By 

4 miesiąc życia dziecka vol. 2


4 miesiąc to dla nas szczęśliwy czas przespanych nocy! Mamy dużo szczęścia i dzieci – z natury najwyraźniej – śpiochy. Poza tym Żabcia robi się coraz bardziej kontaktowa, a jak chichocze to poprawia humor całej rodzinie!

Poza tym, w dniu, w którym Żabcia skończyła 4 miesiące, czyli 8 kwietnia 2018, została ochrzczona. Było to dla nas bardzo ważne wydarzenie, które dzięki pomocy Magdy z Babyshower Trójmiasto przebiegło tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Ale szczegóły już wkrótce :)

Czwarty miesiąc to czas…

Kiedy dzieci zazwyczaj unoszą głowę o 90 stopni, leżąc na brzuchu. Śmieją się głośno, a trzymane pionowo mogą już mocno trzymać głowę. Zaczynają wyciągać ręce po zabawki i je chwytają. Niektóre dzieci potrafią już przewrócić się z brzuszka na plecy lub odwrotnie – nasza Żabcia ani nawet myśli, żeby coś takiego uczynić, za to pięknie gaworzy!

Żabkowi w tym czasie rozszerzałam już dietę – kiedyś to były zupełnie inne zalecenia (zobacz >>TUTAJ<<). Teraz nie zaleca się rozszerzania diety dzieciom przed 6 miesiącem – niezależnie od tego jak są karmione. Więc póki co nie rozszerzam – chociaż Żabkowi to nie zaszkodziło, ale z niego to był kawał 8 kilowego chłopa, miał większe zapotrzebowania żywieniowe ;)

Poza tym Żabcia bardzo się interesuje tym co ją otacza, chętnie obserwuje świat za oknem, swojego brata w zabawie i chce by z nią gadano. Jest naprawdę spokojnym dzieckiem, bardzo dużo się uśmiecha i śmieje, ale ewidentnie męczy ją ząbkowanie…

 

Podsumowanie:

Waga Matki:  +2 kg ciążowe do zrzucenia (ale wróciłam na siłkę!)

Waga Żabci: 5,95 kg (waga startowa: 3,88 kg)

Noszony rozmiar: 62/68 (wzrost: 64 cm; wzrost startowy: 53 cm)

Karmienie: mm. Ostatnie karmienie ok 20:00 i ok 5-6.

Sen: Zasypia samodzielnie, wciąż w otulaczu i często ze smoczkiem. Zazwyczaj ma 3 drzemki w ciągu dnia trwające od 40 minut do 2,5 godziny.

Umiejętności: Uśmiecha się i chichocze, grucha i zaczyna chwytać zabawki, po czym próbuje oczywiście wsadzić je do paszczy. Potrafi długo trzymać głowę leżąc na brzuchu i jak jest trzymana w pionie.

Dolegliwości: Wzmożone napięcie mięśniowe w trakcie rehabilitacji, naczyniak zanika, szykujemy się już na zęby… Poza tym jest w skoku rozwojowym i czasami tak strasznie jęczy… ;)

Powspominajmy:

1 miesiąc życia Żabci

2 miesiąc życia Żabci

3 miesiąc życia Żabci

Galeria:

Czwarty miesiąc na Instagramie:

Podsumowanie czwartego miesiąca życia Żabka znajdziecie >>TUTAJ<<.

Obserwuj nas na Facebooku:

I na Instagramie:

Please check your feed, the data was entered incorrectly.

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018