By 

#TOP7: Co robi matka w wolny dzień.


Matka dzień wolny święci. Jak Żabek zostaje w domu z Szanownym Małżonkiem, albo jak Babcia zabiera go do siebie – czuję się trochę tak jakbym była spuszczona ze smyczy. Przez parę minut z przyzwyczajenia rozglądam się na około i co jakiś czas odruchowo powiem “nie, nie wolno” – ale szybko zaczynam się upajać SAMOTNOŚCIĄ. Jesteście ciekawi, co matka – taka jak ja – robi, jak ma wolne od Potomstwa?

  1. Przede wszystkim szerokim łukiem omija parki, skwerki, place zabaw – na których i tak od jakiegoś czasu spędza pół życia.
  2. Idzie kupić SOBIE coś w Galerii Handlowej. Ogląda wszystkie modne sukienki, eleganckie żakiety i garsonki, stroje bikini (których już chyba do końca życia nie założy!), zachwyca się pięknymi szpilkami… I ostatecznie wychodzi z nową parą śpioszków, paczką pampersów (promocja!) z koniem (na biegunach) na plecach.
  3. Siada w kawiarni, zamawia największą kawę i największe ciasto (do którego nigdy się nie przyzna) i z zazdrością obserwuje wyspanych ludzi.
  4. Wydzwania do wszystkich znajomych z którymi ma pół roku plotek do nadrobienia. Niestety wszyscy są w pracy i nikt nie może wisieć 2 godziny na telefonie. Ostatecznie dzwoni do ojca zajmującego się dzieckiem, żeby dowiedzieć się co robią. No i żeby trochę pokrytykować.
  5. Idzie do fryzjera i/lub kosmetyczki, pogada trochę o dzieciach, a potem pogapi się w lusterko zanim rzeczywistość (oraz zmywanie naczyń) zrujnuje osiągnięty piorunujący efekt.
  6. Wsiada w samochód i wyjeżdża na miasto w godzinach szczytu. Stojąc w korku delektuje się ciszą panującą w samochodzie…
  7. Idzie do kina. Bo to jest najlepsza wymówka, aby wyciszyć telefon. I tam funduje sobie długą, pokrzepiającą drzemkę.
Something is wrong.
Instagram token error.
Load More
Something is wrong.
Instagram token error.
Load More
Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Dasz radę Matko!
June 12, 2018
macierzyństwo
Czego nauczyło mnie macierzyństwo?
June 05, 2018
Dla moich dzieci na dzień dziecka. [2018]
June 01, 2018
Jak być fajną mamą… dla dorosłego dziecka.
April 27, 2018
Kiedy trzecie dziecko???
April 24, 2018
d-mer
Matka z D-MER, czyli mroczne oblicze karmienia piersią.
April 19, 2018
Znaleźć sens w poczuciu bezsensu…
April 05, 2018
Nie spiesz się Matko…
March 23, 2018
Czasem wstyd się przyznać, że…
March 20, 2018