By 

Czy wiesz co robi Twoje dziecko w sieci?


Nasi rodzice nie mieli takich problemów. Pamiętam jak trudno było połączyć się z Internetem. Charakterystyczny dźwięk modemu jeszcze czasem śni mi się po nocach. Czasy się zmieniły, teraz z WiFi potrafi się podłączyć 4-latek. To przeraża rodziców, bo przecież to, co zobaczy w sieci, może mieć znaczny wpływ na jego rozwój.

Naszym obowiązkiem jest, żeby chronić dzieci przed tym co w sieci jest niebezpieczne.

Jednak nie możemy ograniczyć całkowicie dostępu do czegoś, co będzie towarzyszyło im całe ich życie i co również przynosi wiele dobrego. Bo w Internecie jest wszystko: dobro i zło, nauka i zabawa, przyjaciele i niebezpieczne znajomości. W dużej mierze od nas zależy, czy nasze dziecko “nie zabłądzi” w Internecie.

Z badań jednego z producentów rozwiązań antywirusowych wynika, że ośmiu na dziesięciu rodziców obawia się, że ich dzieci trafią w sieci na treści nieodpowiednie dla ich wieku. Z myślą o tych rodzicach oraz o opiekunach, którzy mają na względzie bezpieczeństwo swoich dzieci podczas surfowania w sieci, powstał nowy serwis internetowy “Twoje dziecko w sieci”.Twoje dziecko w sieci

Z przyjemnością zostałam partnerem akcji “Twoje dziecko w sieci”.

Ponieważ sama spędzam bardzo dużo czasu w Internecie i widzę jakie zagrożenia czyhają na najmłodszych. Widzę też coraz więcej, coraz młodszych dzieci korzystających z tabletów, smartfonów i laptopów. Nie twierdzę, że to źle. Żabkowi w trakcie jazdy samochodem też często towarzyszą gry na tablecie. Czasy się zmieniły, a rodzicom często trudno odnaleźć się w nowej epoce. Nasze dzieci dorastają w czasach, w których połączyć się z Internetem można praktycznie w każdym zakątku świata. Dlatego musimy nauczyć ich mądrego korzystania z tego przywileju. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkiego. Na szczęście są narzędzia, które mają nam to ułatwić. Pamiętajmy jednak, że nie zastępują one edukacji dzieci, stosownej do ich wieku, w zakresie korzystania z Internetu.

Serwis twojedzieckowsieci.pl ma na celu zwiększenie świadomości rodziców na temat zagrożeń czyhających na najmłodszych w Internecie oraz niebezpieczeństw związanych z korzystaniem przez dziecko z tabletu czy smartfona bez kontroli opiekunów. Strona zawiera zestaw porad dla rodziców dzieci korzystających z komputerów i urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu. Wśród nich m.in. bezpłatny e-book “Bezpieczne dziecko w sieci”, który może pomóc rodzicom przygotować się do rozmowy z dzieckiem na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. W serwisie znajduje się także krótka ściąga dla samych dzieci, którą można wydrukować, a która wskazuje m.in. kiedy zaalarmować rodziców oraz dlaczego nie należy udostępniać obcym swoich zdjęć.Twoje dziecko w sieci

ESET Parental Control

Na stronie do pobrania jest również, bezpłatna przez rok, aplikacja ESET Parental Control, dzięki której rodzic może ustalić dzienny limit korzystania z gier, blokować dostęp do nieodpowiednich stron czy aplikacji, a także lokalizować smartfon dziecka.

KONKURS!

Wraz z firmą ESET, która przygotowała serwis www.twojedzieckowsieci.pl mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest 5 zestawów ESET Security Pack chroniących po 3 komputery i 3 urządzenia mobilne.

Wystarczy, że w komentarzu do tego wpisu (na blogu lub poprzez Facebooka) wstawisz zdjęcie, na którym Twoje dziecko bezpiecznie odkrywa wirtualny świat. Kreatywność mile widziana :)

Nagrodę otrzymają 2 zdjęcia, które uzyskają najwięcej polubień oraz 3 wybrane przez Jury w składzie Żabek i Ja :) Udostępniajcie śmiało! Niech rodzice dowiedzą się, gdzie mogą szukać wskazówek jak zabezpieczyć korzystanie dzieci z Internetu.

Regulamin konkursu znajdziecie >>tutaj<<. Wyniki 09.02.2017 na Facebooku.

Na koniec 5 dobrych porad dla rodzica, którego dziecko zaczyna korzystać z Internetu, więcej wskazówek znajdziecie na stronie twojedzieckowsieci.pl

Wpis powstał przy współpracy z serwisem www.twojedzieckowsieci.pl,
który przygotowała firma ESET, producent rozwiązań zabezpieczających
dla komputerów i urządzeń mobilnych.

 

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

6 miesiąc życia dziecka Vol. 2
June 08, 2018
macierzyństwo
Czego nauczyło mnie macierzyństwo?
June 05, 2018
Dla moich dzieci na dzień dziecka. [2018]
June 01, 2018
Letnia stylówa Żabek.
May 29, 2018
artyk
Jak fajnie uczyć dzieci o bezpieczeństwie?
May 22, 2018
Rozszerzanie diety dziecka
Rozszerzanie diety dziecka – najnowsze zalecenia w 7 punktach.
May 10, 2018
5 miesiąc życia dziecka
5 miesiąc życia dziecka. Vol. 2
May 08, 2018
Jak być fajną mamą… dla dorosłego dziecka.
April 27, 2018
Czy moje dziecko się najada?
April 17, 2018