By 

Baby Shower – fakty i mity!


W pierwszej ciąży moje Przyjaciółki przy wsparciu Szanownego Małżonka przygotowały dla mnie Baby Shower Niespodziankę. Teraz sobie myślę, że mają szczęście, że z wrażenia nie zaczęłam rodzić :) Ale muszę przyznać, że sprawiły mi wiele radości w tym trudnym czasie tuż przed porodem…

To doskonała okazja, żeby w tym zabieganym świecie, spędzić wspólnie czas, w babskim gronie i wywołać uśmiech na twarzy sponiewieranej już często III trymestrem Ciężarnej. Dlatego również tym razem miałam nadzieję, że Baby Shower się odbędzie. Nie chciałam jednak obarczać ponownie moich najbliższych organizacją tego wydarzenia, ponieważ wszyscy jesteśmy zapracowani jeszcze bardziej niż 4 lata temu. Dlatego jak odezwała się do mnie w tej sprawie Magda Wrona z Baby Shower Trójmiasto, proponując że zajmie się profesjonalną organizacją imprezy, bardzo się ucieszyłam. Impreza odbędzie się już w tą sobotę, a ja nie mogę się doczekać! Zanim jednak przygotuję dla Was relację z tego wydarzenia, chciałabym Wam bardziej przybliżyć istotę samego Baby Shower…

Bo wcale nieprawdą jest, że musi to być niespodzianka zorganizowana przez przyjaciółkę czy siostrę. I wcale nie musi się kończyć na trzech balonach i pieluszkowym torciku. Można to zrobić w amerykańskim stylu – który dla takich imprez jest chyba najwłaściwszy, bo przecież to właśnie tam „Baby Shower” ma swoje korzenie. Pragnąc dowiedzieć się trochę więcej na ten temat, poprosiłam Magdę aby odpowiedziała mi na kilka pytań. W końcu to ona jest specjalistą w tym temacie, jaj firma jako pierwsza w Polsce, zajęła się profesjonalną organizacją przyjęć dla przyszłych mam.

Czym jest „Baby Shower” i skąd się wywodzi ta tradycja?

„O Baby Shower lubię mówić jak o babskim pępkowym – tylko lepiej zorganizowanym i nie trwającym 3 dni ;) To tradycja, która – tak jak inne tego typu ‘święta’: Halloween czy Walentynki – przyszła do nas z USA i zajęła też już całą Zachodnią Europę. Tam to standard, że jak kobieta zachodzi w ciążę, to organizuje takie przyjęcie. Ba! Często jest to kilka takich spotkań: osobne dla koleżanek z pracy, inne dla rodziny czy przyjaciółek. W całej idei przyjęć baby Shower najważniejsze jest to, żeby spotkać się w babskim gronie, z brzuszkiem w roli głównej i celebrować wspólnie ten wyjątkowy czas. Kobiety, mają świadomość, że ten czas się już więcej nie powtórzy, nawet kolejna ciąża nie będzie już taka sama, wiedzą jaką rewolucję w życiu robi to maleństwo rosnące pod ich sercem i chcą dzielić się i cieszyć tą nowiną z najbliższymi. Dbają o to, żeby wspomnień z ciąży nie przyćmiły wymioty, hormony czy bóle pleców, żeby ten wyjątkowy czas kojarzył im się ze wsparciem, radością i miłością”.

Kto powinien organizować Baby Shower?

„W Polsce panuje mylne przeświadczenie, że baby Shower powinna zorganizować przyjaciółka lub siostra, że ma to być niespodzianka dla przyszłej Mamy. Nie jest to jednak właściwe podejście, bo Baby Shower przeważnie organizuje sama ciężarna. Oczywiście zdarzają się wspaniałe niespodzianki, ale podchodzi się do tego tak, jak na przykład do urodzin: możemy sami zaprosić gości na swoje przyjęcie lub ktoś może zrobić nam niespodziankę. Organizujemy przyjęcia na zlecenie zarówno od przyszłych Mam, jak i od koleżanek – w większości są to jednak imprezy aranżowane przez same ciężarne”.

Jak wygląda Baby Shower przez Ciebie organizowany?

„My postawiliśmy sobie za cel organizowanie takich prawdziwych Baby Shower. Bardzo mi zależy, żeby to nie były zwykłe posiadówki przy kawie i ciastku, z kilkoma balonami jako dekoracje, tylko żeby zrobić to tak naprawdę, ‘po amerykańsku’ ;) Dodatkowo wychodzimy z założenia, że organizacja zabiera trochę uroku przyjęciu, dlatego my organizujemy wszystko od A do Z, Mamie pozostawiając tylko kwestie decyzji o motywie dekoracji czy smaku tortu. Nawet kontakt z gośćmi leży po naszej stronie! Zależy nam, żeby Mama czuła się gościem na swoim przyjęciu i cieszyła się nim tak samo jak jej koleżank, a nie zaprzątała sobie głowę sprawami organizacyjnymi.

Oczywiście dbamy o wszystkie tradycje baby showerowe, czyli przede wszystkim zależy nam, żeby przyjęcie odbywało się bardzo intymnej atmosferze. Dlatego współpracujemy z lokalami, które nie tylko są przytulne, ale zapewniają też tą intymność – mają osobną sale lub na czas przyjęcia dany lokal jest na wyłączność dla naszych gości. W samym lokalu oczywiście jest pyszny catering, są słodkości, torty i inne cuda :)

Kolejna sprawa to dekoracje – zawsze dobieramy je indywidualnie, oprócz tego, że sugerujemy się płcią malucha to bardzo często urządzamy przyjęcia w danym motywie, na przykład jeśli w pokoiku dziecka królują korony, to organizujemy iście królewskie baby Shower. W Polsce dekoracje na baby Shower nie są jeszcze tak powszechne, albo są to bardzo oklepane wzory. Żeby wyróżnić każde przyjęcie, dekoracje często sprowadzamy z zagranicy, szczególnie z Anglii, albo robimy rzeczy na zamówienie, przeważnie w drewnie.

Baby Shower to też ‘deszcz prezentów’, o które oczywiście również dbamy. Przyszła Mama dostaje od nas sporo fajnych gadżetów. Są to przeróżne podarki: bony do spa, łóżeczka fińskie, sukienki do karmienia, ale także jest aspekt wyprawkowy: butelki, smoczki, kosmetyki czy tort z pampersów, który jest nieodłącznym elementem brzuszkowego przyjęcia!

Nie byłoby Baby Shower bez tradycyjnych zabaw! Dlatego organizujemy różne gry, które są hitem każdego przyjęcia! Ostatnio na czasie jest na przykład zmienianie pieluch na czas, czy dziecięce kalambury! Śmiechu przy tym co nie miara! Każde przyjęcie uwieńczamy także robieniem przez gości talizmanu szczęścia dla Mamy i Maluszka, połączonego z księgą życzeń – bardzo wzruszający i moment spotkania, na który zawsze niecierpliwie czekam!

Na każdym naszym przyjęciu jest także fotograf, który dba, żeby te ulotne chwile złapać i zamknąć w pięknym albumie. Nasza pamięć bywa zawodna, a nam zależy, żeby Przyszłe Mamy miały ten dzień przed oczami i przypominały sobie, jak cudownie było być w ciąży :)”.

Jaki jest przybliżony koszt takiej imprezy?

„Koszt jest zależny od miejsca organizacji takiego przyjęcia, a także od ilości gości i tego czego przyszła Mama oczekuje. Przeważnie kwota nie jest wyższa niż 120 zł/os, natomiast przyjęcia robimy od 80 zł/os. Wszystko ustalamy indywidualnie więc najlepiej po prostu się z nami skontaktować”.

Dlaczego zdecydowałaś się na taką działalność?

„Od zawsze uwielbiałam organizować przyjęcia! To był taki mój konik, lubiłam robić dekoracje, wymyślać atrakcje. Kiedy sama zaszłam w ciążę, organizacją mojego baby Shower zajęła się moja najlepsza przyjaciółka, którą szczerze uwielbiam, ale właśnie na bazie mojego przyjęcia zorientowałam się, że można zrobić coś inaczej i lepiej, a może z braku czasu i doświadczenia warto było zlecić to jakiejś firmie? Wtedy okazało się, że w Polsce nie było żadnej agencji zajmującej się organizacją Baby Shower. Uznałam to za znak i jak tylko Asia się urodziła, zabrałam się za przygotowywanie planu działania i po 6 miesiącach otworzyłam pierwszą w Polsce firmę zajmującą się organizowaniem przyjęć Baby Shower. Okazało się, że ciężarne w Polsce są bardzo otwarte na takie imprezy, dzięki czemu teraz spełniam swoje marzenia uszczęśliwiając kolejne przyszłe Mamusie!”

Jestem przekonana, że wspaniale spędzę tę sobotę i myślę, że moje Przyjaciółki również nie mogą się doczekać spotkania i plotek. Przy moim ostatnim poziomie „frustracji III trymestru” taka impreza zdecydowanie dobrze mi zrobi! A czy faktycznie… dowiecie się o wszystkim już niebawem! :)

Aby zapoznać się z ofertą Baby Shower Trójmiasto
koniecznie odwiedźcie ich stronę:

>>http://babyshowertrojmiasto.pl<<

oraz fanpage na Facebooku >>TUTAJ<<

Wpis powstał we współpracy z Baby Shower Trójmiasto.

 

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Pożegnanie z blogiem.
December 31, 2018
Mój alfabet macierzyństwa.
December 28, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Do czego tęsknię, ja-matka.
November 15, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018
Porzuć czerń, Matko!
October 25, 2018