By 

Zawód: matka. #4 Harmonogram Szefa.


Kalendarz Szefa zapełnia się z dnia na dzień coraz to nowszymi obowiązkami. Ale w gruncie rzeczy, odpowiedzialność za wygląd harmonogramu Szefa w dużej mierze ponosi Matka. To ona decyduje jak wygląda dzień Szefa. I oczywiście ma to wpływ na zadowolenie Szefa.

Są różne szkoły planowania Szefowego dnia. Żadna z nich nie jest natomiast pewnikiem sukcesu we współpracy z Szefem. Ale każda matka wie najlepiej jak ustalić plan działania swojego Szefa. A jeśli zrobi to źle, to może mieć pewność, że właśnie jej to wyjdzie bokiem…

Harmonogram może być na luzie. 

Decyzję zazwyczaj podejmuje wtedy sam Szef. Jak Szef zgłodnieje – to zje – jednego dnia 5 razy w ciągu dnia, a drugiego tylko raz. Jak zmęczony – to drzemka, może być tam gdzie akurat stoi. A jak nie to nie, nie będzie spał. Szefuńcio ma ochotę grać na perkusji o północy? Proszę bardzo. Chce oglądać bajki o 3 nad ranem? Nie ma problemu, jak Szef sobie życzy, zaraz zanotuje się w kajeciku.

Harmonogram może być sztywny.

Każda godzina Szefa dokładnie zaplanowana. Posiłki dokładnie co 4 godziny. Nie chce Szef jeść? To za 4 godziny będzie kolejna szansa. Pora drzemki? Szefuńcio będzie w łóżeczku tak długo aż minie 1,5 godziny – choćby miał nie spać. A jak Szef śpi za długo? Wstajemy! Czas czytania? Może Szef krzyczeć wniebogłosy, ale matka przez 20 minut będzie czytać lokomotywę – bo tak jest w kajeciku! I niech się Szef cieszy, że chociaż się za przeproszeniem zesrać może wtedy kiedy chce. Aczkolwiek jakby była taka możliwość, to i to matka by chętnie zaplanowała.

Matka musi znaleźć złoty środek w tym szaleństwie…

…aby harmonogram Szefa nie był ani za luźny ani za sztywny. Żeby nie był też zbyt napięty – za dużo obowiązków może Szefa zmęczyć, a wtedy musimy się liczyć z kolejnymi pretensjami. Szef może również nadrabiać zaległości wynikające ze zbyt dużej ilości obowiązków w ciągu nocy – a tego to żadna matka nie chce…

Tematycznie:

Zawód:matka.

Zawód:matka. #1 Spacer z Szefem.

Zawód:matka. #2 Karmienie Szefa.

Zawód:matka #3 Ubieranie Szefa.

 

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Pożegnanie z blogiem.
December 31, 2018
Mój alfabet macierzyństwa.
December 28, 2018
Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Do czego tęsknię, ja-matka.
November 15, 2018