By 

Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie


Z ostatnich wpisów z cyklu #ŻabekNaBasenie dowiedzieliście się jak sobie radzi i na jakiego typu zajęcia chodzi Żabek. Czas poznać całe Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni, w którym to właśnie znajduje się szkoła pływania Frajda.

Poza pływaniem można robić tu jeszcze wiele innych rzeczy! Nie ze wszystkich atrakcji mieliśmy jeszcze okazję skorzystać, ale już co nieco się o nich dowiedzieliśmy. W końcu co się odwlecze to nie uciecze, więc jestem pewna, że jeszcze nadrobimy.

Basen.

Fot. Centrum Sportowe Jezuitów

To zdecydowanie główna atrakcja. Ale basen to nie tylko nauka pływania, można z niego korzystać również rekreacyjnie. Więcej informacji, w tym grafik wolnych torów, znajdziecie >>TUTAJ<<.

Basen pływacki ma długość 25 m i szerokość 10 m. Istnieje możliwość rezerwacji torów dla szkół, przedszkoli, firm i osób prywatnych. Woda w naszym basenie spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi dotyczące jakości wody basenowej do nauki pływania dla niemowląt i małych dzieci do lat 3 zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 09.11.2015. Jesteśmy jedynym basenem, który przy kubaturze 440 m3 wody i pełnych wymiarach niecki realizuje parametr wody dla maluchów przez 7 dni w tygodniu 24 h/dobę. Woda w naszym basenie jest badana 4 razy w każdym miesiącu w zakresie kilkunastu parametrów. Wyniki badań są przesyłane na bieżąco do lokalnej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Temperatura wody w naszym basenie jest przez cały tydzień utrzymywana na poziomie 31-32 st. C. Do uzdatniania wody od wielu lat stosujemy najnowocześniejsze dostępne w danym momencie technologie. System dozowania środków związanych z uzdatnianiem wody jest całkowicie zautomatyzowany, a pomiary parametrów wody są wykonywane przez najnowocześniejszą aparaturę kontrolno-pomiarową. W stosunku do innych basenów mamy najniższy poziom związków chloropochodnych, czyli tzw. chloramin. W odróżnieniu od innych stosujemy skojarzony system uzdatniania, który polega na jednoczesnym wykorzystaniu kilku technologii, każdej w minimalnym niezbędnym zakresie działania bakteriobójczego. Od kilkunastu lat jesteśmy liderem jakości wody. Z naszego basenu korzystają osoby, u których lekarze zdiagnozowali brak chloroodporności oraz osoby, które po kąpielach w innej wodzie miały problemy skórne, zdrowotne oraz miały podrażnione oczy. Na całym obiekcie obowiązuje podwyższony reżim czystości. Na stronie w zakładce BASEN jest grafik wolnych torów. 15 min. przed wejściem do wody należy wykupić bilet/karnet. Bilet kosztuje 15 zł, a karnet 10 wejściowy 120 zł (ważny 3 miesiące). Honorujemy karty systemowe Multisport, Fitprofit, OK System.

Centrum Sportowe u Jezuitów

Sauna fińska.

Fot. Centrum Sportowe Jezuitów

Sauna fińska, to inaczej sauna sucha. Obniża ciśnienie krwi, zwiększa czynność serca oraz detoksykuje organizm. Ponadto ma działanie relaksujące i redukuje stres. Ale nie jest wskazana dla kobiet w ciąży. Ja niestety nie jestem fanką saun – źle się czuję w wysokich temperaturach. Za to od tych, którzy lubią, słyszałam wiele dobrego o korzyściach związanych z korzystania właśnie z sauny fińskiej.

Klimatyczna, kameralna sauna fińska (4-5 osobowa) udostępniana jest od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych, tj. 19:45-20:30 (ostatnie wejście 60 minutowe). Telefoniczna rezerwacja terminu. Aby móc w pełni cieszyć się pobytem w saunie zachęcamy do zapoznania się z zaleceniami i regulaminem sauny. Możliwość skorzystania wyłącznie z sauny lub z pakietu basen plus sauna. Jednorazowy koszt wstępu do sauny 18 zł, w pakiecie 24 zł. Honorujemy karty Multisport, Fitprofit, Ok System.Centrum Sportowe u Jezuitów

Sala sportowa.

Fot. Centrum Sportowe Jezuitów

Na terenie Centrum można również znaleźć salę sportową, na której w weekend odbywają się zajęcia z jazdy na rolkach. Myślę, że jesienią i zimą to świetna okazja, żeby nie przerywać tej aktywności w związku z pogodą. Jako dziecko uwielbiałam jeździć na rolkach, skakałam nawet przez przeszkody (sic!). Zdarzyło mi się powtórzyć jeszcze ten wyczyn (jazdę, nie skakanie!) jak Żabek był malutki i objeżdżaliśmy z Szanownym Stadion Energii. Teraz już bym chyba nie zaryzykowała ;) Ale mam nadzieję, że w swoim czasie moje dzieci również zapałają uczuciem do rolek. Oczywiście salę można wynająć również do innych celów, choćby do gry w kosza, czy też urządzenia urodzin.

Sala sportowa jest wynajmowana w celu rekreacyjnym dla firm i osób prywatnych. W soboty i niedziele natomiast odbywają się zajęcia z jazdy na rolkach dla dzieci od 5 roku życia, młodzieży i dorosłych na różnych poziomach zaawansowania (koszt zajęć 25 zł.) oraz sportowe urodziny z udziałem dużej dmuchanej zjeżdżalni.Centrum Sportowe u Jezuitów

Imprezy dla dzieci.

Fot. Centrum Sportowe Jezuitów

Muszę przyznać, że to dość oryginalny sposób na spędzenie urodzin – na basenie. Jednocześnie idealny, jeśli dziecko kocha wodę. A można je zorganizować nie dość, że w naprawdę przystępnych cenach, to w dodatku na różne sposoby: łącząc basen z salą zabaw, czy z salą sportową. Albo rezygnując z basenu na rzecz sali sportowej, w której natenczas ląduje olbrzymia dmuchana zjeżdżalnia.

Urodziny w Centrum Sportowym organizujemy na kilka sposobów. Oferujemy urodziny:

  1. na basenie z salą zabaw (dla najmłodszych)
  2. na basenie z salą sportową (dla dzieci szkolnych)
  3. w sali sportowej z 7-metrową dmuchaną zjeżdżalnią
  4. na basenie z zabawą w sali sportowej oraz z 7-metrową dmuchaną zjeżdżalnią
Mnóstwo zabaw w wodzie jak i na lądzie z dużą ilością zabawek dmuchanych, pontonów, makaronów i sprzętów sportowych. Cena waha się w zależności od wybranej opcji od 25 zło/s do 35 zł/os. We własnym zakresie poczęstunek dla gości. Centrum Sportowe u Jezuitów

Szkoła pływania Frajda.

O której kolejny miesiąc dla Was piszę. Jestem bardzo zadowolona z tej szkoły. Żabek coraz bardziej oswaja się z wodą, nie tylko pod względem rekreacyjnym, ale również pływackim. Panie Instruktorki są cudowne i wykazują się naprawdę wielką cierpliwością oraz zaangażowaniem. Jestem pewna, że jest w dobrych rękach. Szkoła pływania oferuje zajęcia zarówno dla bobasków (od 3 miesiąca życia), przedszkolaków, szkolniaków oraz dorosłych. Zajęcia grupowe oraz indywidualne.

Naszym celem jest rozbudzanie pasji pływania i chęci do uprawiania tej dyscypliny nie tylko w wieku szkolnym, ale przez całe życie. Uprawianie tego rodzaju sportu ma wpływ na jakość życia człowieka w wieku dojrzałym. Pływanie i proces uczenia się ruchu w wodzie powinny uczniom dostarczać wiele radości, przyjemności, zadowolenia, satysfakcji i odprężenia.Szkoła pływania 'Frajda'

Podsumowując: w szkole pływania „Frajda” znajdziecie: wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, świetnej jakości, ciepłą wodę, zadbany obiekt i to, co bardzo ważne – naprawdę fajną atmosferę. :)

Tak wygląda oferta całego Centrum Sportowego u Jezuitów w Gdyni. Każdy znajdzie coś dla siebie. A znaleźć warto, bo jak powszechnie wiadomo – SPORT TO ZDROWIE – i we współczesnych czasach, tak często związanych z nadmiernym siedzeniem i brakiem ruchu, stwierdzenie to nabiera jeszcze większego znaczenia.

Wpis powstał we współpracy ze Szkołą Pływania Frajda.

 

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018
Porzuć czerń, Matko!
October 25, 2018