By 

Drugie urodziny bloga!


Dokładnie 3 września 2013 roku powstał pierwszy wpis na blogu – Let the story begin – i tym samym rozpoczęła się moja przygoda z blogowaniem.

Zaczęłam pisać bloga będąc w III trymestrze ciąży – więc był to początek wielkich zmian, wręcz rewolucji w moim życiu. Wtedy jeszcze nie spodziewałam się, że przez te dwa lata tyle się wydarzy! Pozwólcie mi na małe, blogowe podsumowanie…

Najważniejsze tematy jakie poruszyłam przez te 2 lata:

 • Koszmar związany z Toksoplazmozą. Dzięki Bogu, ta historia zakończyła się happy-endem, ale tyle ile się strachu najadłam przez 9 miesięcy, to moje. Ale jestem żywym dowodem na to, że Toksoplazmoza to nie wyrok. I nie trzeba wyprowadzać kota.
 • Karmienie! Czyli pierś vs butla i regularne naloty hejterek. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów, dlatego tyle razy poruszany (jeszcze >tu<) – ale jak długo blog będzie istniał tak długo będę bronić samodzielnych decyzji matek w tym temacie – lubię i szanuję oba „typy” matek, dopóki nie wtrącają się w nie swoje cycki nie pytane.
 • Skoki rozwojowe: >tu< i >tu<. Najczęściej 'googlowana’ fraza z której mamusie szukające pocieszenia trafiają na mojego bloga, gdzie dowiadują się, że każda matka wariuje w tym czasie.
 • Matka-Zombie – bo to po prostu cała ja. W dresie, z kawą, niewyspana i sfrustrowana. Powinnam sobie „Mombie” wytatuować na plecach – zaraz obok chińskiego znaczka „sajgonka”…
 • Cała seria o depresji poporodowej: >1<, >2< i >3< – chyba najbardziej osobisty i emocjonalny temat na blogu.
 • Tekst o tym czy fajnie być jedynakiem – komentarz mojego Brata bezcenny (love U)!
 • Zawód: Matka – sprawił mi dużo frajdy!
 • Współpraca z Na-Wieszaczku – Nie dość, że mają w o ofercie moje GrowUp’ki, to jeszcze wspólnie organizujemy dla Was fajne kiermasze. No i czasem pijemy razem wino.
 • Wsparcie akcji #lepszyporód – żeby matki nie musiały przechodzić tego co ja podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w swoim życiu.
 • Blog parentingowy lat 50-tych. Bardzo, bardzo sentymentalnie.
 • Matko, jesteś zwycięzcą! Wciąż za często o tym zapominamy. Wszystkie mamy powinny to wydrukować i codziennie czytać z lodówki.
 • MadreArte – moje drugie dziecko z GrowUp’kami. Wciąż w powijakach… Ale mam nadzieję dobrze je 'wychować’ i rozwijać.
 • Tak bardzo na czasie jest bunt dwulatka (i jeszcze >tu<) Komentarze pod każdym tekstem są pocieszeniem dla sfrustrowanej Matki Żabka.
 • Temat, który jest niezwykle ważny i mam nadzieję, że kiedyś będę mogła opisać jego szczęśliwe zakończenie – dotyczący praw ojców.
 • Wszystkie #TOP7 – czyli moje ironiczne perełki, które są istotą tego bloga i wywołują uśmiech na Waszych twarzach. A szczególnie „Typy dni do dupy”, które nie wiedzieć czemu zebrały najwięcej odsłon!

Poza tym, przez ten czas poznałam całą masę wspaniałych Matek – Was! I z wieloma z Was z radością bym się przyjaźniła. Poznałam także to ’hejterskie’ oblicze macierzyństwa, dzięki czemu mam tyłek trochę twardszy niż 2 lata temu.

W życiu bym nie pomyślała, że po dwóch latach zdobędę ponad 11.000 fanów na facebook’u, będzie mnie czytać prawie 20.000 osób miesięcznie, a blog osiągnie przez te lata prawie PÓŁ MILIONA odsłon. Wow.

I to wszystko dzięki Wam. Dziękuję :)

Będzie mi bardzo miło, jeśli napiszecie mi w komentarzu, który z tekstów jest Waszym ulubionym i jakie tematy chcielibyście żebym jeszcze poruszyła. I w ogóle co jest na TAK, a co na NIE. W końcu robię to wszystko nie tylko dla siebie, ale z myślą o Was.

A teraz śmigajcie do sklepu i na głosowanie, kto jeszcze nie kliknął!

madrearte

BFG

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Pożegnanie z blogiem.
December 31, 2018
Mój alfabet macierzyństwa.
December 28, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Do czego tęsknię, ja-matka.
November 15, 2018
Porzuć czerń, Matko!
October 25, 2018
Moja dieta po porodzie. #MATKAWRACADOFORMY
October 16, 2018
Nie będę reklamą macierzyństwa.
October 02, 2018
#TOP7: Rzeczy, które uwielbiam!
September 25, 2018