Instrukcja obsługi noworodka.
Na początek zalecenia dotyczące niniejszej instrukcji. Proszę nie brać jej śmiertelnie na poważnie. Bez niej obsługa noworodka również jest możliwa. Ale na pewno warto udostępnić innym rodzicom, niech również się uśmiechną!
Instrukcja obsługi noworodka
#1. Początki użytkowania.
I. Wykonanie.
- Szczegółowy sposób wykonania noworodka, jest znany jedynie wykonawcom.
- Wykonując noworodka można wspomagać się literaturą, taką jak na przykład „Sztuka Kochania” Wisłockiej.
II. Dostarczenie.
- Noworodek pojawi się około 9 miesięcy od wykonania. Zdarza się, że zostaje dostarczony wcześniej, ale są to sporadyczne przypadki. Może się również pojawić około 2 tygodniowe opóźnienie.
- Po „rozpakowaniu”, w miarę możliwości, zaleca się kontakt skóra do skóry wykonawcy i noworodka.
- Noworodek może wydawać głośne dźwięki – nie świadczą one o awarii. Nakarmienie i przytulenie powinno wyciszyć je na pewien okres czasu.
- Uczucia euforii, niepokoju, szczęścia, przygnębienia oraz inne zmiany hormonalne u wykonawcy są na porządku dziennym.
III. Podłączenie mleka
- Aby noworodek prawidłowo się rozwijał, należy podłączyć go do mleka. Czasami mogą wystąpić okresowe lub długotrwałe trudności z tym związane. To się często zdarza, ale w zależności od sytuacji można podać różne rodzaje mleka, w różny sposób.
- Ważne! Niezależnie od dokonanego wyboru mleka, należy pamiętać, że noworodek musi być karmiony, inaczej ulegnie awarii.
IV. Odpompowanie nieczystości.
- Niedługo po dostarczeniu, noworodek odpompowuje pozostałości nazbierane w okresie przechowywania w magazynie. Wydostaną się one tylną częścią noworodka i będą przypominać smołę. Mogą być wydalane około 4 dni i nie powinny nikogo martwić – to nie jest awaria.
- Po wydaleniu smółki, będzie już następowało właściwe i w miarę regularne odpompowywanie. Jednak brak regularności i brak odpompowania każdego dnia nie jest powodem do niepokoju.
#2. Środki ostrożności i ogólne zalecenia
I. Instrukcja bezpieczeństwa
- Zabrania się przechowywania toksycznych cieczy w okolicy noworodka.
- Zabrania się zbliżania noworodka do ognia, wrzątku.
- Noworodka nigdy nie należy pozostawiać samego w niezabezpieczonym miejscu.
- Jeśli noworodek nie jest w użyciu, należy upewnić się, że jest bezpieczny.
II. Opakowanie
- Materiały, w które pakuje się noworodka, muszą być w 100% bezpieczne dla jego skóry.
- Zaleca się pakować noworodka w materiały wyprane i wyprasowane.
- Należy zwrócić szczególną uwagę na opakowanie pupy – ona powinna być pakowana w materiały wodoszczelne i ściśle przylegające, inaczej obiekt będzie przeciekał.
- Opakowania zmieniać w miarę potrzeb, trzeba to robić kilka razy dziennie, inaczej u noworodka włączy się alarm i może nastąpić awaria.
- Przed przystąpieniem do zmiany opakowania należy przygotować się mentalnie na jego zawartość. Czasami zaleca się krótkotrwałe wstrzymanie oddechu. Odstręczający zapach nie jest oznaką awarii.
- Zużyte opakowanie wyprać / wyrzucić. Brudnego opakowania nie powinno się używać po raz drugi.
III. Porady odnośnie oszczędzania energii
Energię można oszczędzać nie dopuszczając do włączenia się alarmu u noworodka. W tym celu może być pomocny plan dnia, który wskaże moment podłączenia do mleka lub zmiany opakowania przed wszczęciem alarmu.
#3. Opis obiektu
I. Wygląd
Na początku noworodek może wydawać się mniej lub bardziej obślizgły. Może być mniej lub bardziej opuchnięty. Występuje w różnych kolorach. Niezależnie od wyglądu początkowego z czasem pięknieje. Oczy zazwyczaj z początku niebieskie mogą zmienić kolor. Obiekt najpierw okrągleje, następnie się wydłuża. Ale co najważniejsze, od samego początku wydaje się najpiękniejszy na świecie dla Zamawiających.
II. Obsługa i konserwacja
Aby obiekt działał prawidłowo, musi mieć zapewnioną odpowiednią ilość snu, pokarmu i miłości. Ponadto istnieje cała gama produktów konserwujących. Poleca się wybieranie tych najbardziej naturalnych, po których na noworodku nie występują zmiany skórne. Trzeba samodzielnie dokonać wyboru odnośnie środków konserwujących.
III. Serwis techniczny
Serwisant – inaczej nazywany Pediatrą – dokonuje serwisu technicznego w czasie trwania gwarancji. W razie wystąpienia awarii należy niezwłocznie skonsultować się z serwisantem, który zleci dalsze postępowanie. Wiele awarii jest bardzo prostych do usunięcia, więc nie należy się na zapas martwić.
IV. Akcesoria
Wybór akcesoriów powala! Zaleca się zachowanie umiaru w doborze gadżetów. Jedyne niezbędne akcesoria to: fotelik samochodowy dla zmotoryzowanych, wózek i łóżeczko. Poza tym 3 tony pieluszek.
#4. Gwarancja i zwroty
Gwarancja obejmuje pierwszych 18 lat życia. Zwrotów ani wymiany nie uwzględnia się.
Gdyby tak do pierwszych dzieci dawali instrukcję obsługi, o ile łatwiejsze byłoby rodzicielstwo… :) Niedługo instrukcja obsługi małego dziecka! Nie możecie tego przegapić :)
W ramach przypomnienia, to co najlepsze dla noworodka:
Please check your feed, the data was entered incorrectly.
- 8 February 2017
- 37 komentarzy
- dziecko, matka, śmieszne