By 

12 miesiąc życia dziecka. Vol.2


ROK!!! Mamy to! :) To niesamowite jak ten czas szybko leci… Przecież dopiero co była „drugą kreską na teście”! A teraz chodzi przy meblach i ma swoje zdanie! Pierwszy rok życia dziecka, to chyba największy armagedon w życiu matki… :)

Żabcia faktycznie stawia kroki przy meblach, chociaż jest daleka od samodzielnego stania czy chodzenia. Ale chętnie pcha krzesło i przy nim idzie, więc poważnie myślę o pchaczu. Ma sporo do powiedzenia, ale wciąż chyba nieświadomie. Bo „tata” jest często, „mama” od wielkiego dzwonu, ale nic w konkretnym kontekście. Tylko na dzidzie i na lalki mówi świadomie „dzi” i na jedzenie coś w stylu „mniam-mniam”. Ręką pokazuje lampę :) Obejrzy się za bratem, pieskami, czy lalką. Wpada w histerię, gdy się jej coś zabierze. Gryzie! Matkę. Najlepsza zabawa. Na zakazy reaguje…. szybkością w ich łamaniu. :) Wciąż uśmiech nie schodzi z jej twarzy. Jest słodziakiem na maksa.

Dwunasty miesiąc to czas…

Kiedy dziecko może już przejść cały pokój przytrzymując się mebli. Albo nawet samodzielnie. Żabcia dzielnie drepta przy pchaczu, ale jeszcze nawet samodzielne stanie jej nie w głowie. Poza tym dziecko może wskazywać czego potrzebuje, samo napić się z kubka (my wciąż korzystamy z bidonu), powiedzieć inne słowa niż mama i tata (Żabcia mówi „dzi” na dzidzie i na lalki), reagować na polecenia. Żabcia reaguje, gdy ją wołamy, żeby przyszła jeść – przychodzi. Gdy mówimy, że czegoś nie wolno – robi to szybciej. Gdy ma znaleźć lalkę, to do niej idzie.

Podsumowanie:

Waga Matki: waga sprzed ciąży! Na granicy :)

Waga Żabci: 8,5 kg (waga startowa: 3,88 kg)

Noszony rozmiar: 80 (wzrost: ponad 75 cm; wzrost startowy: 53 cm)

Karmienie: mm. Ostatnie karmienie ok 19-20 i rano ok 7-8

Sen: Zasypia samodzielnie, ze smoczkiem. Ma 1 drzemkę w ciągu dnia trwającą około 2,5 godziny.

Umiejętności: Raczkuje, staje i chodzi przy meblach, siada z pozycji stojącej. Robi “papa”, “jaka duża?”, “tany tany”, daje buziaki jak ma ochotę, bawi się w “akuku”, na dzidzie mówi “dzi”, wskazuje niektóre przedmioty. Jak się naje, to kręci głową na „nie”.

Dolegliwości: Permanentne ząbkowanie. Skok rozwojowy.

Zęby: 6 sztuk. Dolne jedynki, górne jedynki, dolne dwójki. Od ostatniego miesiąca znowu nic się nie zmieniło.

Powspominajmy:

1 miesiąc życia Żabci

2 miesiąc życia Żabci

3 miesiąc życia Żabci

4 miesiąc życia Żabci

5 miesiąc życia Żabci

6 miesiąc życia Żabci

7 miesiąc życia Żabci

8 miesiąc życia Żabci

9 miesiąc życia Żabci 

10 miesiąc życia Żabci

11 miesiąc życia Żabci

Galeria:

Dwunasty miesiąc na Instagramie:

Podsumowanie dwunastego miesiąca życia Żabka znajdziecie >>TUTAJ<<.

 

Obserwuj nas na Facebooku:

I na Instagramie:

Please check your feed, the data was entered incorrectly.
Print Friendly, PDF & Email