By 

Czy kobiecie w ciąży należy się pierwszeństwo?


Ostatnio zabłądził u mnie pewien tatuś. Jakimś cudem trafił na tekst, który napisałam w listopadzie 2013 roku, czyli miesiąc przed urodzeniem Żabka. Tekst nosi tytuł „Pierwszeństwo w ciąży” i odnosi się do moich przygód w tym temacie. A to, co napisał zbłąkany i zdegustowany – jak sam się nazwał – pan, wprawiło mnie wręcz w osłupienie…

Przeczytajcie proszę tamten tekst >>KLIK<<, żebyście wiedzieli o co się rozchodzi. Dobrze wiecie, że ciążę przechodzi się różnie. A nie zawsze można sobie ją wyleżeć. Wiele przyszłych mam ma różne obowiązki, które wymagają udania się w miejsce publiczne i naprawdę może im być ciężko. Z pomocą przychodzą kasy pierwszeństwa i zwykła ludzka uprzejmość. Wiadomo, nie zawsze jej doświadczymy – takie jest życie. Czasami trzeba się upomnieć, a czasami zacisnąć zęby i wystać w autobusie. Na szczęście wciąż wiele osób zna słowa takie jak: empatia czy życzliwość. Ale są również i tacy, jak wspomniany tatuś, którzy uważają się za lepiej wyedukowanych i takich hop do przodu, a jak jest naprawdę – zobaczcie sami…

Żeby nie być gołosłowną, zacytuję cały komentarz pana, żebyśmy mogli go dokładnie przeanalizować:

Znalazłem się tutaj przez przypadek i muszę powiedzieć, że do dzisiaj nie trafia do mnie całe to uzurpowanie sobie pierwszeństwa przez kobiety w ciąży. Bo i dlaczego? Na wstępie zaznaczę, że jestem ojcem dwójki dzieci. Moja żona nigdy nie prezentowała postawy, której nie idzie nazwać inaczej, niż uzurpowaniem sobie prawa do specjalnego traktowania. Przejdźmy przez kilka prostych sytuacji, aby dowieść, że większość kobiet walczących o pierwszeństwo kobiet w ciąży, to w wielu przypadkach zarozumiałe, niezbyt wyedukowane osoby.

1. Ustępowanie miejsca w kolejce w sklepie. Rozumiem, że jest Ci ciężko, bo jesteś wysoko w ciąży. Plecy bolą, nogi bolą i kto wie co jeszcze. Ale skąd wiesz, że osoba będąca przed Tobą nie ma także jakiegoś schorzenia, bardzo ważnej sprawy, którą musi załatwić lub czegoś innego, co może przewyższać swoją rangą Twój ból pleców? Nie wiesz tego. Wychodzisz z domu, to idziesz na zakupy. Nie na manifestację. Nie dasz rady? Będziesz potrzebowała pomocy? Poślij męża. Kocha, to pomoże.

2. Pierwszeństwo w przychodni lub w aptece. Tego, to już w ogóle nie rozumiem. Nauczkę kiedyś na oczach moich i mojej żony (będącej wówczas w ciąży) dostała jedna ciężarna. Było to w aptece. Awanturowała się, że kobieta jej nie chce wpuścić przed siebie. Jaką miała minę, gdy stojąca przed nią kobieta powiedziała jej, że kupuje leki przeciw zakażeniom dla swojego synka, który chory jest na mukowiscydozę. I tutaj znowu wychodzi na jaw to samo – przecież do qrwy nędzy, nikt nie chodzi do przychodni lub apteki dla przyjemności. Każdy ma jakiś powód, który go do tego zmusza.

3. Naprawdę mam wierzyć w to, że Twoje dziecko będzie przyszłym podatnikiem? A jaką mam gwarancję? Może poczekamy, aż się urodzi i zarobi na coś. Bo jeżeli o mnie chodzi, to może się okazać, że będzie psychopatą, gwałcicielem – mordercą. Może wyświadczam komuś przysługę?

Jak widać, ciąża to stan ważny, ale z reguły jest on ważny (a nawet super ważny) dla przyszłych rodziców. Jak już urodzisz, to resztę świata będziesz miała w głębokim poważaniu. Na puszczaniu kobiet w ciąży przodem świat się nie kończy. Ba! Nawet się nie zaczyna. Moja rada – mierz siły na zamiary. Z ciążą jest jak z wszystkim. Konsekwencje ponosisz Ty, nie ludzie, którzy są Ci obcy.zdegustowany

Facet! Ty tak na serio?!

Bardzo współczuję twoim dzieciom, bo jeśli kiedyś przeczytają twój komentarz w internecie, to zrobi im się wstyd. Skoro twoja żona nigdy nie potrzebowała ustąpienia miejsca w ciąży, to nic tylko się cieszyć, bo to znaczy, że ciąża nie dała jej w kość. Natomiast oskarżanie mnie o byciem osobą zarozumiała i niezbyt wyedukowaną, dlatego, że uważam, iż kobiecie w ciąży należy ustąpić miejsca, jest chyba trochę nie na miejscu. Co ma edukacja do tego wszystkiego!?! Bo jeśli mam dyplom magistra, to spojenie łonowe mi się inaczej rozchodzi i mniej napieprza?!

  1. Och, rozumiesz mnie? Naprawdę? A przypomnij mi ile razy byłeś w ciąży??? No tak, ŻONA BYŁA, więc Ty już jesteś specjalistą w tej kwestii. Ciężarna ma posłać męża, bo jak kocha to pomoże? Ona ma z góry założyć, że osoba przed nią w kolejce może czuć się gorzej, ale Ty nie zakładasz, że ciężarna może męża nie mieć? Jak to świadczy o Twojej edukacji? Nie wiesz, że są samotne matki? Że są mężowie w delegacjach? W pracy? A doczytałeś, że w tekście jest mowa o KASACH PIERWSZEŃSTWA dla ciężarnych? Jak się spieszysz to w nich nie stawaj baranie, a jak już staniesz to licz się z tym, że nie robisz nikomu łaski, wpuszczając kobietę w ciąży przed siebie.
  2. Przecież do „qrwy nędzy” nie każda ciężarna musi mieć rację i są różne sytuacje. I wiesz co? Niektórzy chodzą do apteki, jak do spożywczaka. Kupują sobie tam kremy czy ibuprom, żeby był w domu, a nie dlatego że coś akurat boli. Znam nawet takich ludzi, którzy z wizyty w przychodni czerpią przyjemność!
  3. Sugerowanie ciężarnej, że jej dziecko zostanie psychopatą lub gwałcicielem-mordercą jest obrzydliwe. Po prostu OBRZYDLIWE. Spójrz na swoje dzieci i zastanów się, jakbyś się poczuł, jakby ktoś ci o nich coś takiego powiedział.

Pan się zachowuje, jakby codziennie otaczało go stado bezczelnych ciężarnych, przez które ciągle się gdzieś spóźnia i czeka godzinami w kolejce do kasy! Ja w całym swoim życiu, mogłabym policzyć na palcach jednej ręki, ile razy miałam okazję przepuścić ciężarną kobietę i na tej samej ręce mogłabym liczyć ile razy faktycznie sama takiej uprzejmości potrzebowałam.

Życzę panu jak najlepiej, żeby nigdy nie musiał pan korzystać z ludzkiej uprzejmości – bo karma wraca. Przeraża mnie świat, w którym taka zwykła uprzejmość, jest dla ludzi jak pan, tak wielkim problemem. Ale jak to się mówi…

źródło: temysli.pl

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018