By 

6 miesiąc życia dziecka.


6 miesiąc życia dziecka to już poważny wiek. Dziecko musi dużo ćwiczyć, jest coraz bardziej ciekawe świata, jest coraz bardziej mobilne i momentami coraz bardziej nieznośne… A tymi drugimi momentami coraz bardziej kochane. Nie trudno już zauważyć więź między dzieckiem a rodzicem – Żabek na nasz widok ma uśmiech jakby szerszy niż w stosunku do innych.

Mały siłacz.

Jest bardzo silny, więc na przykład jak NIE CHCE być przekręcony na bok, to nie ma mocnych, nie utrzymasz. Jak dotknie mojej twarzy, to mogę być pewna, że ściśnie mi skórę tak, że aż pisnę. A jak dorwie się do włosów… Zdecydowanie lepiej mieć związane.

Mały manipulator?

Dzieci w tym wieku jeszcze nie mają zdolności manipulacyjnych… Ale ja i tak w to nie wierzę, jak słyszę, że mały cwaniaczek pokasłuje, żeby zwrócić na siebie uwagę, lub uważnie przygląda się mojej reakcji na jego różne jęki i stęki. Więc nawet jeśli nieświadomie, to chyba mają to we krwi. Byle nie dać się zwariować.

Mały smakosz.

Skończyło się jedzenie wszystkiego jak leci i jak matka poda. Okazuje się, że Żabek odmawia jedzenia obiadu, w którym gości królik lub cielęcina. Swoją niechęć do owych dań pokazał mi stosując odruch wymiotny (za pierwszym razem myślałam, że się dusi i o mało go nie reanimowałam w stanie przedzawałowym).

Perra, widzę Cię!

Nie można nie zauważyć Żabka zainteresowanie naszym zoo. Zarówno Perra jak i Kofi przyciągają jego uwagę i powodują uśmiech. Biedna Perra nawet już kilka razy została ściśnięta w nos. Oczywiście jedyną jej reakcją było spojrzenie z wyrzutem.

Co tam w paszczy piszczy?

Zęby dalej mamy dwa, żadnych nowości w tym zakresie. Ale szuka ich wszystkimi 20-ma palcami i wciąż są dni, gdy ślini się jak buldog ze wścieklizną. No i wszystko co złapie ląduje w owej paszczy, więc trzeba uważać co by nie pochwycił czegoś ślino-nie-odpornego.

Mobilność.

Z pełzaniem i przebywaniem na brzuchu bez zmian – bez entuzjazmu. Szefuńcio woli siedzieć. A najlepiej stać. Siedząc wciąż potrzebuje podparcia, inaczej zwija się do przodu. Stoi dość pewnie i wtedy jest największa frajda. W końcu dla dobra matki kręgosłupa ma pójść w ślady Taty i w wieku 8 miesięcy już chodzić – taki plan – i wygląda na to, że Żabkowi się podoba.

Sen ustabilizowany.

Tak jest, proszę Państwa, to właśnie w tym miesiącu Żabek zaczął przesypiać całe noce BEZ karmienia przez sen o 23! Rodzice dumni jak pawie, wyspani prawie jak leniwce. Od 20 do 8 lub nawet 8:30 niczym nie zakłócony sen Żabka. Matka zamiast to wykorzystać to chodzi spać po północy i mimo wszystko potem jest niewyspana. Ale grzechem byłoby narzekanie w takiej sytuacji…

Dieta.

Bez zmian.

Podsumowując:

Waga Żabka: ok 9,5 kg

Wzrost Żabka: 76 cm

Umiejętności: siedzi długo podtrzymywany, stoi podtrzymywany, bez problemu chwyta zabawki i wkłada do buzi, gaworzy, uśmiecha się, śmieje, je karmiony łyżeczką.

Dolegliwości: brak.

Sen: przesypia 12 godzin, bez kamienia przez sen.

Inne atrakcje:

  • ślina wciąż leje się hektolitrami, ale w tym miesiącu trochę rzadziej
  • z niezadowolenia potrafi wierzgać, wić się, do nie-opanowania
  • żeby zwrócić na siebie uwagę kombinuje kasłaniem.
  • uwielbia chwytać się za stópki i już w paszczy lądują.

Powspominajmy:

5 miesiąc życia dziecka

4 miesiąc życia dziecka

3 miesiąc życia dziecka

2 miesiąc życia dziecka

1 miesiąc życia dziecka

Podsumowanie szóstego miesiąca życia Żabci  – rok 2018 – znajdziecie >>TUTAJ<<.

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More
Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie “pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018