By 

Kapitan Nauka w służbie naszym dzieciom!


Kapitan Nauka zawitał do naszego domu już całkiem dawno temu. Natychmiast przekonał nad do siebie, nie tylko walorami edukacyjnymi, ale również graficznymi. Wszystkie gry są pięknie zaprojektowane i widać, że przykładano dużą wagę do szczegółów. Chcę Wam przedstawić ulubione pozycje Żabka, ponieważ myślę, że naprawdę warto poznać Kapitana.

Jeśli szukacie pomysłu na prezent, to myślę, że Kapitan Nauka znajdzie dla Was idealne rozwiązanie. Seria obejmuje zagadki, gry i książeczki wspomagające rozwój dziecka poprzez kreatywną zabawę, a wszystkie materiały są przygotowane przez specjalistów (psychologów, pedagogów i terapeutów). Oczywiście made in POLAND – wszystko wysokiej jakości, bezpieczne dla naszych Pociech.

Ostatnio Kapitan Nauka wprowadził trochę nowości, które już mieliśmy okazję przetestować.

100 zabaw

Składa się z książeczki z kolorowankami i zagadkami oraz ze zmywalnych kartami, na których dzieci mają do wykonania zadania dostosowane do ich wieku. Seria przeznaczona jest dla dzieci 4-5 lat oraz 5-6 lat, ale już trzylatek taki jak Żabek z większością zadań świetnie sobie poradzi przy pomocy Mamusi. Oczy mu się wyjątkowo świecą jak widzi zadania za rakietami – w jego mniemaniu to najlepszy środek transportu! Po wykonaniu zadania na kartach uwielbia ścierać swoje arcydzieła specjalną ściereczką i zaczynać jeszcze raz. Dzięki temu doskonali precyzyjne rysowanie kresek, liczenie na poziomie przedszkolaka i spostrzegawczość. W książeczce z kolorowankami również znajduje się wiele fajnych zagadek i zadań do wykonania, można nimi wspaniale urozmaicić zabawę.

 

Piszę i Zmazuję

Idealna zabawa dla dzieci powyżej 4 roku życia, które chcemy wprowadzić już w świat liter i liczb. Tak sobie myślę, że jest to znaczne ułatwienie przed szkolną przygodą, gdy w ramach zabawy dzieci ćwiczą na specjalnych, ścieralnych kartach pisanie liter i liczb. Żabek jest zdecydowanie jeszcze za malutki na taką zabawę, ale jestem przekonana, że za jakiś czas zacznie mu sprawiać przyjemność. Na razie korzysta z szablonów do rysowania kształtów i na nich ćwiczy rysowanie linii. Chociaż jak zdarzy mu się narysować jakąś literkę lub cyferkę to wyglądają prawie jak prawdziwe!

 

Loteryjka (dawniej LOTTO)

Seria ma oficjalną nazwę Loteryjka, ale wcześniej była wydana jako Lotto. Gra odpowiednia dla najmłodszych, polega na dopasowaniu odpowiednich elementów do obrazków znajdujących się na planszy. Gra ma kilka wariantów, od początkujących “pełzaczy” do graczy “rozrabiaczy”. My jeszcze nie rozrabiamy, ale Żabek już radzi sobie doskonale z dopasowaniem wszystkich elementów. Moja ulubiona Gra to Kolory – bardzo podoba mi się jej grafika. Ale Żabek już jakiś czas temu stwierdził, że jest już za duży na tę grę i woli układać LOTERYJKĘ Świat, która jest trochę trudniejsza.

Poza Kapitanowymi nowościami, od dłuższego czasu Żabek “męczy mnie” zagadkami:

Zagadki Obrazkowe

Godziny możemy spędzać na rozwiązywaniu obrazkowych zagadek! Muszę Wam powiedzieć, że bardzo zaskoczyła mnie jego wiedza – jak widać w przedszkolu nie próżnują! Bo na pewno nie od mamy posiadł wiedzę na temat na przykład Wielorybów… :) Ale też potrafił zaskoczyć mnie informacją, że z jajka wykluje się piesek… Zainspirowało nas to do rozmowy o tym, skąd wzięły się nasze pieski i co wykluwa się tak naprawdę z jajeczka. To doskonała okazja, żeby rozbudzić w dzieciakach ciekawość świata, uczyć czegoś nowego.

Również wartą uwagi pozycją jest gra Memory:

Memory na 3 sposoby

Żabek jeszcze nie do końca zrozumiał o co chodzi w tej grze, albo po prostu nie lubi przegrywać :) Myślę, że za jakiś czas przypadnie mu do gustu. Sama pamiętam tę grę ze swojego dzieciństwa, bardzo lubiłam w nią grać. Wy na pewno również ją kojarzycie! Ale to memory jest nieco inne – wzbogacone, o trzech wariantach gry, każdy dla dzieci w innym wieku – 2+, 4+, 6+, czyli coś więcej niż klasyczne memo.

Kapitan nie tylko dla najmłodszych!

Na stronie Kapitana Nauki możecie znaleźć pozycje odpowiednie zarówno dla przedszkolaków, jak i dla dzieci w wieku szkolnym, nawet 12+. Jest również seria do nauki Angielskiego, Matematyki czy Ortografii – w które na pewno, w odpowiednim czasie, również się zaopatrzę. Być może jeszcze matematyką i ortografią Żabka męczyć nie będę, ale naukę angielskiego ma już w przedszkolu, więc myślę, że już z powodzeniem, możemy uzupełniać jego wiedzę w domu, z pomocą Kapitana.

Naprawdę warto kupować dzieciom gry edukacyjne. Jest to sposób, żeby oderwać je trochę od telewizorów i tabletów, sposób na wspólne spędzenie czasu – lub na zajęcie Pociechy, kiedy chcemy mieć chwilę na wypicie ciepłej kawy… :)

Wpis napisany we współpracy z wydawnictwem Edgard, wydawcą serii Kapitan Nauka.

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

#TOP7: Ulubione zabawki Żabka #8 (4-5 lat)
June 19, 2018
6 miesiąc życia dziecka Vol. 2
June 08, 2018
macierzyństwo
Czego nauczyło mnie macierzyństwo?
June 05, 2018
Dla moich dzieci na dzień dziecka. [2018]
June 01, 2018
Letnia stylówa Żabek.
May 29, 2018
artyk
Jak fajnie uczyć dzieci o bezpieczeństwie?
May 22, 2018
Rozszerzanie diety dziecka
Rozszerzanie diety dziecka – najnowsze zalecenia w 7 punktach.
May 10, 2018
5 miesiąc życia dziecka
5 miesiąc życia dziecka. Vol. 2
May 08, 2018
Czy moje dziecko się najada?
April 17, 2018