By 

#TOP7: Czego uczą nas dzieci.


Każdego dnia uczymy się czegoś od naszych dzieci. Właściwie to dzieci uczą nas życia nikt inny. A co Wy byście wypunktowali?

  1. Miłości – tej bezwarunkowej, której nawet regularne bicie (w wykonaniu dziecka, rzecz jasna), nie jest w stanie osłabić. Jak to się mówi: „kochasz tak, że byś zjadł, a potem żałujesz, że tego nie zrobiłeś”…
  2. Cierpliwości – dzięki powtarzaniu w kółko tego samego i wysłuchiwaniu ciągłego „NIE! NIE! NIE!”. Dzięki temu, że sto razy podniesiesz wyrzucony na podłogę obiad i nie rezygnując podasz go po raz sto pierwszy, przeklinając jedynie głęboko w duchu, tak by nikt nie słyszał.
  3. Podzielności uwagi – rodzic potrafi jednocześnie rozmawiać przez telefon, podcierać dziecko, mieszać zupę, odganiać psa i obierać warzywa.
  4. Kreatywności – nawet najbardziej fałszujący na  świecie rodzic będzie śpiewał do upadłego kołysanki i piosenki typu „pieski małe dwa”, jeśli tylko zauważy, że przynosi to oczekiwany skutek w postaci uspokojenia Potomka. Przy czym nie znając całej piosenki, wymyśla coraz bardziej absurdalne kolejne zwrotki. Sprawa ma się podobnie w kwestii czytania bajek.
  5. Prędkości – jak rodzic widzi dziecko zbliżające się do świeżo naostrzonego noża, potrafi rozwinąć prędkość światła, aby być pierwszym przy nożu. Podoba sytuacja dotyczy rzeczy ważnych dla rodzica – takich jak komórka, tablet czy laptop.
  6. Medycyny – już przed porodem mamy sporą wiedzę medyczną, a co dopiero jak już nasz Potomek dołączy do rodziny! Rodzice znają wszystkie sposoby na kolki, odparzenia i katar. Interesuje nas zarówno medycyna naturalna jak i farmaceutyki. Rodzic jest specjalistą w zakresie ząbkowania, wydalania oraz funkcjonowania z niedoborem snu.
  7. Przewidywania przyszłości – rodzic zawsze, przed odłożeniem jakiejkolwiek rzeczy, przewiduje co się z nią stanie, jak wpadnie w niepowołane rączki. Patrząc, jak Potomek uczy się przemieszczać, przewiduje wszelkie możliwe wypadki i stosownie zabezpiecza pomieszczenie. Widząc grymas na twarzy dziecka, przewiduje co zaraz stanie się w pieluszce i ulatnia się w pośpiechu…

 

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018