By 

#TOP7: Czego uczą nas dzieci.


Każdego dnia uczymy się czegoś od naszych dzieci. Właściwie to dzieci uczą nas życia nikt inny. A co Wy byście wypunktowali?

  1. Miłości – tej bezwarunkowej, której nawet regularne bicie (w wykonaniu dziecka, rzecz jasna), nie jest w stanie osłabić. Jak to się mówi: “kochasz tak, że byś zjadł, a potem żałujesz, że tego nie zrobiłeś”…
  2. Cierpliwości – dzięki powtarzaniu w kółko tego samego i wysłuchiwaniu ciągłego “NIE! NIE! NIE!”. Dzięki temu, że sto razy podniesiesz wyrzucony na podłogę obiad i nie rezygnując podasz go po raz sto pierwszy, przeklinając jedynie głęboko w duchu, tak by nikt nie słyszał.
  3. Podzielności uwagi – rodzic potrafi jednocześnie rozmawiać przez telefon, podcierać dziecko, mieszać zupę, odganiać psa i obierać warzywa.
  4. Kreatywności – nawet najbardziej fałszujący na  świecie rodzic będzie śpiewał do upadłego kołysanki i piosenki typu “pieski małe dwa”, jeśli tylko zauważy, że przynosi to oczekiwany skutek w postaci uspokojenia Potomka. Przy czym nie znając całej piosenki, wymyśla coraz bardziej absurdalne kolejne zwrotki. Sprawa ma się podobnie w kwestii czytania bajek.
  5. Prędkości – jak rodzic widzi dziecko zbliżające się do świeżo naostrzonego noża, potrafi rozwinąć prędkość światła, aby być pierwszym przy nożu. Podoba sytuacja dotyczy rzeczy ważnych dla rodzica – takich jak komórka, tablet czy laptop.
  6. Medycyny – już przed porodem mamy sporą wiedzę medyczną, a co dopiero jak już nasz Potomek dołączy do rodziny! Rodzice znają wszystkie sposoby na kolki, odparzenia i katar. Interesuje nas zarówno medycyna naturalna jak i farmaceutyki. Rodzic jest specjalistą w zakresie ząbkowania, wydalania oraz funkcjonowania z niedoborem snu.
  7. Przewidywania przyszłości – rodzic zawsze, przed odłożeniem jakiejkolwiek rzeczy, przewiduje co się z nią stanie, jak wpadnie w niepowołane rączki. Patrząc, jak Potomek uczy się przemieszczać, przewiduje wszelkie możliwe wypadki i stosownie zabezpiecza pomieszczenie. Widząc grymas na twarzy dziecka, przewiduje co zaraz stanie się w pieluszce i ulatnia się w pośpiechu…

 

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

6 miesiąc życia dziecka Vol. 2
June 08, 2018
macierzyństwo
Czego nauczyło mnie macierzyństwo?
June 05, 2018
Dla moich dzieci na dzień dziecka. [2018]
June 01, 2018
Letnia stylówa Żabek.
May 29, 2018
artyk
Jak fajnie uczyć dzieci o bezpieczeństwie?
May 22, 2018
Rozszerzanie diety dziecka
Rozszerzanie diety dziecka – najnowsze zalecenia w 7 punktach.
May 10, 2018
5 miesiąc życia dziecka
5 miesiąc życia dziecka. Vol. 2
May 08, 2018
Czy moje dziecko się najada?
April 17, 2018
4 miesiąc życia dziecka vol. 2
April 10, 2018