By 

2 miesiąc życia dziecka. VOL.2


O Matko, jak ten czas szybko mija! Wciąż jesteśmy w tak zwanym „IV Trymestrze„, ale coraz lepiej sobie radzimy. Powoli kształtuje nam się plan dnia i pewne rytuały. Zaliczamy też coraz dłuższą aktywność!

Już się dotarliśmy i całkiem przyzwyczailiśmy. Ja się czuję jakby Żabcia była z nami od zawsze! Żabek chyba również ma podobne odczucia, ponieważ wciąż nie zauważam żadnych oznak zazdrości, natomiast chętnie Siostrzyczkę pilnuje i uspokaja (oczywiście pod nadzorem!) i powtarza w kółko: „słodka ta nasza dzidzia, prawa??” :)

Drugi miesiąc to czas…

Kiedy zaczynają się >>skoki rozwojowe<<. Mogą one dać nam ostro w kość (Żabek), ale mogą również przejść niezauważenie (Żabcia) – grunt, że nasze dzieci nabywają nowych umiejętności, rozwijają się.

To również czas, w którym dziecko staje się coraz bardziej aktywne i czujne, chociaż wciąż może jeszcze dużo spać (jeśli ma się dużo szczęścia). Coraz częściej dostrzegamy również uśmiech, który rozmiękczyłby najtwardsze serca.

Na pocieszenie dla niewyspanych – mało, które dziecko w tym czasie już przesypia noce. Małe brzuszki wciąż potrzebują dużo paliwa, niestety również w nocy. Ewentualne problemy brzuszkowe (gazy, kolki, refluks) wciąż mogą (ale nie muszą) się utrzymywać. Natomiast noce mogą się już uregulować i jeśli nie ma żadnych problemów, powinna być regularność w pobudkach.

Jeśli dziecko dużo ćwiczy na brzuszku, to już może mieć unosić w tej pozycji dość wysoko głowę, a trzymane pionowo może ją sztywno utrzymać. Również może już chwytać przedmioty, przewracać się z boku na plecy, śmiać, czy „a-gugać”.

Jeśli chodzi o Żabcię to na brzuchu jest leniwa – unosi głowę, ale na krócej niż 10 sekund. Natomiast trzymana w poziomie utrzymuje ją dość sztywno. Dużo się uśmiecha, ale nie śmieje. Grucha i „a-guga” :) Nie chwyta przedmiotów, ale zdarza jej się złożyć ręce – jak do modlitwy!

2 miesiąc życia dziecka

Podsumowanie:

Waga Matki: +3 kg ciążowe do zrzucenia (nic się nie zmieniło :( )

Waga Żabci: 5,025 kg (waga startowa: 3,88 kg)

Noszony rozmiar: 62 (wzrost: 57 cm wzrost startowy: 53 cm)

Karmienie: mm. W nocy: o 23 i ok 5-6.

Sen: Zasypia samodzielnie, czasem ze smoczkiem, czasem bez, w dzień często podczas jedzenia. W nocy budzi się tylko na jedzenie, drzemki w ciągu dnia trwają ok 2 godzin.

Umiejętności: Uśmiecha się, zaczyna gruchać :)

Dolegliwości: >>Ciemieniucha<<. Poza tym znaleźliśmy guzka wielkości prawie 2cm na boku, pod lewą paszką. Prawdopodobnie naczyniak, który powinien się wchłonąć. Do obserwacji. Kolejne USG po miesiącu.

Powspominajmy:

1 miesiąc życia Żabci

Galeria:

2 miesiąc życia dziecka

Drugi miesiąc na Instagramie:

2 miesiąc życia dziecka

Podsumowanie drugiego miesiąca życia Żabka znajdziecie >>TUTAJ<<.

Obserwuj nas na Facebooku:

I na Instagramie:

Please check your feed, the data was entered incorrectly.
Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018