By 

Jak wykończyć mieszkanie, aby ono nie wykończyło nas.


Ponieważ bardzo często bywa tak, że najpierw zabieramy się za mieszkanie, a potem dopiero za dziecko. Na prośbę Żabkowego Wujka Z., mając już pewne doświadczenie w kwestii wykańczania mieszkań i siebie, dla tych którzy mają to dopiero przed sobą – kilka porad jak wykończyć mieszkanie, żeby nie wyszło nam bokiem, gdy do naszej rodziny dołączy potomek. Pomocne będą również Wasze spostrzeżenia w tym temacie.

 1. Modne włączniki na wysokości metra? – Świetnie, dopóki dziecko nie będzie robiło Ci dyskoteki.
 2. Biała kanapa? – Wspaniały pomysł! Jak już uda Ci się zapobiec pomalowaniu jej mazakami, oraz wytarciu umorusanej w buraczkach buźki, to bankowo przecieknie pielucha. Już odkładaj na tapicera.
 3. Otwarta kuchnia? – Jakież to ułatwienie, nawet gdy impreza przeniesie się do kuchni to dalej jest w salonie. Od razu więc zapoznaj się z zabezpieczeniami na szafki i szuflady. Ale pamiętaj, że Twój potomek przecież będzie ponad-przeciętnie inteligentny – myślisz, że sobie z nimi nie poradzi? Sztućce przeprowadź do łazienki.
 4. Szklane meble? – Pięknie się prezentują! Dopóki nie trzeba ich czyścić. I dopóki potomek się na nie nie nadzieje (chyba, że masz czerwone dodatki…). Od razu najlepiej kup gumowe stoły i stoliki. Na wszelki wypadek z zaokrąglonymi rogami.
 5. Masz dużo pamiątkowych figurek, świeczników i innych pierdółek? – Przygotuj półki pod samym sufitem. Lub karton.
 6. Telewizor na nóżce? – Od razu wieszaj na ścianie. I przy okazji wkręć w sufit hak na choinkę…
 7. Lubisz rośliny doniczkowe? – Lepiej się z nimi wstrzymaj, aż dziecię pójdzie do szkoły. Albo chociaż upewnij się, że nie są trujące, bo na pewno trafią do menu Twojej pociechy.
 8. Montując karnisze pamiętaj, że na firankach lub/i zasłonkach będzie się uwieszać potomek ważący kilkanaście kilo.
 9. Jeśli nie chcesz, żeby Twoje dziecko przeczytało wszystkie Twoje książki i zaznaczyło w nich najważniejsze fragmenty (tudzież wyrwało sobie najważniejsze fragmenty) to zawczasu umieść je na wysokości 1,5 m.
 10. Układając podłogę pomyśl o tym, że jeśli zrobisz to źle i podłoga będzie skrzypieć, to kilkugodzinne usypianie małego potwora może szlag trafić z jednym krokiem…
 11. To samo dotyczy drzwi. Te zamontowane w pokoju, w którym będzie spał potomek muszą być niesłyszalne.
 12. Również w pokoju, w którym będzie spał noworodek koniecznie trzeba mieć lampkę, która będzie świecić na tyle słabo, żeby za bardzo nie rozbudzić dziecka, a jednocześnie na tyle mocno, żebyśmy nie pobrudzili się kupą (ja miałam taki różowy, burdelowy abażur na stojącej lampie, koło przewijaka, który się sprawdził w 100%).
 13. Z niewiadomych powodów dzieci mają zamiłowanie do butów. A mianowicie do ich żucia. Dlatego zalecam zamykane szafki na buty.
 14. Szafki na leki i detergenty od razu montujmy pod sufitem i najlepiej zabezpieczamy kłódką.
 15. Projektując schody, nie zapomnij o tym, że w swoim czasie trzeba będzie zamontować bramkę – i wypada mieć ją do czego przyczepić.
 16. Zwróć uwagę na to, że wózek trzeba gdzieś zaparkować… A jeśli wybierzesz najmniejszy wózek, to zapewne urodzą Ci się bliźniaki…

 

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

6 miesiąc życia dziecka Vol. 2
June 08, 2018
macierzyństwo
Czego nauczyło mnie macierzyństwo?
June 05, 2018
Dla moich dzieci na dzień dziecka. [2018]
June 01, 2018
Letnia stylówa Żabek.
May 29, 2018
artyk
Jak fajnie uczyć dzieci o bezpieczeństwie?
May 22, 2018
Rozszerzanie diety dziecka
Rozszerzanie diety dziecka – najnowsze zalecenia w 7 punktach.
May 10, 2018
5 miesiąc życia dziecka
5 miesiąc życia dziecka. Vol. 2
May 08, 2018
Czy moje dziecko się najada?
April 17, 2018
4 miesiąc życia dziecka vol. 2
April 10, 2018