By 

Dziecko i gry komputerowe.


Nie jestem zwolennikiem bezmyślnego sadzania dzieci do gier komputerowych, zwłaszcza w czasach kiedy często jest tak, że dzieci zamiast zabawy na świeżym powietrzu, zwisania na hamaku czy jazdy na rowerze, wolą zasiadać na kanapie z tabletem w ręku. I to od najmłodszych lat, wystarczy że same siedzą, a już potrafią obsłużyć gry on-line.

Ale prawda jest taka, że są sytuacje, kiedy właśnie gry komputerowe ratują nam życie… Może nie dosłownie, ale blisko. W naszym przypadku, sprawdzają się dużo lepiej niż bajki w telewizji, które Żabek ma w bardzo głębokim poważaniu…

1. STRZYŻENIE

Jak już kiedyś wspomniałam, w pewnym wieku strzyżenie staje się mission impossible. U nas wygląda to tak, że Matka trzyma Żabka (mocno), Tata trzyma tablet (równie mocno) i wybiera gry, w których jak najwięcej się dzieje. A na około nas biega Szwagierka z nożyczkami, starając się nikomu nie obciąć ucha.

2. ZABIEGI HIGIENICZNE

Od pewnego czasu również zabiegi typu przycinanie pazurków, czy czyszczenie uszu wkracza to czynności prawie niemożliwych do wykonania. Trzeba ograniczyć wicie się dziecka w okolicy cążków do paznokci? Gra komputerowa spełni to zadanie lepiej niż rodzic, tłumaczący konieczność tej jakże nielubianej czynności.

3. INHALACJE

Zwłaszcza początki są trudne, gdy dziecko nie zna jeszcze inhalatora – a im dziecko większe tym sprawniej ściągnie sobie maseczkę lub poprzegryza rurki. Lepiej w czasie inhalacji zająć czymś ruchliwe łapki.

4. JAZDA SAMOCHODEM

Zwłaszcza wielogodzinna lub monotonna, np. w korku. Każdy z nas chyba doświadczył jęczącego dziecka w foteliku na tylnym siedzeniu. Jęczy, kwęka, płacze, zawodzi – a Wy zamknięci w puszce samochodowej w korku. Dodaj do tego lato oraz brak klimatyzacji. Kierowcę szlag trafia momentalnie, więc czasami warto wyciszyć dziecko, nawet kosztem własnego tableta.

5. POCZEKALNIA

Zaplanowane pobranie krwi, a Wy czekacie z dzieckiem w kolejce do laboratorium? Przed Wami stado ciężarnych z pierwszeństwem oraz staruszków, którzy za nic w świecie Was nie przepuszczą, a dziecko właśnie zabiera się za lizanie powszechnie używanych zabawek „poczekalnianych”? W tym czasie lepiej uwięzić dziecko na krzesełku i przykuć do gry. A niech sobie krzywo dziadki patrzą. Ciężarne ostatecznie zrozumieją…

6. SZPITAL

Nie bądźmy okrutni. W szpitalu zrobimy dla dziecka wszystko byle poprawić mu nastrój. A ile można grać w karty?

 

PokiGdy dopada nas któraś z powyższych sytuacji, korzystamy z platformy POKI.pl – tam znajdziecie całą masę darmowych gier, w których możecie przebierać w zależności od wieku dziecka, czy tematyki. Ostatnio stojąc w korku od zaśnięcia ratowały Żabka gry z jakże modnymi Minionkami. Wiecie jak to jest – 5 minut drzemki w samochodzie i mogę zapomnieć o 3 godzinach drzemki w domu. W takich sytuacjach chwytam się wszystkiego. Sama zresztą dałam się wciągnąć w przebieranie Minionków, czego efekt możecie podziwiać poniżej…

Gry komputerowe stosowane z umiarem i pod naszą ścisłą kontrolą mogą ułatwić nam przetrwanie w pewnych sytuacjach, czasem pomagają uniknąć niepotrzebnych wojen i „szarpanin”. Tylko uważajmy, żeby się nie zagalopować – niech nasze dzieci wspominają dzieciństwo przede wszystkim z zabaw off-line!

poki minions

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018