By 

7 miesiąc życia dziecka. Vol.2


Siódmy miesiąc w końcu rozruszał moją Żabcię. Jest bardziej mobilna, ale również bardziej wymagająca. Nudzi ją bezczynne leżenie i nie każda zabawka jest w stanie zaspokoić jej potrzebę zabawy. Ale najpiękniejsze jest to, że uśmiech z jej twarzy praktycznie nie znika!

Zęby odpuściły, wyrżnęły się dwie dolne jedynki – jedna porządnie, druga dopiero co. Z dnia na dzień zaczęła się przekręcać z pleców na brzuch i pełznie jak rak wspak lub obraca się wokół własnej osi. Nie opanowała jeszcze przekręcania się z powrotem na plecy, więc po pewnym czasie irytacją sygnalizuje nam, że czas na zmianę pozycji.

Dietę ma już rozszerzoną, na obiad dostaje już nie tylko warzywa, ale również mięso i ryby, a zmianę czuć w pieluszce… Podejrzewam (chwilową mam nadzieję) nietolerancję jabłka – mieliśmy krótkotrwałe nasilenie zmian AZS-owych i problem z zaparciami, właśnie po jabłku. Póki co zostało ono odstawione, a próbę prowokacyjną planuję za parę tygodni. Ma wprowadzony gluten i okazjonalnie wcina „flipsy”. Potrafi pić ze słomki (!), co na spotkaniu z logopedą wprawiło mnie w osłupienie. Ale póki co ćwiczymy picie z otwartego kubka, później wrócimy do bidonów ze słomką.

Nadal najlepszą rozrywką jest obserwowanie braciszka. Nikt, tak jak on, nie potrafi jej rozśmieszyć. Uwielbia też obserwować pieski! I jak się do niej śpiewa „Laaaalka Nataaaalka”. :)

Siódmy miesiąc to czas…

Kiedy dziecko zazwyczaj już samodzielnie potrafi zjeść to co mu dasz do łapki, np. takiego flipsa. Śmieje się i gaworzy, opowiada historie swoim przytulankom. Część dzieci będzie już siedziało bez podparcia – Żabcia wciąż składa się w pół :) Może nawet raczkować albo pełzać. Żabcia potrafi się cofać :) i obrócić w kierunku zabawki, która ją interesuje. Niektóre dzieci nawet potrafią wstać, usiąść, zrobić „papa”i bez zrozumienia powiedzieć „mama” czy „tata” – Żabci do żadnej z tych umiejętności nie spieszno ;)

Podsumowanie:

Waga Matki: Został już tylko 1 kg pociążowy!

Waga Żabci: 7,31 kg (waga startowa: 3,88 kg)

Noszony rozmiar: 74 (wzrost: 69 cm; wzrost startowy: 53 cm)

Karmienie: mm. Ostatnie karmienie ok 19-20 i ok 6-7

Sen: Zasypia samodzielnie, czasami ze smoczkiem, czasami bez. Zazwyczaj ma 2 drzemki w ciągu dnia trwające od 1,5 do 3 godzin.

Umiejętności: Przekłada zabawki z ręki do ręki, przekręca się z pleców na brzuch i pełza do tyłu jak rak :)

Dolegliwości: Ząbkowanie. AZS. Rehabilitowane wzmożone napięcie.

Zęby: Dwie dolne jedynki.

Powspominajmy:

1 miesiąc życia Żabci

2 miesiąc życia Żabci

3 miesiąc życia Żabci

4 miesiąc życia Żabci

5 miesiąc życia Żabci

6 miesiąc życia Żabci

Galeria:

Siódmy miesiąc na Instagramie:

Podsumowanie siódmego miesiąca życia Żabka znajdziecie >>TUTAJ<<.

Obserwuj nas na Facebooku:

I na Instagramie:

Please check your feed, the data was entered incorrectly.
Print Friendly, PDF & Email