By 

Czym się kierować wybierając mleko następne?


Dla Żabci, która prawie od samego początku jest karmiona mlekiem modyfikowanym, po skończeniu 6 miesiąca, przyszedł czas na zmianę mleka początkowego na mleko następne. Czym się kierowaliśmy przy jego wyborze?

Takie ważne decyzje, jak ta, czym karmić moje dziecko, podejmuję wraz z pediatrą. To ona powiedziała nam, które mleka są dla Żabci odpowiednie, po czym ostateczny wybór należał już do mnie. Więc kolejną rzeczą, która miała wpływ na moją decyzję był skład mleka.

Skład mleka modyfikowanego.

To może wcale nie być takie oczywiste, ale różne mleka modyfikowane mają różny skład. W Rozporządzeniu Ministra Zdrowia istnieje lista składników, jakie powinno posiadać mleko modyfikowane. Ponadto producenci mogą dodawać dodatkowe składniki – jedne z nich wpływają pozytywnie, innych powinno się unikać. Dlatego zapoznanie się ze składem mleka modyfikowanego przed ich podaniem, uważam za obowiązkowe. Tym sposobem odrzuciłam wszystkie mleka zawierające syrop glukozowy i polidekstrozę. Ważne było zaś wysokiej jakości białko oraz dobroczynne bakterie.

Ale skład to nie wszystko. Ostateczną decyzję podejmuję na podstawie reakcji małego brzuszka.

Reakcja małego brzuszka.

Brzuszek naszego maluszka może różnie zareagować na nowe mleko. Jeśli występują jakiekolwiek dolegliwości ze strony układu pokarmowego czy alergia skórna, należy wraz z pediatrą rozważyć zmianę mleka – albo na mleko innego producenta, albo na mleko specjalistyczne (w zależności od problemu). Ponadto jeśli dziecko wcześniej było karmione początkowym mlekiem modyfikowanym, zaleca się stopniowe przechodzenie na mleko następne. Najpierw jedną porcję mleka początkowego zastępujemy mlekiem następnym, po jakimś czasie dwie, i tak aż przejdziemy całkowicie na mleko następne. U nas okres całkowitego przechodzenia na mleko następne trwał parę dni.

I dopiero biorąc to wszystko pod uwagę, podjęliśmy decyzję odnośnie mleka następnego, które będziemy podawać Żabci.

Nasz wybór.

NAN OPTIPRO Plus 2

Jako mleko następne, wybraliśmy mleko NAN OPTIPRO Plus 2 ze względu na dodatkowe składniki, takie jak: aktywne kultury bakterii L.reuteri, wysokiej jakości białko i immunoskładniki pomagające wspierać układ odpornościowy – cynk, żelazo, witaminę A i C dodane zgodnie z przepisami prawa. Brzuszek Żabci zareagował pozytywnie, co upewniło nas w podjęciu dobrej decyzji. Ponadto cena tego mleka jest dla nas przystępna, zwłaszcza że mleko następne w wielopakach można często kupić w dobrej promocji.

Pomimo, że oboje dzieci musiałam karmić mlekiem modyfikowanym nie zaprzeczam, że nie dorównuje ono składem mleku matki. Ale jeśli z jakiegoś powodu karmimy mlekiem modyfikowanym, musimy pamiętać, aby dobrać je odpowiednio do naszego dziecka. Mleka nie są sobie równe, więc wybierajmy produkty najwyższej jakości.

Wpis powstał we współpracy z Nestlé.
www.zdrowystartwprzyszlosc.pl

Please check your feed, the data was entered incorrectly.
Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Pożegnanie z blogiem.
December 31, 2018
Mój alfabet macierzyństwa.
December 28, 2018
Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Do czego tęsknię, ja-matka.
November 15, 2018