By 

Czym się kierować wybierając mleko następne?


Dla Żabci, która prawie od samego początku jest karmiona mlekiem modyfikowanym, po skończeniu 6 miesiąca, przyszedł czas na zmianę mleka początkowego na tak zwane mleko następne. Czym się kierowaliśmy przy jego wyborze?

Takie ważne decyzje, jak ta, czym karmić moje dziecko, podejmuję wraz z pediatrą. To ona powiedziała nam, które mleka są dla Żabci odpowiednie, po czym ostateczny wybór należał już do mnie. Więc kolejną rzeczą, która miała wpływ na moją decyzję był skład mleka.

Skład mleka modyfikowanego.

To może wcale nie być takie oczywiste, ale różne mleka modyfikowane mają różny skład. W Rozporządzeniu Ministra Zdrowia istnieje lista składników, jakie powinno posiadać mleko modyfikowane. Ponadto producenci mogą dodawać dodatkowe składniki – jedne z nich wpływają pozytywnie, innych powinno się unikać. Dlatego zapoznanie się ze składem mleka modyfikowanego przed ich podaniem, uważam za obowiązkowe. Tym sposobem odrzuciłam wszystkie mleka zawierające syrop glukozowy i polidekstrozę.

Ale skład to nie wszystko. Ostateczną decyzję podejmuję na podstawie reakcji małego brzuszka.

Reakcja małego brzuszka.

Brzuszek naszego maluszka może różnie zareagować na nowe mleko. Jeśli występują jakiekolwiek dolegliwości ze strony układu pokarmowego czy alergia skórna, należy wraz z pediatrą rozważyć zmianę mleka – albo na mleko innego producenta, albo na mleko specjalistyczne (w zależności od problemu). Ponadto jeśli dziecko wcześniej było karmione początkowym mlekiem modyfikowanym, zaleca się stopniowe przechodzenie na mleko następne. Najpierw jedną miarkę mleka początkowego zastępujemy mlekiem następnym, po jakimś czasie dwie, i tak aż przejdziemy całkowicie na mleko następne. U nas okres całkowitego przechodzenia na mleko następne trwał parę dni.

I dopiero biorąc to wszystko pod uwagę, podjęliśmy decyzję odnośnie mleka, które będziemy podawać Żabci – zarówno mleka początkowego jak i następnego.

Nasz wybór.

NAN OPTIPRO PLUS 2

Jako mleko następne, wybraliśmy mleko NAN OPTIPRO PLUS 2 ze względu na dodatkowe składniki, takie jak: aktywne kultury bakterii L.reuteri, wysokiej jakości białko i immunoskładniki pomagające wspierać układ odpornościowy. Brzuszek Żabci zareagował pozytywnie, co upewniło nas w podjęciu dobrej decyzji. Ponadto cena tego mleka jest dla nas przystępna, zwłaszcza że mleko następne w wielopakach można często kupić w dobrej promocji.

Pomimo, że oboje dzieci musiałam karmić mlekiem modyfikowanym nie zaprzeczam, że nie dorównuje one składem mleku matki. Ale jeśli z jakiegoś powodu karmimy mlekiem modyfikowanym, musimy pamiętać, aby dobrać je odpowiednio do naszego dziecka. Mleka nie są sobie równe, więc wybierajmy produkty najwyższej jakości.

Wpis powstał we współpracy z Nestle.

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More
Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Nie oceniaj dziecka po wyglądzie.
August 14, 2018
Jak traktować psa, żeby nie czuł się odrzucony, po narodzinach dziecka.
August 09, 2018
8 miesiąc życia dziecka. Vol. 2
August 08, 2018
Czym zajmuję dzieci latem, żeby napić się kawy.
August 07, 2018
Jelita źródłem naszego zdrowia. #MatkaWracaDoFormy
July 31, 2018
Moje 3 największe koszmary w pierwszym roku życia dziecka. #KONKURS
July 27, 2018
Z tym nie radzę sobie w macierzyństwie…
July 17, 2018
A Tobie po co dziecko?
July 13, 2018
W wakacje jestem niepoprawną matką.
July 06, 2018