By 

Instrukcja obsługi małego dziecka


Po dokładnym zapoznaniu się z instrukcją obsługi noworodkaniezbędna będzie instrukcja obsługi małego dziecka. Na szczęście trening czyni mistrza, więc po opanowaniu obsługi noworodka, obsługa małego dziecka – technicznie – wydaje się łatwiejsza. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka faktów…

Instrukcja obsługi małego dziecka:

Jeśli na każde zadane pytanie, dziecko odpowiada „NIE” – to nie jest błąd, dziecko działa prawidłowo. Aby tego uniknąć, proszę formułować pytania z opcją wyboru sugerowanych odpowiedzi.

Jeśli dziecko sprawia wrażenie, że się zacięło i powtarza w kółko to samo zdanie – to nie jest błąd, obiekt działa prawidłowo.

Jeśli dziecko wydaje przeciągające się, jęczące dźwięki, mimo że potrafi już porozumiewać się pełnymi zdaniami – to nie jest błąd, obiekt działa prawidłowo.

Dziecko może wysyłać nieprawdziwe, bardzo fantazyjne komunikaty – to nie jest błąd, obiekt działa prawidłowo.

Nie pozostawiać dziecka bez nadzoru! Pozostawienie go w danym miejscu, nie gwarantuje znalezienia go w tym samym.

Dziecko potrafi funkcjonować bez pożywienia przez wiele godzin. Gdy będzie potrzebowało dostarczenia pokarmu – włączy alarm.

Po pewnym czasie dziecko potrafi samodzielnie odpompować zanieczyszczenia, jednak w początkowym okresie mogą zdarzać się częste awarie, które nie są wynikiem błędu systemu.

Próba wyłączenia fałszywego alarmu, może go spotęgować. Należy przeczekać, aż fałszywy alarm sam się wyłączy.

Zmiana nastroju i intensywności wydawanych dźwięków co parę minut, a nawet sekund nie świadczy o awarii – obiekt działa prawidłowo.

Przekupstwo jest metodą skuteczną, aczkolwiek na dłuższą metę możemy tego kroku pożałować, ponieważ dzieci – wbrew pozorom – mają coraz lepszą pamięć.

Jeśli występują wątpliwości odnośnie prawidłowego słuchu dziecka, ponieważ obiekt nie reaguje na swoje imię i/lub zakazy, w celu wykluczenia awarii, odpakować szeleszczący cukierek w pokoju obok – najprawdopodobniej obiekt zapyta „co jesz?!” i oznacza to, że słyszy prawidłowo.

Jeśli występują wątpliwości odnośnie prawidłowego wzroku dziecka, ponieważ obiekt zdaje się nie zauważać narobionego przez siebie bałaganu, w celu wykluczenia awarii, włączyć bajkę w telewizji lub na tablecie – prawdopodobnie zyska zainteresowanie dziecka i oznacza to, że obiekt widzi prawidłowo.

Aby dziecko działało prawidłowo, musi mieć zapewnioną odpowiednią ilość snu, pokarmu i miłości.

Ani potrząsanie, ani uderzanie obiektu, NIE POPRAWI jego funkcjonowania, natomiast może doprowadzić do poważnej awarii, dlatego ZABRANIA się takiego rozwiązywania problemów.

Gwarancja obejmuje pierwszych 18 lat życia. Zwrotów ani wymiany nie uwzględnia się.

Szkoda, że nie ma prawdziwych instrukcji obsługi dzieci. Poradniki mogą pomóc nam zrozumieć pewne kwestie, podsunąć jakieś pomysły, ale dzieci są tak różne, że sami musimy stworzyć sobie taką instrukcję dla własnego dziecka :) I cieszmy się, że dzieci nie wpadły na pomysł stworzenia instrukcji obsługi dorosłego, chociaż wiadomo, że również mają na nas swoje sposoby… :)

Please check your feed, the data was entered incorrectly.
Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Pożegnanie z blogiem.
December 31, 2018
Mój alfabet macierzyństwa.
December 28, 2018
Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Do czego tęsknię, ja-matka.
November 15, 2018