiedzialności). Ważna jest również szybkość uzyskania ubezpieczenia poza bankiem. Klienci biorący kredyt hipoteczny mają zazwyczaj niewiele czasu na dostarczenie polisy.Wojciech Mądrowski, menadżer ds. rozwoju Sieci Partnerskiej z Prévoir

Gdzie ubezpieczyć hipotekę?

Niekoniecznie w banku, w którym kredyt zaciągamy. Nie mamy takiego obowiązku. Zbadanie różnych ofert ubezpieczeniowych zajmie nam trochę czasu, ale ostatecznie chodzi przecież o długofalową oszczędność pieniędzy – więc myślę, że warto nie oszczędzać czasu na sprawdzeniu różnych możliwości.

ProDomus.

Jednym z miejsc, w którym warto sprawdzić potencjalną wysokość ubezpieczenia jest polisa >>ProDomus<< oferowana przez towarzystwo ubezpieczeniowe Prévoir. Składka miesięczna należy do najtańszych na rynku w ubezpieczeniach indywidualnych i jest bardzo atrakcyjna dla młodych osób. Poza tym zapewnia kapitał gwarantowany, dostosowany do pozostającej do spłaty kwoty kredytu – czyli w kolejnych latach jej suma może być stała lub malejąca. Polisa jest wystawiana od ręki i nie musi być zawarta razem z umową kredytową.

Dokonać symulacji wysokości składki ubezpieczeniowej ProDomus można zrobić szybko i bezproblemowo online na stronie: https://www.prevoir.pl/produkty/ubezpiecz-kredyt/prodomus

Prévoir jest towarzystwem ubezpieczeniowym, założonym w 1910 roku we Francji.  Specjalizuje się w indywidualnych ubezpieczeniach na życie. Głównym celem, jaki sobie stawia, jest zapewnienie ochrony finansowej rodzinom w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych (tj. choroba, wypadki, inwalidztwo, śmierć…).Prévoir

Niezależnie od tego, gdzie zdecydujecie się ubezpieczyć swój kredyt – zawsze warto rozeznać się we wszystkich możliwościach i wybrać tę, która jest dla nas najkorzystniejsza, niż brać to co dają nam pod nos wraz z umową hipoteczną. Na pewno znajdziemy lepszy sposób na wydanie tego, co uda nam się zaoszczędzić :)

Wpis powstał we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym Prévoir.

 

Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.

YOU MIGHT ALSO LIKE

Wstydliwa aprobata, czyli przemoc wobec dzieci.
December 05, 2017
Po co i jak przyspieszyć poród?
December 01, 2017
po czym poznać poród
Po czym poznać poród?
November 20, 2017
wyprawka dla niemowlaka
Moja wyprawka dla niemowlaka.
November 15, 2017
torba do szpitala
Torba do szpitala – co zabrać do porodu?
November 13, 2017
Jak mądrze wybrać fotelik samochodowy z grupy 0+?
November 09, 2017
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
October 16, 2017
bóle wzrostowe
Bóle wzrostowe u dzieci.
October 03, 2017
jak dbać o skórę w ciąży
Jak dbać o skórę podczas ciąży?
September 28, 2017