By 

Czym jest mleko hipoalergiczne?


Moment, w którym stajemy przed wyborem mleka modyfikowanego, jest zazwyczaj trudnym momentem – ponieważ albo nie możemy z jakiegoś powodu karmić piersią, albo właśnie kończymy. A nawet jeśli po prostu nie chcemy to i tak sam proces doboru odpowiedniego mleka może przysporzyć nam problemów…

O ile nasze dziecko nie jest potencjalnym alergikiem i bez problemu toleruje krowie białko, o tyle problem nie jest taki wielki. Wybór wśród różnego rodzaju mleka modyfikowanego jest całkiem spory. Gorzej jeśli trafia nam się wrażliwy egzemplarz. Wtedy rozwiązaniem naszego problemu może być mleko hipoalergiczne.

Czym jest mleko hipoalergiczne?

Białko krowie, które znajduje się w mleku hipoalergicznym, jest w bardziej przyswajalnej formie. Mleko, zawierające takie białko, przeznaczone jest dla niemowląt, u których istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia alergii na białko mleka krowiego.

Natomiast mleko hipoalergiczne nie może być stosowane u niemowląt u których już stwierdzono alergię na białko.

O czym pamiętać wybierając mleko hipoalergiczne?

  • Decyzję o wyborze mleka modyfikowanego należy skonsultować z lekarzem. Jeśli rodzice mają alergię lub jeśli u dziecka wystąpiły jej objawy, mleko musi dobrać lekarz.
  • Mleko hipoalergiczne jest oznaczone symbolem HA i w jego skład wchodzi zhydrolizowane białko, którego cząsteczki są tak rozdrobnione, że prawie zupełnie są pozbawione właściwości alergizujących, dzięki czemu są łatwo przyswajalne.
  • Nie jest ono przeznaczone dla dzieci z tzw. skazą białkową – dla nich jest specjalne mleko dla alergików.
  • Odpowiednio dobrane mleko może rozwiązać wiele problemów, takich jak: ulewania, kolki, biegunka, brak apetytu, bólu brzucha, wymioty.

Podsumowując:

Skłonności alergiczne mamy w genach i jest 40% prawdopodobieństwo, że jeśli sami jesteśmy alergikami to nasze dzieci również to czeka. Właśnie dlatego, jeśli matka nie może karmić piersią, dla niemowląt zaleca się mleko hipoalergiczne, które zmniejszy ryzyko wystąpienia alergii – a co za tym idzie, uchroni nasze dziecko przed takimi dolegliwościami jak ból brzuszka, kolka, czy wysypka.

 

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018