By 

Kiedy matka jest chora.


Jak to było w tej reklamie, co to mamy nie biorą zwolnienia? Nawet kiedy matka jest chora nie ma wolnego.

Zobaczcie jedną z moich ulubionych reklam – taka prawdziwa. Jak wiecie Żabek jest chory. Przeziębiony znaczy się. I zgadnijcie co się stało.

 

Zaraził mnie drań jeden – sam czuje się już naprawdę całkiem nieźle, a ja czuję się jakby wyrzygał mnie hipopotam, a potem jeszcze się po mnie przebiegł. I co powiem? „Szefie, dzień na żądanie biorę!”. Wiecie co… Powiedziałam mu tak. Ten uśmiech był bezcenny. Szydera pierwsza klasa. Odpowiedział „Taaatataaa” – jakby chciał powiedzieć: „Taaaa jasne, spróbuj tylko”.

Tak więc, chorowanie i matkowanie nie jest łatwym zadaniem. Chore dziecko jęczy – Ty też chcesz jęczeć, ale nie wypada. Inhalujecie się na zmianę. Ono drzemie, a Ty leżysz bez życia i myślisz tylko o tym czyje są gile na Twoim podkoszulku. Po chwili dochodzisz do wniosku, że masz to w dupie. I leżysz dalej, patrząc się tępo w sufit, trzęsąc się pod kocem, od czasu do czasu modląc słowami „śpij jeszcze, śpij”.

I jest ogromne prawdopodobieństwo, że właśnie tego dnia urządzi sobie najkrótszą drzemkę w historii, poprawi największą i najbardziej śmierdzącą kupą, a zakończy ząbkowaniem.

Naprawdę chciałam napisać dla Was dzisiaj coś wyjątkowego. A niestety wyjątkowo czuję bezradność słowa, obojętność, drapanie w gardle i huczenie w głowie…

Więc wybaczcie, ale pójdę nażreć się cebuli z czosnkiem, popiję wodą z miodem i cytryną oraz syropem z buraka. Postaram się nie porzygać, poużalam się Szefowi i popatrzę jak głęboko on to ma. Potraktuję psa jako termofor i zrobię sobie okład z kota. A jak Szanowny Małżonek wróci z pracy to powiem: „to wszystko Twoja wina!”. Chociaż to nie prawda. Ale na pewno mi ulży.

madrearte

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Pożegnanie z blogiem.
December 31, 2018
Mój alfabet macierzyństwa.
December 28, 2018
Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Do czego tęsknię, ja-matka.
November 15, 2018
Porzuć czerń, Matko!
October 25, 2018
Moja dieta po porodzie. #MATKAWRACADOFORMY
October 16, 2018
Nie będę reklamą macierzyństwa.
October 02, 2018